Προς το περιεχόμενο

jam in b minor...


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.box.net/shared/g11twxy4gg

 

Ενα τζαμαρισματακι σε σι μινορε...(one take) :)

 

Οριστε και αλλο ενα, επισης one take http://www.box.net/shared/t3hgkeaec0 :)

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος φίλε! Όμορφα πράγματα και όπως λέω εγώ (το έχω ξαναπεί και σε έναν άλλο εδώ μέσα) αρχοντικό παίξιμο. Χαλαρά σαν να μην συμβαίνει τίποτα, αλλά το αποτέλεσμα είναι ηχητικά/μουσικα και τεχνικά άρτιο!  ;)

 

Κατά τ άλλα θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και κάτι πέρα από το jammάρισμα σε ένα backtrack. Πιστεύω ότι έχεις την άνεση να γράψεις και κάτι δικό σου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου κατ αρχην, μπραβο για την προσπαθεια. Μ αρεσει οτι βαζεις ψυχη στο παιξιμο σου ομως..

 

Μερικες φορες, ισως επειδη ειναι one take jam, φαινεται σαν να μην ξερεις τι να παιξεις για να συνεχισεις, σα να "μπλοκαρεις". Φαινομενο φυσικο ισως επειδη οπως ειπα ειναι flow παιξιμο ειδικα αν εισαι και λιγο απειρος.

 

2ον για τον ηχο σου θα σε συμβουλευα... Στο πρωτο κομματι εχεις πολυ δυνατα την επαναληψη στο delay και μπερδευει αυτα που ακουγονται ενω ο ηχος σου μου αρεσει. Στο 2ο (confidence man- Jeff Healey εεεεεεε??) ενω μειωνεις το delay ο "τονος" σου δεν μου πολυαρεσει. Επισης προσπαθησε να χειριζεσαι καλυτερα τα 2 ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ παιχνιδια στην κιθαρα, το whammy bar και το wah

 

Eισαι ωραιος, χωσε μεγαλε να γουσταρουμε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΓΕ man!!

 

μ αρεσε πολυ ;D

 

ριξε και πληροφοριες για κιθαρα-εφφε-ενισχυτη-τροπο ηχογραφησης κλπ.επιβαλλεται νομιζω :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks φιλε spimav_z.

Το πρωτο clipaki ειναι γραμμενο με guitar rig και cubase. Κιθαρα μια sg standard. :)

To δευτερο clipaki ειναι γραμμενο με μια tonelab le στην καρτα ηχου(μια soundblaster) και cubase. Κιθαρα μια esp m-ii deluxe. :)

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειδα τζαμαρισμα ειπα.....καλα,  :P :P παμε παρακατω.

 

Αλλα δεν ειχε παρακατω τιποτα, δεν πειραζει,ας το ακουσω.

 

Και η πλακα ειναι,οτι μου αρεσες. :o

 

Μπραβο φιλε.

 

Για Ελληνας κιθαριστας,εχεις παρα πολυ καλο παιξιμο.Και ηχο.

Σπανιο πραγμα.Συνεχισε ετσι.

 

Βεβαια θα συμφωνησω με τον Λαμπρο ( πολεμικο χαιρετισμο), ως προς το να γραψεις δικα σου κομματια.

 

Καλη συνεχεια.

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου