Προς το περιεχόμενο

Παπουφανκ τρελοαργαλείο τεστ 1ο


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλεψα λιγο σημερα σχετικες βαθμιδες κ βγηκε αυτο μαζι με biab-vst-flstudio.Ειπα να γραψω κ μια ψαρομελωδια κ να κανω κ ενα τεστακι το μαραφετι του παπου που ειναι τελειο κ με χει πορωσει.(Τενκ γιο παπου)

 

Ακουστε ναπούμι την γρηγορη ποιοτητα.Αν δεν θελετε δεν σχολιαζεται. :P

 

Εβαλα νομιζω vox ac15 στο τσόλο.Κ στο wah νομιζω καθαρη κιθαρα με φλάτ eq κ μαγνητη εχω την εντυπωση πως ειχα neck όπως επισης κ στο σόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρίγκα παίζεις σαν να ξέρεις "καλή κιθάρα"!!! ;)

Με αυτά που παίζεις προωθείς το καλό τυρί! :P

 

 

 

Αυτό το backing είναι ψώνιο!.....I want it!!... :D

 

 

Και 'γω!

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχοντας! Ωραίος ήχος και ωραίο κομμάτι... (λιγο το wah δεν έχεις τελείως ακόμα, κοίταξε το).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σημεια που πρεπει να ειναι ανοιχτο κ ξεκιναω αργα να το ανοιγω εννοείς?Για να καταλαβω τι λες κιολα ναπούμι.

 

Γενικα το wah δουλευει στις θέσεις ή δεν υπαρχει κατι στάνταρ στο είδος κτλ.Τι προτινεται?

 

Φκαριστω για το λογο.

 

 

Υ.Γ.Να ανεβάσω το backing?Το θες χωρις τα wah να φανταστώ.Οπως ειπα κ πιο πανω ειναι export midi απ το band in a box κ μετα του εβαλα καλύτερους ήχους.Μπορει να γινει ακόμα πιο καλο παντως.Δεν ασχολήθηκα κ πολυ με το πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μπράβο triggόνι.

Πως τα καταφέρνεις και ακούγεσαι μεγαλύτερος... ναπούμι;

Η εξέλιξη σου είναι δραματική σε όλους τους τομείς και κυρίως στην κιθάρα (αν αναλογιστεί κανείς ότι το πολεμάς κανα χρόνο ( ; ) )

Συγχαρητήρια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωσιμο μεγάλο παιδια ομως.Στην ουσια 1 χρονος ειναι γιατι πριν ειχα διαβασει ενα βιβλιο για ρυθμικο φάνκ μονο κ οτι εβλεπα απο αλλους.

 

Κ που ειμαι ακομα γι' αυτα που θελω να φτάσω ναπούμι.Ειμαι κ βιαστικος κ ξενερώνω γρηγορα γμτ.Θα δειξει το μελλον αν βρουμε κ κανα σωστο ανθρωπα να παιζουμε θα εξελιχθουμε πιο γρηγορα αλλα που ειναι κ αυτοι γμτ?Με τρωει το τυρι-μυζίθρα κ ο υγρος καυσωνας στον καμπο.

 

Φκαριστω μεγάλο αγόρι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.Να ανεβάσω το backing?Το θες χωρις τα wah να φανταστώ.

 

Όπως σε βολεύει...δεν με πειράζει αν θα το έχει ή όχι... ;)

 

Αυτό που δεν είπα στο αρχικό μου ποστ είναι ότι μου άρεσε πολύ και το θέμα (θέματα) της κιθάρας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα κ το wah.Aν θες κ χωρις πες να βαλω κ χωρις.Επισης εκανα κ λίγο eq στις μεσαίες για να ανοιξει λιγο ο χωρος για κιθάρα.Compression γενικο αλλα οχι φέτα τέρμα, αφησα χωρο αρκετο.Ολο δικο σου.

 

Τα θεματα ειναι freestyle εκτος του πρωτου με το μεγαλο slide.Ειχα στην αρχη με το πολυεφφε να το κανω με το πετάλι το slide επειδη ειχε ενα εφε pitch αλλα εβγαινε σαν σκοτωμενη μύγα.Το πρωτο θεμα ηταν η αφορμη για να το δουλεψω το κομματι κ συγκεκριμενα το Pitch effect.

 

Ειναι γενικα ενα σολο- ψιλομελωδιοκομματι απ τα καλα που μου βγηκαν φέτο απο το κεθάρι.

 

 

mscmkr τωρα που το ακουω χωρις σολο τα μουφοwah βρισκονται στο και καλα ρεφρεν-ξεσπασμα ε?Επειδη μπαινουν μια θ-εση μια άρση κ ειναι διπλοχτυπημενα.Κλαιν αυτο δεν ηξερα τι να το κανω για αλλαγη κ εκανα παπαριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου