Προς το περιεχόμενο

Θέλω μία κιθάρα για όλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)όμορφα... βλέπεις να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σε αυτό το πόστ ή δεν το διάβασες... κατανόησε λίγο καλύτερα το ζητούμενο, κ αν έχεις διάθεση μετά έλα να βοηθήσεις αγαπητέ v.p. ...

 

2)φίλε άγγελε, η ιμπάνεζ μ αρέσει στα σκληρά..., στο καθαρό όμως, δέν ακούγεται όμορφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης υπάρχουν ερωτήματα όπως  ...

 

π.χ. τα χρειάζεσαι τα καθαρά σε κάποια συναυλία, στην μέση κάποιου κομματιού και πρέπει να βγούνε απο την ιδια κιθάρα ?

 

Οπως καταλαβαίνεις αυτό θα άλλαζε όλο το σενάριο για την επιλογή κιθάρας,

αλλα αν δεν τίθεται τέτοιο θέμα (διοτι παίζεις σπιτι, ηχογραφείς μονο κλπ κλπ) έχεις να δείς το θέμα απο διαφορετική γωνία.

 

Για μένα μια καλή κιθάρα είναι ταυτόχρονα μια επένδυση και ένα εργαλείο. Δεν κάνουν όλα τα εργαλεία για όλες τις δουλιές.

 

Μια ευκολη λύση, αν οι διπλοί μαγνήτες έχουν την δυνατότητα να γίνουν split σε μονούς, είναι να βάλεις ένα push-pull ποτενσιόμετρο και να τους χωρίζεις στην θέση 1 (bridge) & 5 (neck). Είναι φτηνή λύση, σχετικά ευκολη αν καταλαβαίνεις απο κολητήρι και κάπως θα σου δώσει δύο "καθαρώτερους" ήχους. Ηχο strat δεν προκειται να πάρεις όμως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, το γνωρίζω..., το θέμα είναι οτι πρέπει να εναλλάσω τους ήχους με την ίδια..., φίλε για να μην πω ψέματα, δεν ξέρω απο μαγνήτες κ.λ. [email protected] είναι το μσν μ, αν μπορείς να μ στείλεις για να μ τα εξηγήσεις λίγο καλώς.... ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/

 

2. δουλευεις το κολλητηρι

 

3. ψεκαζεις σκουπιζεις τελειωσες

 

 

επισης να πω οτι προτεινω.. αλλαγη ενισχυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο thread,

 

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΕΑ ΚΙΘΑΡΑ

 

Ακούω τα πάντα, παίζω τα πάντα, θέλω καλά καθαρά και καλά βρώμικα, είμαι Αιγόκερως, μελαχρινός, ανύπαντρος, με σταθερό εισόδημα και δικό μου σπίτι. Τι προτείνετε; ???

 

Δε θελεις κιθαρα, γυναικα θελεις.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελεις κιθαρα, γυναικα θελεις.  ;D ;D ;D

Μegale, αν ήθελα γυναίκα πιστεύεις ότι θα την έψαχνα εδώ μέσα; :D

 

Διάβασε πρώτα το thread απο την αρχή και ίσως καταλάβεις τι εννοούσα με το ποστ μου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου