Προς το περιεχόμενο

Ακριβές Ιαπωνικές Κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα πω κατι και ας με συγχωρεσει η suhr μου :P

 

με οτι ibanez εχω παιξει (js' date='prestige,s series,rg κτλ...),τις θεωρω απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν στο εμποριο...μου αρεσουν παρα πολυ και καποια στιγμη θα ..χτυπησω σιγουρα μια :wink:

μου αρεσουν πολυ τα μανικια τους γενικα αλλα και με εναν καλο ενισχυτη βγαζεις παρα πολυ καλο ηχο σε σημειο που..εκσπερματωνω :P :oops:

 

τωρα το οτι βγαινουν τοσες κιθαρες απο τα εργοστασια δεν μου λεει τιποτα χωρις να ειμαι αρνητικος γιατι δεν εχω παιξει...αλλα δεν σημαινει απαραιτητα οτι...έχουν μάθει την τέχνη..μπορει να βγαινουν πολλες και..μετριες..η ποσοτητα δεν συμβαδιζει παντα με την ποιοτητα :wink:

αλλα μην αρχισουμε παλι δεν το αντεχω :lol: εξαλλου δεν εχω παιξει και δεν μπορω να εχω αποψη :wink:

peace :wink:[/quote']

 

Τάκη, που να δεις τις J-Custom της Ibanez. Θα γίνεις... Peter North! :P :P :P

 

Τώρα για το εργοστάσιο, πιστεύεις ας πούμε ότι ο Paul Smith έχει καλύτερες εργαλειομηχανές; Όλα τα λεφτά είναι στο setup και στο quality control. :wink: Θέλω να πω, αν οι Κορεάτες ήθελαν να βγάλουν μια PRS, θα μπορούσαν άνετα και θα κόστιζε ίσως 30-40% λιγώτερο από την original, αλλά γιατί να το κάνουν;; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στην TAIWAN φτιάχνεται αλλα και το 90% των original sg2000 (μετα το 85 μετονομαστηκαν σε sbg 2000 & sbg 3000 λογω Gibson...) στην TAIWAN φτιάχνονταν (εκει ειναι το βασικο & πλεον συγχρονο εργοστασιο της YAMAHA) στην Ιαπωνια φτιάχνονται πλεον μονο οι custom shop ακουστικές της YAMAHA οι οποίες είναι ισως και οι ακριβοτερες ακουστικες που υπάρχουν (ξεκινανε στα 8.000 ευρω!!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψη μου ειναι οτι δεν παιζει ρολο το μερος της κατασκευης(ιαπωνια η αμερικη)αλλα ο κατασκευαστης.στην αμερικη μπορει να εχουν καλλιτερη τεχνογνοσια,υλικα κλπ κλπ.... αυτο δεν συμαινει πως δεν υπαρχουν αλλοι κατσκευαστες που δεν βγαζουν καλα οργανα.πχ τα ελληνικα μπασα της odyessey. σημαντικος παραγοντας το κατα ποσο ειναι χειροποιητα οργανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς !οταν οι ΚΙΝΕΖΟΙ μπορούν να προσφερουν πλεον τετοια χειροποιητα οργανα

 

http://www.jhalemusic.com/pages/eastman.html

 

σε τετοιες ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΕΣ τιμές τι να πει κανεις!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο πιο συνηθισμένος σχολιασμός για την ESP μου είναι "μα καλά έδωσες τόσα λεφτά για να πάρεις κιθάρα που δεν είναι made in USA?"

 

Να σταματήσεις να κάνεις παρέα με δεκατετράχρονα.

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη' date=' που να δεις τις J-Custom της Ibanez. Θα γίνεις... Peter North! :P :P :P

[/quote']

 

εεε...αυτο μαλλον ειναι λιιιιιγο δυσκολο... :lol: αυτο το ..ταλεντο ειναι μοναδικο....παντως θα δοκιμασω μια j-custom με την πρωτη ευκαιρια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου