Προς το περιεχόμενο

Αναζητώντας κάρτα ήχου και άλλα...


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις καταλήξει κάπου, τότε γιατί μας ρωτάς? Τα παιδιά σου πρότειναν κάποιες λύσεις που έχουν δοκιμάσει. Αν εσύ επιμένεις στις δικές σου επιλογές έχει καλώς. Αλλά μην περιμένεις να αλλάξεις και τις απόψεις των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν εχω προθεση να αλλαξω σε κανεναν την γνωμη απλος το ψαχνο πολυ ειναι κακο?

αυτο εδω ειναι καλο??? εχει και βολικι τιμη...

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_sc450_valueset.htm

ειναι και πυκνοτικο νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sou file mou!!!

 

pragmatika exo doulepsei pano se polla projects gia arketa apetitikous ixous rock pop kai dokimasa 2 kartes...i mia tis native instruments kai i alli i m-audio fast track pro!!!

 

file mou fast track pro dagoto...exei epano dio grames isodou me pads kai epilogi instrument or line in kai pragmatika adapokrinete teleia!!

 

to latency ine mideniko dioti to hardware tis ine idio me afti pou aneferes me firewire connection...opote ego tha sou protina afthn se kalh timh kai para ma para poli dinati kathos kai voliki giati se osa studio exo paei pao me tin karta kai to laptop kai vgenei olokliri paragogi...;-)

 

opote esi ena kanali katefthian stin karta ixou kai ena mikrofono epano apo tin kabina tou enisxiti...overhead recording kai ean ise arketa kalos sto peksimo kai boreis na pekseis AKRIVOS to idio 2kai perissoteres fores 2 kanalia mikrofonou brosta apo tin kabina prosexontas panta tin noitiki akoustiki tou ixiou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντος για την m-audio εχω ακουση τα καλητερα αυτη σκοπεβω να παρω! για την καρτα δεν εχω καμια αμφιβολια... αυτη θα παρω χορεις 2ρι κουβεντα...

μονο για mic την ψαχνω αλλα μαλων κατεληξα στο να παρω μαζη με την καρτα το

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_sc450_valueset.htm

μου το προτιναν κατι παιδια και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλω και oικονομικο...

313ευρο μαζη με την m-audio! βασικα δεν διαθετο παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια διαβασα αυτο το post απο την αρχη και απορησα πραγματικα με τις προτασεις που εγιναν για καρτες ηχου και μικροφωνα... ( οχι με ολες για να μην παρεξηγουμαι). Ειναι ποτε δυνατον να προτεινετε σε καποιον να αγορασει μαρκες οπως M-audio και T-bone??? ενω με τα ιδια χρηματα μπορει να αγορασει προιοντα απο εταιρειες καταξιωμενες στο χωρο του pro audio με πειρα και μελετες χρονων.. Εχωντας και εγω ο ιδιος περασει απο low budget αγορες (δυστηχως..) εχω καταλαβει ενα πραγμα. Αγοραζοντας μια καρτα m-audio πχ ειναι πεταμενα λεφτα γιατι μετα απο ενα χρονο χρησης πολυ απλα δεν σου κανει γιατι η ποιοτητα κατασκευης και ιδιαιτερα ο ηχος τους ειναι λιγος εως ανηπαρκτος. Μιλαμε για εταιρειες που αντι να κοιτανε διμιουργησουν δικα τους προιοντα αντιγραφουν μεγαλες εταιρειες με χρηση φτηνων υλικων που ειναι ακαταληλα για εφαρμογες ηχου. Αμα βεβαια καποιον δεν τον ενδιαφερει η ποιοτητα σε αυτο που κανει μπορει να αγορασει μαρκες οπως m-audio, behringer (κατα τη γνωμη μου η δευτερη βγαζει το χειροτερο ηχο που εχω ακουσει ποτε..) και να κανει τη δουλεια του με πολυ λιγα χρηματα. Οταν ομως σηζηταμε για ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ ηχογραφησεις αυτες οι μαρκες δεν υπαρχουν καν... Μπορουν λοιπον καρτες ηχου οπως m-audio, tascam ,behringer να βγαλουν τα ιδια αποτελεσματα με motu , rme , tc electronics ??? Δεν νομιζω... και αυτα που λεω δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου αφου εχω χρησιμοποιησει ολες τις παραπανω μαρκες και πιστεψτε με η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Αυτα ειχα να πω και συγχωρεστε με αμα προσβαλα καποιον με τις αποψεις μου αλλα εχοντας καποια πειρα στο χωρο της ηχοληψιας θεωρω οτι ειναι κριμα αυτοι που αρχιζουν τωρα να ασχολουνται να πετανε τσαμπα τα λεφτα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι ειδα ομως η φθηνοτερη καρτα απο αυτες τις εταιριες ειναι €349.00,αυτο δεν σημαινει οτι διαφωνω στο ποστ σου πιο πανω αλλα εγω κοιταζω για best value for money μεχρι 300€,οποτε??? ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στη θεση σου θα εκανα οσο καιρο χρειαζοταν υπομονη (και πιστεψε με το εχω κανει πολλες φορες ) για να μαζεψω τα χρηματα και να παρω κατι καλο που θα αξιζει τα λεφτα του και θα μου μεινει για χρονια. Αμα θες να ασχοληθεις σοβαρα με τις ηχογραφησεις καντο αλλιως παρε κατι πιο φτηνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοραζοντας μια καρτα m-audio πχ ειναι πεταμενα λεφτα γιατι μετα απο ενα χρονο χρησης πολυ απλα δεν σου κανει γιατι η ποιοτητα κατασκευης και ιδιαιτερα ο ηχος τους ειναι λιγος εως ανηπαρκτος.

 

επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου εχοντας την firewire 410 εχω κανει αξιοπρεπεστατες δουλειες & εναν δισκο με αυτην (την οποια αλλωστε μπορεις και να ακουσεις χτυπωντας τα μαϊσπεσια μου ;D)

 

αν ξερεις τι κανεις μια χαρα δουλεια κανεις με την M AUDIO (δεν ειναι αλλωστε ολες οι καρτες της M AUDIO ΙΔΙΕΣ...)

 

Επισης 3 χρονια που της εχω αλλαξει τα φωτα εχει αποδειχτει πραγματικο ΣΚΥΛΙ.

 

Υπαρχουν σαφως καλυτερες καρτες αλλα μιλαμε για πολυ περισσοτερα χρηματα και αν προσεξεις το παιδι που ζητα τη συμβουλη μας ειναι παντελως νεοπας οποτε ας αρχισει με κατι φτηνο και απλο (να δει αν του κανει και το "σπορ" και μετα βλεπουμε)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για την <a href="http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=2987">Focusrite Saffire</a>

Έχω ακούσει ότι είναι πολύ ποιοτική κάρτα. Επίσης το musicorama έχει έκδοση LE... τι διαφορά έχει αυτή? Θα προτείνατε κάποια άλλη σε αυτά τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου