Προς το περιεχόμενο

Taste of Steel


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ακόμα κομμάτι ambient απο εμένα , αρχίζει και μου αρέσει περισσότερο αυτό το είδος μουσικής για σύνθεση. Λοιπόν το κομμάτι έχει πάρει μια τελική μορφή απλώς με προβληματίζει το φλάουτο συνθ στο τέλος , δεν ξέρω κατά πόσο κολάει καλά με το κομμάτι. Βοηθήστε με. Ότι δεν σας αρέσει , χώστε αλύπητα ξέρω ότι υπάρχει πολύ πράγμα να διορθώσω.

 

 

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πώ ότι το φλάουτο δεν είναι κανόνικό φλάουτο αλλά συνθεσάιζερ , ένα ακόμα δείγμα της δύναμης του waldorf blofeld. Ολοι οι άλλοι ήχοι είναι απο το μοτίφ πλήν του χτυπήματος στο μέταλο που είναι δικό μου sample. Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείτε να κατεβάσετε το κομμάτι εναλλακτικό λίνκ είναι και αυτό .

 

http://rapidshare.com/files/140846713/Taste_of_Steel__Almost_Final_.mp3

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New age ήχος :]

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να χρησιμοποιήσεις φυσικά όργανα σε ορισμένα σημεία; Για παράδειγμα το πιάτο που χτυπάει στην αρχή θα μπορούσε να αντικατασταθεί με ενα αληθινό πιάτο ή gong που θα έδινε άλλη ατμόσφαιρα και βάθος στον ήχο σου. Για το synth φλάουτο το ίδιο, η μελωδία δεν είναι άσχημη αλλά ενα πραγματικό φλάουτο ή άλλο πνευστό θα έδινε τελείως άλλο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις ιδέες nihinull. Ισως να κάνω κάτι ενδιάμεσο να κάνω layer τους ηλεκτρονικούς με τους ακουστικούς ήχους για μεγαλύτερο πάχος στον ήχο, είδικα αυτό πους λές με το πιάτο με ενδιαφέρει πολυ. Το παίξιμο του φλάουτου πώς σας φένεται? 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου