Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό ροκ


GIANNHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελληνικο ροκ... ή ελληνικη αποτυχία? Φιλε εχεις πολυυυυ δρομο ακομα. Και βεβαια το τραγουδι ασ'το. Δεν το εχεις. Καπως εκνευριστικη φωνη, και τα λογια ωρες ωρες δεν βγαζουν νοημα (πχ "μοιαζει σιωπη" - ???)... Και ρε φιλε ελεος αντιγραψες το knocking on heaven's door, ελεος. Αφου δεν το εχεις, αστο. Αμα δεν μπορεις να εισαι original... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελληνικο ροκ... ή ελληνικη αποτυχία? Φιλε εχεις πολυυυυ δρομο ακομα. Και βεβαια το τραγουδι ασ'το. Δεν το εχεις. Καπως εκνευριστικη φωνη, και τα λογια ωρες ωρες δεν βγαζουν νοημα (πχ "μοιαζει σιωπη" - ???)... Και ρε φιλε ελεος αντιγραψες το knocking on heaven's door, ελεος. Αφου δεν το εχεις, αστο. Αμα δεν μπορεις να εισαι original... 

 

ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.....ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΚΑΚΙΑ....ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο ροκ... ή ελληνικη αποτυχία? Φιλε εχεις πολυυυυ δρομο ακομα. Και βεβαια το τραγουδι ασ'το. Δεν το εχεις. Καπως εκνευριστικη φωνη, και τα λογια ωρες ωρες δεν βγαζουν νοημα (πχ "μοιαζει σιωπη" - ???)... Και ρε φιλε ελεος αντιγραψες το knocking on heaven's door, ελεος. Αφου δεν το εχεις, αστο. Αμα δεν μπορεις να εισαι original... 

 

Φίλε μου Original (JustStayDown8800) καλησπέρα καταρχάς να σου πω πως όταν διάβασα το μήνυμα σου έμεινα με ανοικτό το στόμα και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν πως πρέπει να είσαι πολύ άντρας, μα τέτοιο τσαμπουκά…..

  Αγαπημένε μου φίλε Original θέλω να σου θυμίσω κάποιες σπουδαίες φωνές

όπως της  Marriane Faithfule και του Βασίλη Τσιτσάνη.

Επίσης Αγαπημένε μου φίλε Original θέλω να σου θυμίσω και κάποια στιχάκια όπως αυτό που λέει ‘Από έρωτα πεθαίνουν τα κλαριά’ ή το ‘Τις πολιτείες και τους ανθρώπους

που ταξιδεύουν κάτω απ' το δέρμα σου’.

(Δεν έχω κάτι με τους παραπάνω καλλιτέχνες ίσα ίσα είναι αυτοί που υπάρχουν μέσα στην λίστα του winamp μου) και δεν νομίζω πως μπορώ να μιλήσω αρνητικά για αυτούς.

Αγαπημένε μου φίλε Original θέλω να σου πω ακόμα πως πραγματικά λυπάμαι που δεν έχω τα λεφτά του μπαμπά μου να μου πάρει καινούργια μηχανηματάκια για να ακούν τα αυτάκια σου αγγέλους και ακόμα όσοι γράφουν μουσική ξέρουν πως τουλάχιστον μια φορά κατά λάθος έχουν αντιγράψει τραγούδι… οι νότες δεν είναι άπειρες φίλε μου.

Κλείνοντας καλέ μου φίλε Original(JustStayDown8800) να σου πω  πως δεν έχω σκοπό να συνεχίσω αυτή την συζήτηση μαζί σου μιας και το βρίσκω άδικο.

Δεν θέλω να νομίσεις ότι με πλήγωσες, δεν το κατάφερες κάν.

Ίσα ίσα που γέλασα όταν διάβασα το post σου. Το ότι δεν είμαι καλός ή ποιο σωστά, το πού υστερώ το ξέρω, αλλά προσπαθώ, πράγμα που εσύ μάλλον δεν κάνεις μιας και φαίνεται από τον χαρακτήρα σου.

Και τελειώνοντας  να σου δώσω μια συνταγή….. πίνε κανένα ποτηράκι νερό για να μην κάψεις κανένα αρχ...ι.

και για να δεις πόσο καλός είμαι αν ποτέ έρθεις Κρήτη κερνάω καφεδάκι…..

αν φυσικά αντέξεις την φωνή μου . . .  :-X :-X :-X

 

 

Υ.Γ. εσύ με τι ασχολείσαι αλήθεια?

 

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Γιαννη,μου αρεσε η δουλεια σου.

 

Το ζεις το πραγμα.

 

Η μονη ενσταση (μονιμη με ολους ::) ::) ::) )ειναι οτι οι μελωδιες θελουν λιγο ψαξιμο.

Να γινουν λιγο εμπορικες (παιδικο, δικο μου καταλοιπο ;D ;D ;D)

 

Και θα συμφωνησω και εγω με τον vandergraaf.

 

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω ένσταση με τον τρόπο που απάντησε το παιδί, αλλά επίσης έχω και ένσταση (αν και μικρή) και με τον τρόπο που απάντησες και εσύ Γιάννη..

Στο κάτω κάτω γούστα είναι αυτά  ;)

Keep in mind ότι υπάρχουν αρκετοί που κρατούν μια σχετικά μεγάλη προλατάληψη έναντι στον σύγχρονο ελληνικό ήχο (εμού συμπεριλαμβανομένου). Όπως είπες τα σχόλια σε βοηθούν να βελτιωθείς-πόσο μάλλον τα σκληρά και μερικές φορές προκατηλλημένα. Δεν μπορείς να τους έχεις όλους ευχαριστημένους άλλωστε, one man's shit is another man's gold.  :)

Όσο για τους στίχους, δεν μπορούμε να κοιτάμε με το ίδιο μάτι στίχους παλαιοτέρων γενιών με τους σημερινούς για πολλούς λόγους. Γνώμη μου πάντα. Συνέχισε όπου σε βγάζει αυτό που βγάζεις από μέσα σου, αυτή είναι η δική μου θεώρηση πάντα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω ένσταση με τον τρόπο που απάντησε το παιδί, αλλά επίσης έχω και ένσταση (αν και μικρή) και με τον τρόπο που απάντησες και εσύ Γιάννη..

Στο κάτω κάτω γούστα είναι αυτά ;)

Keep in mind ότι υπάρχουν αρκετοί που κρατούν μια σχετικά μεγάλη προλατάληψη έναντι στον σύγχρονο ελληνικό ήχο (εμού συμπεριλαμβανομένου). Όπως είπες τα σχόλια σε βοηθούν να βελτιωθείς-πόσο μάλλον τα σκληρά και μερικές φορές προκατηλλημένα. Δεν μπορείς να τους έχεις όλους ευχαριστημένους άλλωστε, one man's shit is another man's gold. :)

Όσο για τους στίχους, δεν μπορούμε να κοιτάμε με το ίδιο μάτι στίχους παλαιοτέρων γενιών με τους σημερινούς για πολλούς λόγους. Γνώμη μου πάντα. Συνέχισε όπου σε βγάζει αυτό που βγάζεις από μέσα σου, αυτή είναι η δική μου θεώρηση πάντα ;)

 

SpyrosCh έχεις δίκιο, τι να πώ . . . λάθος μου, απάντησα επιπόλαια.

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπράβο Γιάννη ωραία προσπάθεια, μου αρέσει και η αντίληψη που έχεις πάνω στο θέμα, keep it up  ;)

 

για να δεις πόσο καλός είμαι αν ποτέ έρθεις Κρήτη κερνάω καφεδάκι…..

 

Ρακι ρε πατρίδα!! Ρακι!!  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου