Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σίγουρο είναι ότι εξαφανίστηκαν τα περισσότερα από τα ενοχλητικά buzz-αρίσματα της κιθάρας μου' date='ακόμα και unplugged,πράγμα που με ενθουσίασε.Θαύμα!Θαύμα! :D[/quote']

 

Αυτο πάλι πώς είναι δυνατόν :?: :?

 

 

Έλα μου ντε! :!:

Και μένα πολύ περίεργο μου φάνηκε,αλλά μου άρεσε. :D Ειδικά το ότι εξαφανίστηκαν ΚΑΙ unplugged και μάλιστα αρκετά έντονα buzzes το απέδωσα σε κάποιες θαυματουργές ιδιότητες των χορδών. :D

Το σίγουρο είναι ότι θα τις ξαναβάλω.

Αν καταλάβεις κάτι πες μας να ξέρουμε :D

 

Υποψιάζομαι ότι ευθύνεται η διαφορά διαμέτρου με τις προηγούμενες χορδές μου.Προφανώς η διάμετρος των vinci είναι τέτοια που τις βοηθάει να μη βρίσκουν στο επόμενο τάστο,άρα να μην buzzάρει.

 

Αν δεν είναι αυτό,μάλλον είναι βουτηγμένες σε μαγικό ζωμό... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Οι χορδές που παράγγειλα από το ebay(Αμερική) και τις πλήρωσα την προηγούμενη Τετάρτη ήρθαν ΣΗΜΕΡΑ μέσα σε 6 μέρες!!! :D :D :D

Εγώ περίμενα να κάνουν 2+ βδομάδες

10 σετ Daddario 9-42 μου κόστισαν τελικά 35¤!!!

Πόσο θα ήθελα τωρα να πάω να τις τρίψω στα μούτρα του μαγαζάτορα που μου έλεγε ότι αποκλείεται να τις πάρω κάτω από 4' date='5¤(κόστος λέει εξαγωγής εργοστασίου!!! ).[/quote']

 

Ειναι ευκολο να μου πείς ποιόν τρόπο αποστολής διάλεξες;

1) US $8.00 USPS Global Priority Mail Worldwide

2) US $10.00 USPS Airmail Letter Post Worldwide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επέλεξα αυτόν με τα 8$ αλλά μετά από μόνο του άλλαξε στα 10$ δεν ξέρω πώς!Ίσως είδαν ότι δεν γίνεται με τον πρώτο τρόπο;Δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επέλεξα αυτόν με τα 8$ αλλά μετά από μόνο του άλλαξε στα 10$ δεν ξέρω πώς!Ίσως είδαν ότι δεν γίνεται με τον πρώτο τρόπο;Δεν ξέρω...

 

οκ σ'ευχαριστώ, με τελωνεία και λοιπές ιστορίες δεν αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα, το κόστος της παραγγελίας σου ήταν τα 35¤ που προανέφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια παλι, στην strat μου

η οποια ειναι και η μοναδικη κιθαρα μου μεχρι σημερα ,χρησιμοποιω ghs nickel 009.αυτο για 2 λογους.

α) δεν υπαρχουν αλλες μαρκες στο νησι εκτος απο τις προαναφερθησες και τις d'addario.

b) εχοντας δοκιμασει στο παρελθον αλλες μαρκες ,ειναι αυτες που εκφραζουν περισσοτερο.

 

ομως τις 2 τελευταιες εβδομαδες αγορασα 3 σετ (010-009-008) και εβαλα την μι & λα μπασσο 008 , την ρε απο τις 009 και τα δθο τελευταια καντινια 010.

 

το αποτελεσμα???

εχω τοσο σκασιμο στα μπασσα που μονο σε cd εχω ακουσει!

τα πριμα αποκτησαν ογκο,(οχι υπερβολικο ομως) ο οποιος εδειξε περισσοτερο με λιγο τσιμπηματακι του precense στον ενισχυτη!

 

ειμαι πολυ ευχαριστημενος! try them!!!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις 8άρες στα μπάσσα πέτυχες τόσο όγκο που λές;Δηλαδή αν έβαζες 11άρες στα μπάσσα τη θα γινόταν; :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Ρε παιδιά θέλω να πάρω χορδές για το μπάσο αλλα δεν ξέρω ποιές... Λέω να δοκιμάσω d'addario, αλλά ποιές συγκεκριμένα? Θέλω να έχουν μεγάλο output άλλα όσο το δυνατόν πιο μαλακές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνωντας απο "γνωστο αντιπροσωπο γιαπωνεζικης εταιριας κιθαρων"

ρωτησα για χορδες μπασσου και μου προτεινε rotosound με τιμη στα 22 ευρω :) . προσωπικα μου αρεσαν οι trace elliot αλλα...

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου