Προς το περιεχόμενο

Memories ( 80s soul ballad skyle ethnic klp klp )


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα κομματι που θυμιζει λιγο 80s soft ballad ( ολα τα υπολοιπα ηταν "κραχτης" για να μπειτε ).

Εχω χρησιμοποιησει τα:

 

Yamaha S80: πιανα, wah rhodes, pads, ambient sounds

Kawai K5000s: solo leads, ambient sounds

Roland JV1080: pads, organ

 

και μια φτωχη Washburn KC30V με VST effects για τη γκαζωμενη κιθαρα.

 

Απο VSTi μονο τα Trilogy, Saxlab και Addictive Drums.

 

llml

 

Βαρατε αθορυβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο κομματι.Μπραβο. ;) ;) ;)

 

Θυμιζει 80s,αλλα εμενα προσωπικα δεν με χαλασε καθολου και το γιατι, το ξερουν αρκετοι εδω μεσα. ;D ;D ;D

 

Εχεις αρκετη ευαισθησια στα κομματια σου και σιγουρα θα σε ηθελα σαν πιανιστα, στο μελλοντικο μου συγκροτημα ;D ;D ;D.

 

Καλη συνεχεια και παντα να γραφεις ομορφιες. ;) ;) ;)

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, πολύ προσεγμένο ηχητικά!.. ;)

 

Φαίνεται επίσης ότι προσπαθείς να δίνεις σημασία και στις λεπτομέρειες..!!

 

(συνθετικά ίσως ήθελε ένα πιο "δυνατό" θέμα αλλά εμένα γενικά μου άρεσε αυτό που άκουσα.)

 

sign0173.gif

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ Vartanis, αλλα δεν ειμαι πιανιστας. Εχω αφησει πλεον 1 χρονο και κατι τη μελετη πιανου και τα μαθηματα ( βαριεμαρα κοινως :D ).

 

Longshadow, ευχαριστω.Οντως το θεμα ειναι αρκετα φτωχο, ηθελα να περιοριστω σε ενα μικρο θεμα και οχι ενα τεραστιο ( βλεπε Carelless Whisper, που επι 6 λεπτ αμας εχουν με 4 ακκορντα ) και ενα ομορφο solo. Ok, το σαξοφωνο ειναι κλαρινο, αλλα τι να κανουμε..Οταν καναμε μαθηματα στο σχολειο εγω επαιζα στο κυλικειο  ;D

 

Τωρα για τις λεπτομερειες...Ε...ομολογω πως δεν καταλαβαινω ακριβως που φαινεται αυτο  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κομματι που θυμιζει λιγο 80s soft ballad ( ολα τα υπολοιπα ηταν "κραχτης" για να μπειτε ).

Εχω χρησιμοποιησει τα:

 

Yamaha S80: πιανα, wah rhodes, pads, ambient sounds

Kawai K5000s: solo leads, ambient sounds

Roland JV1080: pads, organ

 

και μια φτωχη Washburn KC30V με VST effects για τη γκαζωμενη κιθαρα.

 

Απο VSTi μονο τα Trilogy, Saxlab και Addictive Drums.

 

llml

 

Βαρατε αθορυβα.

 

 

Κορυφαίο κομμάτι , το καλύτερο που έχω ακούσει εδω μέσα ως τώρα. Φοβερή παραγωγή . Η μοναδική μου αντίρηση είναι η έλλειψη του σωστού reverb στο πιάνο. Πιστεύω ότι ήθελε παραπάνω.

 

9/10

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω kilon. Το reverb του πιανου εχει μεγαλο delay time οποτε χανεται μεσα σε ολα τα υπολοιπα οργανα. Ειναι κατι που επρεπε να προσεξω περισσοτερο, ομως οταν εχεις σπαταλησει 2 μερες για να "δεσεις" το συνολο, αστοχεις :D

Ηδη σκεφτομαι μια εκδοση με διαφορετικο lead οργανο. Ισως καποιο analog oboe για να θυμισει περισσοτερο την εποχη. Αυτα ολα ομως, οταν βρω χρονο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται επίσης ότι προσπαθείς να δίνεις σημασία και στις λεπτομέρειες..!!

 

Τωρα για τις λεπτομερειες...Ε...ομολογω πως δεν καταλαβαινω ακριβως που φαινεται αυτο  :-\

 

Ειναι κατι που επρεπε να προσεξω περισσοτερο, ομως οταν εχεις σπαταλησει 2 μερες για να "δεσεις" το συνολο, αστοχεις

 

Απάντησες μόνος σου!... ;D ;)...απο την πρώτη κιόλας ακρόαση φαίνεται ότι δεν βαριέσαι να το παιδέψεις το πράμα!...  ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Longshadow, δυστυχως καταναλωσα αρκετο χρονο στην ενορχηστρωση ολου του background mood ( organs, πιανα, wah, κλπ ) κι οταν ηρθε η ωρα να περασω τη μελωδια, περιοριστηκα σε ενα πιανο και ενα string lead για αλλαγη. Αυτο λεγεται ερασιτεχνισμος ( και ελλειψη χρονου και διακοπων :D ). Ομως θα το βελτιωσω.

 

Σ'ωραίος εσυ ρε.Επαγγελματίαρης τελείως.Το χεις κάψει το κεφαλι με εμπειρία.

 

Σ'ευχαριστω..Ακουγεται θετικο σχολιο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου