Προς το περιεχόμενο

Zach. P Trio


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας .

Θα θέλαμε να σας παρουσιάσουμε τον ήχο του μουσικού σχήματος που με πολύ αγάπη και προσπάθεια προσπαθούμε να διαμορφώσουμε τους τελευταίους 3 μήνες .

 Η προσοχή μας εστιάζεται στον πειραματισμό σε σχέση με την απόλυτη εγκεφαλική επικοινωνία τριών μουσικών. Το ύφος  που αναζητούμε περιεχέι όρους όπως μουσικότητα ,αισθητική ,ενέργεια, ρυθμός , επικοινωνία και  πάνω από όλα καλή διάθεση  ;)

Το συγκεκριμένο που δείγμα που παρουσιάζουμε ,λειτουργεί σε ένα γνωστό jazz standard. H ηχογράφηση έγινε ζωντανά σε ένα εξοχικό δωματιάκι 2χ2 με ένα απλό τετρακάναλο εγγραφέα που περάστηκαν όλα τα όργανα καρφί  .  

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη απο την πλευρά μου για το κακό , σε κάποια σημεία, intonation στο κοντραμπάσο .Απλά έδωσα περισσότερη έμφαση στα rhythmic modulations με αποτέλεσμα να χάσω σε ορισμένα σημεία την ορθότητα του τόνου. Κατά τα άλλα οι φόρμες έχουν διατηρηθεί  με απόλυτη ευλάβεια .  Το πραγματικό time επίσης κρατιέται όσο πιο μετρονομικά γίνεται χωρίς να αποκαλύπτεται  σε πολλά σημεία του αυτοσχεδιασμού .

 

Αυτά απο μας

Καλή ακρόαση  :)

 

http://rapidshare.com/files/419601874/Stereo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;) Ευχαριστούμε. Αναμένουμε ημερομηνίες και τοποθεσίες ζωντανών εμφανίσεων.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγοντας το τρίο, είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι είναι αποτέλεσμα 3 μηνών  :o. Το μουσικό-εγκεφαλικό σας δέσιμο είναι απίστευτο!!!

 

To phrasing είναι εξαιρετικό. Πολύ ενδιαφέροντα μουσικά σημεία, καλοί πειραματισμοί χωρίς "φλυαρίες" σε κανένα από τα τρία όργανα.

 

Από τις δουλειές που έχετε ανεβάσει στο noiz νομίζω ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη. Μπράβο και πάλι μπράβο!!!

 

Respect!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This file is neither allocated to a Premium Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

 

This limit is reached.

 

To download this file, the uploader either needs to upload the file again or first log in to his/her Premium Account and then upload the file again. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

 

Με το σταγονόμετρο μας τα δίνεις. Όποιος πρόλαβε το κατέβασε :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγοντας το τρίο, είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι είναι αποτέλεσμα 3 μηνών  :o. Το μουσικό-εγκεφαλικό σας δέσιμο είναι απίστευτο!!!

 

To phrasing είναι εξαιρετικό. Πολύ ενδιαφέροντα μουσικά σημεία, καλοί πειραματισμοί χωρίς "φλυαρίες" σε κανένα από τα τρία όργανα.

 

Από τις δουλειές που έχετε ανεβάσει στο noiz νομίζω ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη. Μπράβο και πάλι μπράβο!!!

 

Respect!!

 

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου σχόλια Μάνο.

Σου ανταποδίδω το  Respect!! γιατί πραγματικά είσαι ένας  απο τους μουσικούς που πραγματικά το αξίζουν ;)

 

Με το σταγονόμετρο μας τα δίνεις. Όποιος πρόλαβε το κατέβασε :)

 

Καλέ μου φίλε jj .

το ξανά ανεβάζω .

Αυτή τη φορά τόσο συμπιεσμένο που απο mp3 κόντεψε να γίνει mp2 ;D ;D

Stereo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια!!! Φανταστικό κομμάτι, πολύ ωραίο και δύσκολο παίξιμο, ωραίες φράσεις και δέσιμο μεταξύ σας. Ζηλεύω με την καλή έννοια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια!!! Φανταστικό κομμάτι, πολύ ωραίο και δύσκολο παίξιμο, ωραίες φράσεις και δέσιμο μεταξύ σας. Ζηλεύω με την καλή έννοια :)

 

Γιώργο ευχαριστούμε για τα καλά σου σχόλια .

Παρεμπιπτόντως είδα κάποια βίντεο που παίζεις κιθάρα και πραγματικά σε βρίσκω άριστο μουσικό . Μου θύμισες σε κάποια σε κάποια σημεία Ralph Towner    (η αδυναμία μου).

Οπότε συγχαρητήρια και απ μένα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη προκαταβολικά για το θράσος μου! Το έχω ακούσει τρείς φορές το κομμάτι, και παρόλο που είναι φανερό ότι είστε εξαιρετικοί μουσικοί, στο συγκεκριμένο κάτι δέν μου κάθεται καλά σε σχέση με το ρυθμικό δέσιμο και κλείδωμα μάλλον. Λέω μάλλον γιατί δέν μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς. Το εντοπίζω περισσότερο στα ντράμς. Είπα μήπως απλά ξύπνησα στραβά σήμερα, οπότε έβαλα να ακούσω κάποιο κομμάτι jazz στο youtube το οποίο καθώς το άκουγα δέν υπήρχε κανένα ερώτημα. Ακούγωντας το δικό σας όμως μαζί με τον θαυμασμό υπήρχε συνεχώς και ένα ερώτημα του στύλ "είναι εντάξει ή δέν είναι;". Προβληματίστηκα για το άν θα έπρεπε να το γράψω, καθώς ανθρωποι με απείρως περισσότερες γνώσεις απο εμένα δέν είδαν κάτι τέτοιο, επομένως μπορείς ελεύθερα να το αγνοήσεις εντελώς. Δέν θα παρεξηγηθώ καθόλου. Μπορεί επειδή η μόνη μου επαφή με τη μουσική αυτή να είναι μέσω των κορυφαίων ηχογραφήσεων να βάζω υπερβολικά ψηλά τον πήχη σε ένα εξαιρετικά δύσκολο είδος μουσικής, ή η ασχετίλα μου να μή μου επιτρέπει να έχω σωστή κρίση (πολύ πιθανό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο.

 

Καλά σας κάνει και σας έχει στην πειθαρχία ο κύριος Πινακουλάκης  ;). Σας βγάζει τον καλύτερό σας εαυτό.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου