Προς το περιεχόμενο

Tremolo Pedal DIY


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα αρκετά ενδιαφέρον τρέμολο είναι αυτό. Αν θες κοιτα και τα build reports εδώ, για μερικά mods. Αν θες, το απόγευμα μπορώ να γράψω κανένα κλιπάκι να το ακούσεις.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

http://www.generalguitargadgets.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=6&id=26&Itemid=26

 

Το Pulsar που προτείνει ο φίλος από πάνω το έχω φτιάξει 2 φορές και δεν έμεινα ικανοποιημένος... Ίσως με τα mods να βελτιώνεται η κατάσταση, εγώ δεν πρόλαβα να το ψάξω πολύ γιατί τα έδωσα τα πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και το κλιπάκι...

Teo η αλήθεια είναι οτι δεν πολυχρησιμοποιώ τρέμολο και δεν το έχω ψάξει πάρα πολύ το ζήτημα, αλλα όντως το Pulsar είναι ψιλοπαράξενο. Το chop mode πάντως έχει πολύ πλάκα!

 

Στο κλιπάκι, ξεκινάω με το μικρότερο rate και λίγο depth, και σταδιακά τα αυξάνω, ενώ στο τελευταίο μέρος το έχω σε chop mode.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

http://www.generalguitargadgets.com/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=6&id=26&Itemid=26

 

Το Pulsar που προτείνει ο φίλος από πάνω το έχω φτιάξει 2 φορές και δεν έμεινα ικανοποιημένος... Ίσως με τα mods να βελτιώνεται η κατάσταση, εγώ δεν πρόλαβα να το ψάξω πολύ γιατί τα έδωσα τα πετάλια.

 

 

To generalguitargadgets ειναι πολυ καλο site. Δεν χρειαζεται να εχεις τρελες γνωσεις ουτε καν να διαβαζεις schematics. Απλα ακολουθεις τις λεπτομερεστατες οδηγειες και τα σχεδια... Βεβαια δεν εχω βρει χρονο και δεν το εχω παρει αποφαση ακομα να φτιαξω κατι. Ευελπιστω στο μελλον να το κανω. Αξιζει ιδιαιτερη προσοχη αυτό το site εχει πολύ πράμα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου