Προς το περιεχόμενο

Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρούπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βομβαρδίζοντας την στρατόσφαιρα με ραδιοκύματα, τα σύννεφα δεν βρέχουν.

 

Υπάρχει κάποια έγκυρη πηγή για αυτό; Θέλω να πω ότι το κλίμα της αφρικής είναι αυτό: σπάνια βρέχει και όταν το κάνει πλυμμηρίζουν τα πάντα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά ρε άτομα, ανοίγω θρεντ να δω "Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρουπ" και βρίσκω φωτός παιδιών που ούτε καν διανοούμαστε να καταλάβουμε τι περνάνε...για να στηρίξετε μια οποιαδήποτε επιχειρηματολογία;

 

 

Πάτε καλά;

 

 

Ντροπή...

 

 

Mods μαζεύτε λίγο το θρεντ πλίζ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προφανώς δεν μπορείς να αντιληφθείς την Κοσμική Νομοτέλεια (= το σύνολο – πλέγμα  των νόμων ως Έναν).  

Ας είμαστε προσεκτικοί πριν "βαφτίσουμε" ως μέτρια ευφυολογήματα  ότι δεν αντιλαμβανόμεθα.

 

 

Aυτό που αναφέρεις ως κοσμική νομοτέλεια και ο harilatron ως μέτριο ευφυολόγημα, κατά τη δική μου άποψη αποτελεί ένα μύθο ηθικού περιεχομένου που επανεμφανίζεται στη ροή της ιστορίας πότε ως υβρις - νέμεσις, πότε ως θεία δίκη ή επιβράβευση στη βασιλεία των ουρανών κάθε θρησκείας και πότε ως συνομωσία του σύμπαντος σε υπερτιμημένες λογοτεχνικές βλακείες.

 

Στην εποχή μας πια, ο ώριμος άντρας (ή γυναίκα) που έχει στοιχειώδεις ικανότητες κοινωνικής παρατήρησης αντιλαμβάνεται πως τέτοια κοσμική νομοτέλεια απλά δεν υπάρχει. Ορισμένοι παίρνουν αυτό που τους αξίζει, άλλοι παίρνουν περισσοτερα από αυτά που τους αξίζουν και άλλοι λιγότερα. Επίσης ορισμένοι τιμωρούνται όπως τους αξίζει, ενώ κάποιοι άλλοι την σκαπουλάρουν μια ζωή.

 

Πολύ θα ήθελα να ισχύουν τα όσα υποστηρίζεις περί κοσμικής νομοτέλειας, αλλά οι κοινωνικές μου εμπειρίες μου λένε άλλα. Βέβαια είμαι μόνο 32 ετών και μπορεί να μην έχω αντιληφθεί καλά. Αν είσαι 80 ετών και πάνω και έχεις αντιληφθεί κάτι διαφορετικό, ελπίζω να μοιραστείς αυτή τη σοφία με εμπεριστατωμένο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε άτομα, ανοίγω θρεντ να δω "Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρουπ" και βρίσκω φωτός παιδιών που ούτε καν διανοούμαστε να καταλάβουμε τι περνάνε...για να στηρίξετε μια οποιαδήποτε επιχειρηματολογία;

 

 

Πάτε καλά;

 

 

Ντροπή...

 

 

Mods μαζεύτε λίγο το θρεντ πλίζ.

 

Τουλάχιστον, την επιχειρηματολογία την διάβασες;

Και δεν βλέπω πουθενά ντροπή. Τις απόψεις μας λέμε.

Μάλλον δεν αντέχεις την σκληρή αλήθεια ...  ::)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στην εποχή μας πια, ο ώριμος άντρας (ή γυναίκα) που έχει στοιχειώδεις ικανότητες κοινωνικής παρατήρησης αντιλαμβάνεται πως τέτοια κοσμική νομοτέλεια απλά δεν υπάρχει.

 

 

Πώς το καταλαβαίνουν δηλαδή; ::) 

Μπορείς να μου το εξηγήσεις, να το αναπτύξεις λίγο;

 

 

Ορισμένοι παίρνουν αυτό που τους αξίζει, άλλοι παίρνουν περισσοτερα από αυτά που τους αξίζουν και άλλοι λιγότερα. 

 

Πώς το έκρινες εσύ αυτό;  ???

Πώς το εκδίκασες δηλαδή;  ::)

Για δώσε ένα παράδειγμα να σε καταλάβω.

 

 

Επίσης ορισμένοι τιμωρούνται όπως τους αξίζει, ενώ κάποιοι άλλοι την σκαπουλάρουν μια ζωή.

 

 

Αυτοί που την σκαπουλάρουν μια ζωή, θα έχουν τον τρόπο τους, για τον οποίο μόχθησαν, ενέργησαν, πόνεσαν …

Νομίζεις πως την σκαπουλάρουν μια ζωή  κατά τύχη;  ???

 

Τιμωρούνται βάση του ανθρωπίνου νόμου.

Ο φυσικός νόμος "τιμωρεί" τον αδύναμο και τον βλάκα.

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πολύ θα ήθελα να ισχύουν τα όσα υποστηρίζεις περί κοσμικής νομοτέλειας, αλλά οι κοινωνικές μου εμπειρίες μου λένε άλλα. Βέβαια είμαι μόνο 32 ετών και μπορεί να μην έχω αντιληφθεί καλά. Αν είσαι 80 ετών και πάνω και έχεις αντιληφθεί κάτι διαφορετικό, ελπίζω να μοιραστείς αυτή τη σοφία με εμπεριστατωμένο τρόπο.

 

Είμαι 43 ετών και δεν νομίζω να διαθέτω καμία σοφία.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βομβαρδίζοντας την στρατόσφαιρα με ραδιοκύματα, τα σύννεφα δεν βρέχουν.

 

Mολις μου επεσε το IQ 8 μοναδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκαψα μητρική, αλλά επιμένω.

 

Υπάρχουν ραδιοκύματα που, όταν βομβαρδίζουμε τα σύννεφα με αυτά, τα σύννεφα αλλάζουν συμπεριφορά ως προς το βρέχειν;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον, την επιχειρηματολογία την διάβασες;

Και δεν βλέπω πουθενά ντροπή. Τις απόψεις μας λέμε.

Μάλλον δεν αντέχεις την σκληρή αλήθεια ...  ::)

 

Ιχνηλάτη το'χεις παρακάνει.

 

Regards

 

 

Εγώ έκαψα μητρική, αλλά επιμένω.

 

Υπάρχουν ραδιοκύματα που, όταν βομβαρδίζουμε τα σύννεφα με αυτά, τα σύννεφα αλλάζουν συμπεριφορά ως προς το βρέχειν;

 

Επιστημονική παραπληροφόρηση. Απλά τους φοράνε extra slipad για την ακράτεια. Εγγυημένα πράματα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συχνα τα συννεφα βρεχουν απο ψυχογενεις παραγοντες.Αλλοτε μπορει να φταιει μια αποτομη αλλαγη περιβαλλοντος,η μοναξια,οι συνθηκες του σχολειου.Πρεπει να προσεγγισουμε τα συννεφα και να τα καταλαβουμε.Ο βομβαρδισμος με ραδιοκυματα συνισταται ως η υστατη λυση.Σε περιπτωσεις που τα συννεφα βρεχουν απο ερωτικη απογοητευση ,ενδεικνυται βομβαρδισμος με ραδιο-Βερόνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου