Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Ibanez


Jimis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κλείσω την συμμετοχή μου σε αυτό το πόστ, λέγοντας το οτι δεν είπα κάτι αρνητικό για τις ιμπάνεζ, ίσα ίσα, τόσο κ στα φθηνά όσο και στα ακριβά μοντέλα έχω να πώ καλά λόγια... έχουν περάσει απο τα χέρια μου 3-4 κ έμεινα πολύ ευχαριστημένος... Ειδικά με την art120... Τώρα βέβαια συγνώμη για τις λεγόμενες ανακρίβειες μου... Δεν νομίζω να ώθησα κανέναν προς τον λάθος δρόμο... Φιλικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μήπως έχετε καμία άποψη για ετούτη? http://www.musikhaus-hermann.de/catalog/product_info.php?cPath=25_26_487&products_id=9105&osCsid=gm (καθώς και για το μαγαζί?)... Τώρα που τελειώσαν οι κακιούλες... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εμένα δεν μου πολυαρέσει αυτό το configuration (H-H) σε τέτοιες κιθάρες. Καλή φαίνεται, αν εξαιρέσεις τον bridge μαγνήτη που στα αυτιά μου τουλάχιστον ακούγεται άθλιος. Πάντως μιας και περι Ibanez ο λόγος αυτή λέω να την τιμήσω: http://www.thomann.de/gr/ibanez_s5470tks.htm.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τιμάω τους χαμπ, οπότε δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα... αλλά πρακτικά ιαπωνική, limited, (καλή ακούγεται...) αλλά basswood γαμώτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τιμάω τους χαμπ, οπότε δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα... αλλά πρακτικά ιαπωνική, limited, (καλή ακούγεται...) αλλά basswood γαμώτο...

 

Ξυλο του θεού είναι.Τι σε πειράζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυλο του θεού είναι.Τι σε πειράζει?

 

μια χαρα ειναι το φλαμουρακι ρε!

ελαφρι ελαφρι!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φάει κόλλημα με το basswood ε; :) Μια χαρά ξύλο είναι και ελαφρύ όπως λέει κι ο Μπλουζλικ. Το μόνο που με χαλάει στην κιθάρα αυτή είναι οι μαγνήτες και ειδικά ο V8, αλλά αυτό εύκολα διορθώνεται.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τέτοια κολλήματα με το basswood? Το εχει χρησημοποιήσει και η yamaha σε ακριβές κιθάρες κοντά στο 1,5 χιλιάρικο και είναι το δημοφιλέστερο ξύλο για σώμα στις παραγγελίες που δεχονται η Suhr και η Tom Anderson.

Επίσης, επειδη κατι ειπώθηκε σε προηγούμενο ποστ για τους endorsers της ιμπανεζ και τα signature μοντελα, καμία σχέση το οργανο που παιζει πχ ο Vai με την Jem που έχουν τα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση το οργανο που παιζει πχ ο Vai με την Jem που έχουν τα μαγαζια.

 

Τι διαφορά μπορεί να έχουν δηλαδή;;;;

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου