Προς το περιεχόμενο

My New PartsCaster. Δειτε, προτεινετε και μελλοντικα ακουστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πειραματιστηκαμε.

παντως πρωτα την αλειψαμε με ασετον πανω σε πανι για αρκετη ωρα και εφυγε η μεγαλη γυαλαδα. πρεπει να ειχε βερνικι πανω απο το χρωμα αν καταλαβα καλα. δεν ξερω και πολλα απο ξυλα. (παντως "ημικουρδισμενο" ειναι  ;D :o :o ;D ).

 

οι "πληγες" εγιναν με κατσαβιδια και μικρο σφυρακι... τα υπολοιπα πιο εμφανη σημεια με ψιλο γυαλοχαρτο.

 

αυτο που ακουγα κατα διαστηματα σημερα και αναμεσα στο relicing που την επαιρνα και την επαιζα , ειναι οτι εχει....ΠΟΛΥ "ΑΛΗΤΙΚΟ" ΗΧΟ.

 

παιδια ειλικρινα ειναι για πολυ blues χωσιμο αυτη η χροια που ακουγα..."εμεινα"... 8) 8)

 

για την ιστορια , την ακουσαμε με εναν τετοιο που ειχε το μαγαζι μεσα...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σπύρο πολύ πειστικό relicing!!!!!!! Μπράβο!!!

 

Αν όντως διώξατε τη γυαλάδα (πράγμα που μου τη σπάει πάρα πολύ) η κιθάρα είναι SUPER!!!

 

Βάλε μόλις σου έρθει το mint green και τους 54, και ξεκίνα να μελετάς Thomas Blug!!! :):):)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω αργησει ηδη για την δουλεια και θα γυρισω στις 7 το πρωι ψοφιος , δεν προλαβα να ηχογραφησω πραγματα οπως ηθελα. ομως εκανα 3 ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΕΙΡΑ κλιπακια.

 

ο τιτλος τους τα περιγραφει.

 

microcube (jc120 flat + reverb) ->shure57a->m audio delta 44->sound forge

 

συγχωρεστε μου τις τετριμενες αηδιες που παιζω.

 

καλη ακροαση.

 

(γα καποιον λογο το Noiz δεν μου δεχοταν τα mp3 και ετσι τα λινκαρα απο το box.net....sorry...

 

http://www.box.net/shared/tuuch7ug6d

 

http://www.box.net/shared/14vzbfc8a4

 

http://www.box.net/shared/2088jdlxfi

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι απλά σκοτώνει... Ερωτεύτηκα τη θέση 4, και περιέργως, μου άρεσε και η 2, παρ' όλο που περιείχε σπλιταρισμένο χαμβάκερο...

 

Με λίγα λόγια, Yeah! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μεγειές Σπύρο, είναι πολύ όμορφη. :)

Πράγματι, το "ζητάει" το mint green pickguard.  :)

 

Μην στενοχωριέσαι για τα χτυπηματάκια. Μπορείς να τα επισκευάσεις με blanco και μετά να τα κιτρινίσεις με λίγο τσάι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ακη σ ευχαριστω πολυ. ,μεγειες και σε σενα!!

(ξερεις εσυ!!) χεχε ;)

 

φιλε harilatron σ ευχαριστω. ;D

ηδη εχει παραγγελθει το mint green. απλα αυτη τη στιγμη μ αρεσει με τους haeussel. βεβαια δεν εχω ξαναπιασει κολλητηρια για να "κανω" τους μαγνητες. εχω αποριες αλλα πιστευω πως θα τα καταφερω.

δεν ξερω ουτε τι καλωδιο να παρω για τις υπολοιπες διασυνδεσεις εκτος του μαυρου ασπρου που βγαζει ο καθε μαγνητης ουτε πως να χρησιμοποιησω τα πυκνωτακια (η αντιστασουλες δεν ξερω τι ειναι) , ουτε πως θα βιδωσω καλα καλα τους μαγνητες.(ποιοι πολοι πανε στα μπασσα και ποιοι στα πριμα... ισως να τους εχω βαλει και αναποδα.... :o , ουτε απο ηλεκτρονικη ορολογια ξερω.παντως θα προσπαθησω και το πολυ πολυ να χαλασω ενα σετ μαγνητες :o ::)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω man. μια ερωτηση . αυτο το πυκνωτακι (cap = πυκνωτης ε?)

πειραζει πως θα το βαλω??

εννοω τα ποδαρακια του πανε σε συγκεκριμενη θεση το καθενα?? αν τα βαλω αναποδα θα γινει κατι?

επισης το black & white καλωδιακι των seymour "συμβαδιζει" με αυτα που βγαζουν οι fender?

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πυκνωτάκι είναι κεραμικό, και δεν έχει πολικότητα, οπότε δεν σε ενδιαφέρει πώς θα μπει... Άλλοι πυκνωτές έχουν, και μάλιστα είναι και επικίνδυνο να σκάσουν, άμα τους βάλεις ανάποδα, αλλά εσύ δεν ανησυχείς...

 

Το άσπρο και το μαύρο συμβαδίζουν (κάποιες φορές είναι ένα άσπρο και ένα έγχρωμο, αλλά γενικά δεν νομίζω να μπερδευτείς...)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου