Προς το περιεχόμενο

Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρούπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθόλου, απλά η αλήθεια πονάει και κανείς δεν θέλει να το παραδεχθεί.

Και εμένα μου πήρε χρόνια να διαπιστώσω και τελικά να παραδεχθώ πως τελικά έχω ότι αξίζω.

 

Κάπου έχω ξαναγράψει εδώ μέσα πως είναι Νόμος της Κοσμικής Νομοτέλειας :

Ο καθένας έχει ότι του αξίζει.

Και αν συμβαίνει να αξίζει κάτι ενώ δεν το έχει, θα το αποκτήσει.

Και αν συμβαίνει να έχει κάτι ενώ δεν το αξίζει, θα το χάσει.

 

Θα τον άλλαζες μεκάποιο άτομο σοβαρό και συνεπείς ?   ;)

 

Κατέληξες στο ότι έχεις ότι αξίζεις. Καμία αντίρρηση.

 

Αυτός δέν είναι όμως λόγος για να γενικεύσεις και να ισχυριστείς ότι το ίδιο ισχύει για τα υπόλοιπα 6.5 δίς του πλανήτη. Τόσοι καλλιτέχνες εξάλλου αναγνωρίστηκαν μετα θάνατον.

 

Η αξιοκρατία κατακτάται απο μια κοινωνία που θέλει να προοδεύει. Δέν είναι αυτόματη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποια μπαντα ρε συ οι metalira και οι iron mayhem?

Και η μανα μου αν ειχε 100 ευρα θα πηγαινε για την ποιοτητα κ μονο.

Σ'αυτου του τυπου μπαντες-μουσικες που ξερει ολος ο πλανητης κομματια παει και ο καθε μπουγας να δει και γουσταρει.

Απο κει και περα στις συχνες εξοδους του κ στην αναπαραγωγη του κοπι απο μαυρο σιντι του θα παιζει ο Τριανταφυλλος κι οχι ο Tupac.Αυτο ειναι απολυτως λογικα αν σκεφτεις οτι απλα ενα 80-90 % την μουσικη δεν την κοιταει σαν "μουσικος" αλλα σαν απλος ακροατης που δεν ειναι ουτε καν πορωμενος-εθισμενος να παρατηρησει κ πολλα στον ηχο.Οποτε εκει ερχεται το μπουτι το φλογερο κ καλα κανει.Εγω με αυτα που βλεπω την παιζω κι ολας.Μαμώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουμπι αγορι φλοερό οποιος θελει να ξεφυγει απ τη διχαλοκιμαδομηχανη των 20 κομματιων ολη μερα παει κ ψαχνει κατι αλλο καινουριο ή παλιο κ εχει κ το ιντερνετ να βρει.Εχει φιλους που εχουν ιντερνετ να παρει.Και γενικα πολλους τροπους για να μαθει να ακουει κατι πιο "σωστο".Ποιος το κανει αυτο?Δεν ειναι μονο οτι του σερβιρουμε του τραμπακουλα αλλα ειναι κ τι κοβει απο μονος του.Αν δεν εχει μεσα τπτ αλλο απο αχυρο τοτε ας παει να παρει τα 20 να τα βαλει στον........τσιντιπλέϊα.

 

Δε θα βαλουμε κ ολο τον κοσμο να ακουει τα undeground masterpieces τα δικα μας ναουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι απολυτως λογικα αν σκεφτεις οτι απλα ενα 80-90 % την μουσικη δεν την κοιταει σαν "μουσικος" αλλα σαν απλος ακροατης που δεν ειναι ουτε καν πορωμενος-εθισμενος να παρατηρησει κ πολλα στον ηχο.Οποτε εκει ερχεται το μπουτι το φλογερο κ καλα κανει.Εγω με αυτα που βλεπω την παιζω κι ολας.Μαμώ!!!

 

Κάνεις απόλυτο λάθος.

Από άλλη αφετηρία, έχεις καταλήξει στο ίδιο σετ μηδενιστικών συμπερασμάτων που έχουν καταλήξει και οι τεμπελχανάδες των περισσότερων δισκογραφικών. Δεν είναι έτσι τα πράγματα, στο ξαναλέω: αν δεν έχουν δοθεί επιλογές στον κόσμο, τότε δεν είναι δυνατόν να ξέρετε τι του αρέσει και τι όχι.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσοι καλλιτέχνες εξάλλου αναγνωρίστηκαν μετα θάνατον.

 

Απαντώντας πάντοτε στον Ιχνηλάτη, να υπογραμμίσω και εγώ την αλήθεια αυτής της φράσης. Εκτός αν λέμε ότι ο συμπαντικός νόμος που τους καταδίκαζε στην αφάνεια όσο ζούσαν... έπαψε να ισχύει μετά το θάνατό τους... δηλαδή σιγά να μην ήταν και συμπαντικός....

 

:)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέστρεψα. Τι παίχτηκε εδώ; Βλέπω πολύ delete.  :D

 

Δεν κατάλαβες…  ::)

Τα "@@" εκείνος τα χρησιμοποίησε πρώτος και εγώ απλά χρησιμοποίησα την ΔΙΚΗ ΤΟΥ φράση με ειρωνική διάθεση, ακριβώς για να του δείξω την αγένεια.

 

Ο καθένας θα ανταμειφθεί για ότι έχει κάνει, απλά κάποιοι νομίζουν πως αξίζουν περισσότερο.

Αφού συνεχίζεις συνεχίζω. Τα "@@" τα χρησιμοποίησα αναφερόμενος στον εαυτό μου (για τον οποίο μπορώ να γράφω ότι γουστάρω χωρίς να προσβάλλω κανέναν) ενώ εσύ τα χρησιμοποίησες αναφερόμενος σε μένα (πράγμα που αποτελεί αγένεια). Καλό θα ήταν επιτέλους να μάθεις πώς γράφουν σε ένα forum.

 

Κάπου έχω ξαναγράψει εδώ μέσα πως είναι Νόμος της Κοσμικής Νομοτέλειας :

Ο καθένας έχει ότι του αξίζει.

Και αν συμβαίνει να αξίζει κάτι ενώ δεν το έχει, θα το αποκτήσει.

Και αν συμβαίνει να έχει κάτι ενώ δεν το αξίζει, θα το χάσει.

Σε τέτοιους "νόμους" συνήθως πιστεύουν άτομα που τείνουν να υπεραπλουστεύουν τα πάντα, συμπεριφορά η οποία οφείλεται σε ημιμάθεια. Θα ανέφερα πολλά αντιπαραδείγματα στο "νόμο" σου, αλλά βαριέμαι. Εκτός αν εννοείς ότι η ανταμοιβή μπορεί να έρθει και με τη Βασιλεία των Ουρανών, οπότε το πράγμα αλλάζει... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις απόλυτο λάθος.

Από άλλη αφετηρία, έχεις καταλήξει στο ίδιο σετ μηδενιστικών συμπερασμάτων που έχουν καταλήξει και οι τεμπελχανάδες των περισσότερων δισκογραφικών. Δεν είναι έτσι τα πράγματα, στο ξαναλέω: αν δεν έχουν δοθεί επιλογές στον κόσμο, τότε δεν είναι δυνατόν να ξέρετε τι του αρέσει και τι όχι.

 

 

 

 

Λοιπον το συμπερασμα αυτο βγαινει απο το οτι εγω μπορεσα κ την εψαξα κ δεν εκατσα με την βανδη.Χωρις να εχω τπτ ωδειακους γονεις κ μουσικοφιλους επιπεδου.Ο πατερας μου ακουει κ μπουρνελη κ γουσταρει.Εγω πως βγηκα απ τη μανα μου κ στο δημοτικο ακουγα ξενα ποπ-ρεγγε και τα ρεστα.Με οδηγησε κανενας εδω που ειμαι?Με παρεσυρε καμια δισκογραφικη πουθενα?Οχι, ακουσα ποσα ειδη πριν κ κατεληξα εδω τωρα κ δεν ξερω κ που αλλου αργοτερα.Το ιδιο μπορει να κανει ο καθενας.

 

Αλλα δεν θα το κανει.Μονο οσοι ειναι μελη στο νοιζ θα το κανουν.Οι αλλοι που περιμενουν το σαββατο να χτυπησουν νουνακια στην παραλιακη με τερμα τα γουφερ ειναι αξιοι της επιλογης τους.

 

Για αυτο εχουν μυαλο,αυτια,ματια οι ανθρωποι.Για να μπορουν κ να φιλτραρουν κ να δοκιμαζουν κ απο μονοι τους.Τι παει να πει οτι φταει μονο η δισκογραφικη.Φταινει η μοσχαροκεφαλη κ η δισκογραφικη.Τα ποσοστα αντιστοιχιας δεν τα ξερω κ ουτε 8α προσπαθησω να ονομασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@trigga

 

πιστεύω πως αναφέρεσαι σε μία πολύ μικρή (αναλογικά και σχετικά) ομάδα ατόμων που έχουν την δυνατότητα/ανησυχία/χρόνο/χρήμα να ψάξουν και πέραν του τι τους σερβίρεται ολημερίς στο ραδιόφωνο ή οπουδήποτε αλλού. Ο Wow! έχει απόλυτο δίκαιο όταν αναφέρθηκε σε επιλογές. Ο μεροκαματιάρης που έρχεται ψόφιος από τη δουλειά δεν έχει απαραίτητα τη διάθεση να ψάξει και παραπέρα από το τι σερβίρεται. Κανένας δεν αποκλείει το γεγονός, ότι δοθέντων των επιλογών, θα διάλεγε κάτι διαφορετικό. Αλλά με την πλύση εγκεφάλου που υπόκειται τόσα χρόνια, το σαχλό τοπ 20 του έγινε δεύτερη φύση και απο ένα σημείο και μετά το αναζητά.

 

Καταλαβαίνω where you're coming from όταν λες για το οικογενειακό σου περιβάλλον, γιατί και γω μεγάλωσα μέσα σε Μητροπάνο, Καζαντζίδη και δε συμμαζεύεται αλλά παράλληλα είχα την ευκαιρία να ακούσω Pink Floyd στα 5 μου (χωρίς βέβαια να καταλαβαίνω τι εστί Pink Floyd) και Jarre και έκανα μία επιλογή - φυσική και αβίαστη. Το ίδιο πιστεύω έχουν κάνει αρκετά από τα άτομα εδώ στο noiz, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς είμαστε μειονότητα και δεν μπορούν να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα από μας. Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μεροκαματιάρης που έρχεται ψόφιος από τη δουλειά δεν έχει απαραίτητα τη διάθεση να ψάξει και παραπέρα από το τι σερβίρεται. Κανένας δεν αποκλείει το γεγονός, ότι δοθέντων των επιλογών, θα διάλεγε κάτι διαφορετικό. Αλλά με την πλύση εγκεφάλου που υπόκειται τόσα χρόνια, το σαχλό τοπ 20 του έγινε δεύτερη φύση και απο ένα σημείο και μετά το αναζητά.

 

Ο ποιος?Τι έρχεται?Εκτος των 5000 που οντως ειμαστε μειονοτητα, κ "αρρωστημενη" μαλιστα απο αυτα που ξερουμε κ κανουμε για τη μουσικη, οι αλλοι 9.995.000 ελληνες ειναι ολοι μεροκαματιαρηδες κ δεν εχουν υπολογιστη σπιτι κ δεν εχουν ιντερνετ κ δεν εχουν φιλους να ακουσουν κατι αλλο?Οχι εκει δεν συμφωνω.Στους καποιους μεροκαματιαρηδες που οντως δεν εχουν τπτ απ αυτα κ την ορεξη βεβαια νταξ ναι εκει τι να κανω δεν μπορουν ολοι να σωθουν απ το βουρκο του σαμπ γούφερ τι να κανουμε.Αυτοι νομιζω ειναι μειονοτητα.Αν βαλεις ολους τους λογους μαζι οντως μενει πολυ μικρος αριθμος ανθρωπων.

 

Ασε το νοιζ κ το εμεις γενικα δεν μπαινουμε σε καμμια ερευνα κ σε κανενα διαγραμμα γιατι ειμαστε αρρωστοι με το αντικειμενο.Και περισσοτεροι να ημασταν παλι τα μυαλα που κουβαλαμε για τη μουσικη εδω μεσα ειναι αστα να πανε στο διαολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "μαντόνα" δεν είναι απλά μια τραγουδίστρια,

 

Είναι πρωτίστως business woman (και πολύ καλή) και έπειτα τραγουδίστρια.

 

είναι μια συνισταμένη δυνάμεων τεχνικών, μάνατζερς, μουσικών, σκηνοθετών επιχειρηματιών κλπ κλπ.

 

Η ίδια κατάφερε να τους μαζέψει και να τους κρατήσει γύρω της

γιατί προφανώς ανταμείβονταν από το τελικό αποτέλεσμα.

 

Μα ρε συ Ιχνηλάτη, δε μένουν γύρω της επειδή θαυμάζουν τις συνθετικές/ερμηνευτικές της ικανότητες. Μένουν επειδή υπάρχει χρήμα (και καλά κάνουν ως ένα βαθμό), το οποίο χρήμα κινείται γύρω από πολύ συγκεκριμένο ρεπερτόριο εδώ και αρκετά χρόνια.

 

Ξέρεις τι κόπους και τι προσπάθειες έχει ρίξει η μαντόνα για να φθάσει εκεί;  

 

Σίγουρα αλλά τα σκηνικά στην Αθήνα, στις 27/09, δεν θα τα στήσει η ίδια, ούτε και θα κόβει εισητήρια.

 

Και οι άλλοι θα θέλαν να κάνουν  ωτο-στοπ στην δική της καριέρα,

αλλά μπόρεσε και τους πέταξε έξω.  ;) ;D  

 

Όχι, αυτή πάει και ξεψαχνίζει τι κινείται/τι πουλάει/τι συζητιέται. Ούτε ο Mirwais, ούτε ο Craig Armstrong, ούτε ο Justin Timberlake, ούτε ο Lenny Kravitz πήγαν σε αυτήν. Η Madonna πήγε, κάνοντας ωτοστοπ για να διατηρηθεί για άλλο ένα album. Από μόνη της έχει τελειώσει από το Like a prayer (ίσως και νωρίτερα).  :) Εδώ και χρόνια, περιστρέφεται γύρω από το sex - ξεκινώντας σαν γατούλα από το Like a virgin, αφήνοντας κάποιες στάλλες λεσβιακού χαρακτήρα στο video clip του Open Your Heart (Hint: Tamara De Lempicka), και συνεχίζοντας με Erotica, Justify My Love, με δηλώσεις του τύπου "I fucked Dennis Rodman", και προφανώς επενδύοντας τεράστια ποσά ενέργειας στο gay κοινό, μέσω του οποίου συντηρείται βέβαια μέχρι και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου