Προς το περιεχόμενο

Θυμάται κανείς την Kate Bush;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ειδα βιντεακι και με Γκιλμουρ και θυμηθηκα που την αναφερει ο Μεισον στο βιβλιο του, ως ανακαλυψη του David, τις εποχες που τους εστελναν χιλιαδες κασσετες διαφοροι :)

 

Μ'αρεσει πολυ σαν κομματι το Wuthering Heights, αλλα δε γνωριζω αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   

Θυμάται κανείς την Kate Bush;

 

οταν εχω..ΕΦΙΑΛΤΕΣ.... ;D

 

ευτυχως τα 80s περασανε και γλυτωσαμε απο κατι τετοια σουργελα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που εβαζε συνεχεια ο...Γκουντης στο Μουσικοραμα Kate Bush για να φαινεται ποιοτικος....το χειροτερο που ειχα παθει ηταν μια Παρασκευη που ειχε πει οτι θα βαλει το νεο κλιπ των CLASH & εφαγα στη μαπα 3 κλιπ της περιμενοντας τους..τελικα το εβαλε στο τελος για...40 δευτερολεπτα....ακομα να το ξεπερασω... ;D ;D

 

Εξω απο την πλακα η Kate Bush ειναι ισως οτι πιο ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ εχω ακουσει ποτε μου,τοσο απο πλευρας τραγουδιων ,οσο και απο πλευρας...τραγουδισματος,παρουσιας και φωνης.... ;D

 

Τοσο πολυ μου την εσπαγε που αν ειχα λεφτα θα..την αγοραζα για να την πλακωνω στα χαστουκια οποτε ειχα νευρα...... ;D ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και κάποιος θα τη θυμάται.

Εγώ θυμάμαι πάντως όταν άκουσα αυτή τη διασκευή μου σηκώθηκε η τρίχα.Ακούστε πως αλλάζει χροιά!!!Νομίζεις ότι είναι 2 τραγουδιστές!!!

300 φορές καλύτερη ερμηνεία ;)

 

Angra- Wuthering Heights

 

Ο τραγουδιστής λέγεται Andre Matos(ex-Angra)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'ολο που γενικα η κυρια Bush ειναι critically acclaimed singer/songwriter, ποτε δεν την συμπαθησα σε κανεναν απο τους δυο ρολους. Η μεγαλη μου αγαπη απο εκεινη την περιοδο της βρετανικης μουσικης ειναι η κυρια Tracey Thorn (Marine Girls, Everything But the Girl)

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου