Προς το περιεχόμενο

0Z NOY


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

τρομερα ενδιαφερον!

 

Πράγματι.  :)

 

Ιδιαίτερα το κόλπο με το γρήγορο τρέμολο, ακούγεται εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη απο το Live του,απο την ασυληπτη μουσικοτητα του,απο την τεχνικη του και το πρωτοποριακο παιξιμο του  το.....reverse delay σου εμεινε??? :o

 

ο ηχος του ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη ο καλυτερος που εχω ακουσει εδω και χρονια (και οφειλεται βεβαια μονο στα ΧΕΡΙΑ του).

 

Και καποιες (ελληνικες!) πληροφοριες για αυτον.

 

http://vagarag.wordpress.com/2008/02/11/oz-noy/

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ έβγαλαν τον gilmour κακόηχο και άσχετο. :(

 

Επειδή αναφέρεσαι πιθανότατα σε μένα, ας απαντήσω:

 

Το ότι μπορεί να λατρεύουμε κάποιους καλλιτέχνες, δε σημαίνει ότι αυτόματα μπαίνουν στο "απυρόβλητο".

 

Και ΝΑΙ ο Gilmour όσο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ και αν είναι, έχει κάνει κι αυτός μουσικά "παραπατήματα"...

Είναι όμως τόσο μεγάλη η συνολική προσφορά του θείου, που του τα συγχωρούμε όλα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη απο το Live του,απο την ασυληπτη μουσικοτητα του,απο την τεχνικη του και το πρωτοποριακο παιξιμο του  το.....reverse delay σου εμεινε??? :o

 

Μάλλον με παρεξήγησες, καπετάνιο, και εσύ και ο tzelkos...  Το ότι είναι εντυπωσιακός κιθαρίστας το θεώρησα αυτονόητο... Από κει και πέρα στάθηκα στον ήχο του, που δεν μου έκατσε και πολύ καλά (γούστα είναι αυτά), και επίσης, επειδή δεν ήμουν σίγουρος, ήθελα να ρωτήσω αν όντως αυτό το εφέ ήταν reverse delay, ή όχι...

 

Επίσης, όλα τα αρνητικά σχόλια στο ποστ μου στο θρεντ που λίνκαρε ο Ηλίας είναι τελείως ειρωνικά, αλλά μάλλον δεν μπόρεσα να γίνω κατανοητός...

 

Άσχετο δεν έβγαλα κανέναν (Ηλία το "παιδιά" μάλλον έπιανε κι εμένα), στο κάτω κάτω, ποιός είμαι εγώ, που θα βγάλω άσχετο έναν καταξιωμένο κιθαρίστα; ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι βρε κουλτούρα αλλά απο που κατάλαβες τον ήχο του?Απο τα instrustional videos?

 

Αυτό ίσως σε κατατοπήσει λίγο παραπάνω.

http://www.myspace.com/oznoy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, στο myspace ο ήχος είναι πολύ καλός, αλλά στο πρώτο βίντεο, ρε παίδες, έχει πνιγεί στα εφέ... Δεν με συγκινούν καθόλου τα εφέ, και ειδικά όταν κάποιος ασχολείται περισσότερο με τα πετάλια του, παρά με τα δάχτυλά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά στο πρώτο βίντεο, ρε παίδες, έχει πνιγεί στα εφέ...

 

Μα αυτό είναι το όλο νόημα του βίντεο...για αυτό σου είπα μη κρίνεις απο εκει ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου