Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό ροκ


GIANNHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε ασχολούμαι με το Ελληνικό Ροκ,

στο link παρακάτω είναι κάποια τραγουδάκια που έχω γράψει .

Τα σχόλια είναι δεκτά καθώς με βελτιώνουν ….. :P

 

 

http://www.rockangel.gr

 

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και δεν είναι το στυλάκι μου, είναι πολύ καλή η προσπάθειά σου. Σε κάτι γυρίσματα το στυλ της φωνής σου μου θυμίζει Μούτση. Η φωνή είναι λίγο μπροστά.

Όμως, πρέπει να επενδύσεις χαλαρά σε ένα Pod για τον ήχο της κιθάρας σου ή τέλος πάντων να κάνεις κάτι. Είναι ψιλοχάλια.

Επίσης συνθετικά να προσπαθείς να "σπας" λίγο τα κομμάτια σου με καμιά αλλαγή για βλέπω μια επαναληπτικότητα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι το στυλάκι μου, είναι πολύ καλή η προσπάθειά σου. Σε κάτι γυρίσματα το στυλ της φωνής σου μου θυμίζει Μούτση. Η φωνή είναι λίγο μπροστά.

Όμως, πρέπει να επενδύσεις χαλαρά σε ένα Pod για τον ήχο της κιθάρας σου ή τέλος πάντων να κάνεις κάτι. Είναι ψιλοχάλια.

Επίσης συνθετικά να προσπαθείς να "σπας" λίγο τα κομμάτια σου με καμιά αλλαγή για βλέπω μια επαναληπτικότητα.

 

Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα . Παντως μου αρεσουν τα κομματια σου γιατι εχουν "χαρακτηρα" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε

Έχω είδη προβλέψει για τον ήχο με την αγορά μιας vox tonelab se … και ενός πυκνωτικού μικροφώνου.

Απλά δεν έχω προλάβει να φτιάξω τα κομμάτια λόγο προβλημάτων στο pc μου.

Σε καμιά εβδομάδα πιστεύω να έχω ανεβάσει 2 καινούργια τραγούδια με πολύ καλύτερο ήχο από αυτά που ακούσατε.

 

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω ιδέα απο τεχνικά, αλλα αυτό που άκουσα μου άρεσε ;D

 

Συγκεκριμένα κατέβασα το μοιάζει η σιωπή και μου άρεσε πάρα πολύ.

Ωραία φωνή έχεις και μου άρεσε και το εφε που έχεις στο mic (reverb είναι?δν ξέρω)

Επίσης και το τραγούδι μου άρεσε παρα παρα πολύ.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλα μου θυμίζεις Γιώργο Δημητριάδη απο την μια και απο την άλλη (μη γελάσετε) απο το singles εκείνον που έκανε τον λίγο χαζό που ήταν στον κόσμο του, τον φίλο της Λίλας που έπαιζε κιθάρα-οσοι έβλεπαν την υπέροχη σειρά καταλαβαίνουν γιατί το λέω...τραγουδούσε πολύ καλά και έπαιζε εξίσου καλά κιθάρα.

 

Πάντως εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που άκουσα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη, συμφωνώ για την επανάληψη στα κομμάτια. Πολύ καλή προσπάθεια γενικά. Συνέχισε γερά! Διακρίνω μια λατρεία σε Σιδηρόπουλο + Τρύπες (μπορεί να κάνω και λάθος), γνώμη μου είναι (εντελώς υποκειμενικό βέβαια!) είναι να προσπαθήσεις να ξεφύγεις λίγο από την "σκουριά" του Ελληνικού '80-'90 Rock, όχι βέβαια στιχουργικά αλλά σε ύφος (συνδιαστικά σε αυτό παίζει ρόλο και η επανάληψη και η παραγωγή πχ κιθάρες, γυρίσματα στη φωνή που θυμίζουν "κάτι" κλπ). Γενικά μην φοβηθείς να κάνεις τα κομμάτια να ακουστούν πιο "φρέσκα και μοντέρνα". Δεν θα γίνουν λιγότερο "rock" ή λιγότερο "αληθινά"... Πιστεύω ότι θα απογειωθούν έτσι.

 

Αυτά από εμένα. Μπράβο Γιάννη!

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιον λες εναν με τρελο κουρεμα ? μουζουρακη τον λενε. παρα πολυ καλος . να τον δεις λαιβ. τα σπαει .

 

 

Ναι αυτόν λέω ;D

Όντως πολύ καλός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο.....πολύ καλός :) :) :)

 

Έχεις πολυ καλές βάσεις και πιστεύω με τον χρόνο θα γίνεσε ακόμη καλύτερος.

Όσο για σχόλια πιστεύω ο vandergraaf με κάλυψε πλήρως.

Copyright© 1983-2009 by Pa.K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου