Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους... Bjork!


dg*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 55 έγιναν 57 γιατί λέει "2ευρώ από το εισητήριο πάνε για φιλανθρωπικούς σκοπούς μετά από απαίτηση της καλλιτέχνιδος"...

αυτό ήταν άλλο ένα θέμα που ήθελα να σταθώ. Πιστεύω πως είναι τουλάχιστον κοροιδία να κάνεις φιλανθωπίες ανεβάζοντας την τιμή του εισητηρίου και όχι παραχορώντας μέρος του εισητηρίου στην τιμή που το χες προαναγγείλει... σαν "υποχρεωτικός έρανος" μου φάνηκε αυτό...

 

Επιεικώς απαράδεκτο...Αν είναι δυνατόν  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Bjork ειπε οτι θελει 2 ευρω απο τα εσοδα να δωθουν σε φιλανθρωπιες.

 

οποτε η διοργανωτρια εταιρια ειχε 2 επιλογες.

Να μειωσει τα κερδη της, ή να περασει το κοστος στον καταναλωτη.

 

η λυση ειναι μαλλον προφανης.

 

σιγουρα οχι αυτο που ειχε η Bjork στο μυαλλο της.

 

 

 

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γείτονας??? μάντσεστερ-αγ.Παρασκευή, μια γειτονιά!!!  ;)[/sub]

Kι εγώ Αγ.Παρασκευή μένω ρε γειτονα!!! Τα όνειρα (Manchester) παραμένουν όνειρα!
τα 55 έγιναν 57 γιατί λέει "2ευρώ από το εισητήριο πάνε για φιλανθρωπικούς σκοπούς μετά από απαίτηση της καλλιτέχνιδος"...

αυτό ήταν άλλο ένα θέμα που ήθελα να σταθώ. Πιστεύω πως είναι τουλάχιστον κοροιδία να κάνεις φιλανθωπίες ανεβάζοντας την τιμή του εισητηρίου και όχι παραχορώντας μέρος του εισητηρίου στην τιμή που το χες προαναγγείλει... σαν "υποχρεωτικός έρανος" μου φάνηκε αυτό...

έλεος όμως???????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάποιος άλλος που να πήγε να μας πει την άποψη του, γιατί εγώ μπορει να τα λέω λίγο υπερβολικά...

 

dg* μετά από τόση ανυπομονησία σε κάλυψε το λάηβ?

 

και τα οφτόπικ: όοοολο και περισσότεροι οι νοιζ-ers της Αγ.Παρασκευής! Αν αθροίσουμε το κάρμα μας, παίζει να μαστε το πιο δυναμικό προάστιο! :P

όσο για το μάντσεστερ, γιατί όνειρο? δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα... εκτός από τους joy division 8)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα οφτόπικ: όοοολο και περισσότεροι οι νοιζ-ers της Αγ.Παρασκευής! Αν αθροίσουμε το κάρμα μας, παίζει να μαστε το πιο δυναμικό προάστιο! :P

όσο για το μάντσεστερ, γιατί όνειρο? δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα... εκτός από τους joy division 8)

Νταξ τα χειροτερα γινονται πλεον εκει αλλα εχω αδυναμια λογω του οτι ειναι οι Puressence απο κει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

aloha και απο μένα.......

σαφώς και δεν έμεινα ικανοποιημένος απο κάποια πράγματα-έχουμε και λέμε:

ο χώρος που έγινε η συναυλία ήταν ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ που θα μπορούσαν να διαλέξουν,και δυστυχώς αυτόν επέλεξαν!ενώ υπήρχαν κάποιες χιλιάδες άτομα,μέσα σε αυτόν τον χαοτικά μεγάλο χώρο φαινόμασταν σαν 100.....(όχι οτι δεν είχα την απορία γιατί δεν γέμισε αλλά αυτό μάλλον είναι άλλη κουβέντα...)

λοιπόν.....μέσα σε αυτόν τον άθλιο και μισογεμισμένο χώρο,ο ήχος ήταν επιεικώς απαράδεκτος!εννοείται οτι δεν φταίει η bjork γι'αυτό το θέμα-όσοι είδαν τους placebo στην σαλόνικα πριν κανά χρόνο θα καταλαβαίνουν τι εννοώ...Δεν μπορείς να κατηγορήσεις τους καλλιτέχνες-ούτε καν τους τεχνικούς τους..................Παρόλα αυτά,σε κάποια σημεία του live (κυριώς στα 'σπασίματα') γούσταρα απίστευτα αυτό που έβγαινε! ;D

επίσης....είναι πολύ σπαστικό να δίνεις τόσα λεφτά για ένα live ,να προσπαθείς να γουστάρεις....και να σε ενοχλούν συνέχεια οι χαφιέδες και οι securiτάδες του σταδίου,να προσέχεις το παρκέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(το οποίο βέβαια είχε διάφορα καλύματα αλλά...έτσι ρε παιδί μου,για το σπάσιμο!!!!)

για την 'μπαλαντουργό' στην αρχή.....τι να πώ......γέλιο είχε!!!

με τις οθόνες είχα το ίδιο πρόβλημα με τους προλαλήσαντες αλλά πιστέυω οτι σε ένα normal live (εκτός ελλαδίτσας εννοώ....) θα μετατρέπονται σε γιγαντοοθόνες!

επίσης ο χώρος δεν ευνοούσε καθόλου το 'όποιο' show πήγαν να κάνουν με τα λέ'ι'ζερ......καθόλου όμως! :(

 

 

ΑΛΛΑ...........

 

η bjork γ#μ$&σε και έδερνε πάνω στην σκηνή και μερικές φορές έμεινα με το στόμα ανοιχτό με αυτά που μπορεί να κάνει αυτή η γυναίκα-μινιατούρα!!

το stage ήταν απίστευτο,η μπάντα ήταν απίστευτη και οι μελωδίες που έβγαιναν, σε συνδιασμό με τις 'εκρήξεις' του ρυθμού ήταν κάτι το μαγικό!

 

Τελικά,για να μην το κουράζω......δεν μετάνιωσα καθόλου που μπήκα σε όοοολη αυτή την διαδικασία.......γιατί αν μένεις στην θεσσαλονίκη,είναι μία μεγάλη διαδικασία......και κυρίως δεν μπορώ να πώ οτι λυπήθηκα τα λεφτά που έδωσα!!!!

 

ps1.δεν είμαι καν φανατικός ακροατής της bjork....

ps2.εγώ μέτρησα με το ρολόι 1 ώρα και 20 λεπτά-ίσως κάνω λάθος!

ps3.για τα λεφτά της 'φιλανθρωπίας' θα συμφωνήσω απόλυτα με τους υπόλοιπους....αλλά νομίζω οτι ήταν στο χέρι της διοργανώτριας εταιρείας...

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πρώτα να πώ ότι ούτε εγώ το μετάνοιωσα, ότι εξακολουθεί να μου αρέσει η bjork και να την εκτιμώ, αλλά θα το σκεφτώ πολύ την επόμενη φορά...

σίγουρα αν έπαιζε κάπου μακρυά, πχ Θεσσαλονίκη ΔΕ θα πήγαινα! > και μπράβο dg* που αν και δεν είσαι φανατικός μπήκες σε τέτοια διαδικασία...

 

να σε ενοχλούν συνέχεια οι χαφιέδες και οι securiτάδες του σταδίου,να προσέχεις το παρκέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(το οποίο βέβαια είχε διάφορα καλύματα αλλά...έτσι ρε παιδί μου,για το σπάσιμο!!!!)

 

:o αυτό δεν το πήρα χαμπάρι!

 

ps2.εγώ μέτρησα με το ρολόι 1 ώρα και 20 λεπτά-ίσως κάνω λάθος!

 

τόσο ήταν, δεν κάνεις λάθος. Τόσο ήταν από την ώρα που βγήκε η bjork μέχρι την οριστική καληνύχτα. Όμως στη μια ώρα μπήκαν μέσα και μετά από κανα δεκάλεπτο ξαναβγήκαν αφού το πλήθος ζητοκράυγαζε οπότε στο δικό μου υπολογισμό έχω αφαιρεσει αυτό το κενό... 8)

 

εννοείται οτι δεν φταίει η bjork γι'αυτό το θέμα-όσοι είδαν τους placebo στην σαλόνικα πριν κανά χρόνο θα καταλαβαίνουν τι εννοώ...Δεν μπορείς να κατηγορήσεις τους καλλιτέχνες-ούτε καν τους τεχνικούς τους..................

 

------

ps3.για τα λεφτά της 'φιλανθρωπίας' θα συμφωνήσω απόλυτα με τους υπόλοιπους....αλλά νομίζω οτι ήταν στο χέρι της διοργανώτριας εταιρείας...

 

δεν ήμουν στους placebo στη Θεσσαλονίκη και θα ήθελα να μας πεις τι συνέβη..

..όμως σ αυτα σου τα λόγια θέλω να σταθώ λίγο:

ΟΚ, συμφωνώ ότι οι καλλιτέχνες {ακόμα και οι τεχνικοί τους} μπορεί να έχουν τις πιό αγνές προθέσεις και να προσπαθούν πάραπολυ για όλο αυτό το πανηγύρι που στήνεται εκεί για πάρτυ μας. Όμως γιατί να μην ξέρουν αν εμείς εκεί κάτω απ τη σκηνή ταλαιπωρούμαστε, τσακονόμαστε με τους σεκιουριτάδες, χρεωνόμαστε το παραπάνω διεύρο επειδή δε θέλει να το χρεωθούν οι διοργανωτές, ακούμε χάλια ήχο, δε βλέπουμε τις οθόνες κλπκλπ;

 

ήρθε ο Χ ζήτησε κάποια λεφτά να πάνε στον ερυθρό σταυρό. Έμαθε, ρώτησε που βρεθήκαν και που κατέληξαν τα λεφτά;

παρατηρούμε διαφορές στις τιμές των εισητηρίων ειδηκά στο εξωτερικό- από πόλη σε πόλη. Ξέρει η Χ πόσα πλήρωσε κάποιος για να τη δεί στην Αθήνα καθιστός και γενικώς πόσα πρέπει να διαθέσει κάποιος για να τη δεί λάηβ;

ειδικά κάποιοι καλλιτέχνες που υποτίθεται ότι έχουν πολιτικές απόψεις, παίζουν σε ανθρωπιστηκές εκδηλώσεις (και δεν εννοώ μονάχα το Νταλάρα) και συναυλίες κατά της φτώχεις, στηρίζουν ιδεολογίες και μεταφέρουν κοινωνικά μηνύματα προς ευαισθητοποίηση του κόσμου, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!

 

:-[ παρασύρθηκα λίγο...κάνει κ ζέστη...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως στη μια ώρα μπήκαν μέσα και μετά από κανα δεκάλεπτο ξαναβγήκαν αφού το πλήθος ζητοκράυγαζε οπότε στο δικό μου υπολογισμό έχω αφαιρεσει αυτό το κενό...

 

Το φούσκωσες ενα 80% το encore να πω;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

clouseau, προφανώς η υπερβολή έγινε χάρην "ευφωνίας" ;D 8)

 

ζητώ συγνώμη αν δημιουργήθηκαν λάθος εντυπώσεις. :-\

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου