Προς το περιεχόμενο

Metallica - Death magnetic


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Lars αποδεικνύει (ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ) ότι είναι πολύ αξιόλογος drummer με πανέξυπνες ''παικτικές'' ιδέες...

 

Ε όχι και έξυπνες παικτικές ιδέες ο άμπαλος.Μηδεν. Απολυτο όμως.

 

Όπως και να χει, το άλμπουμ είναι καλό και ακόμα καλύτερο αν ακούσει κανείς την έκδοση για το guitar hero.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και έξυπνες παικτικές ιδέες ο άμπαλος.Μηδεν. Απολυτο όμως.

 

 

Εγώ νομίζω πως ο Lars (o οποίος παραδέχτηκε πρόσφατα ότι είναι άμπαλος) είναι απο τους λίγους metal drummer με ταυτότητα. Κ αυτό μετράει πολύ... Πάρε για παράδειγμα τον ντραμμερ των Helloween κ βάλε στην θέση του τον ντραμμερ των Dream Evil. Το ηχητικό αποτέλεσμα θα ναι σχεδόν το ίδιο...

 

Το απλό/απλωμένο παίξιμο του Lars κ η jamming-διάθεση που εμφανίζει στα live θεωρώ οτί λειτουργούν υπέρ του. Ακούστε ας πουμε τις "πρόσφατες" live εκδοσεις των κομματιών του Kill em All ή αυτό το video με το Sad but True: http://tw.youtube.com/watch?v=xCF19cBWb0I

 

;) Γνώμη μου πάντα έτσι?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τελευταίο για να κόψω το offtopic. Ο lars έχει ένε πρόβλημα, το οποίο φαίνεται στα live και είναι τραγικό για ντραμερ. Δεν κρατάει σταθερό ρυθμό. Βέβαια οι υπόλοιποι είναι πολύ δεμένοι μεταξύ τους και αυτή η αστάθειά του προσωπικά δε με χαλάει καθόλου, όπως τελικώς βγαίνει προς τα έξω. Ας πω ότι είναι το πρότυπο του humanizer στα drum vst :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τις θεωρίες περί του τι κατάφερε ο δίσκος αυτός για τη διάδοση του metal δεν τις λαμβάνω καν υπόψην, καθώς αν τις σχολιάσω θα φάω ban.

Καμία θεωρία, εγώ τη γνώμη μου είπα απλώς.  ;)

 

 

Κάτι τελευταίο για να κόψω το offtopic. Ο lars έχει ένε πρόβλημα, το οποίο φαίνεται στα live και είναι τραγικό για ντραμερ. Δεν κρατάει σταθερό ρυθμό.

+1

Στα live με χαλάει κι εμένα. Πάντως στους δίσκους μου αρέσει πάρα πολύ, είναι άμεσα αναγνωρίσιμος και δίνει στο κομμάτι όσο πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τον Lars ως drummer, θα το θέσω ως εξής. Θα τον παίρνατε εσείς ως drummer στη μπάντα σας? Εγώ ΣΙΓΟΥΡΑ όχι πάντως. Ως οικονομικό σύμβουλο ναί, drummer όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D

 

Ρε τι έχετε πάθει με τον (Φτ)Ulrich μπορείτε να μου πείτε; Φίλε X-Minor τον ρωτάς αυτόν αν θα σε ήθελε εσένα; Αντικειμενικά ο τύπος είναι καλός ντράμμερ συνολικά με ιδιαίτερο χαρακτήρα και το σημαντικότερο είναι ότι αποτελεί αναπόσπαστο μέλος μιας μπάντας που έχει τεράστια επιτυχία και απήχηση, γεγονός που έχει ιδιαίτερη σημασία όταν μιλάμε για σκληρό ήχο και όχι mainstream.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί εχουν συνδέσει οι άνθρωποι την μουσική με την τεχνική και το πόσα κιλά πράγματα χωνει κάποιος στο rhythm section αλλά ο ulrich παίζει αυτά που πρέπει και όπως πρέπει και δίνει παραπάνω από αυτά που πρέπει. Εμένα μου φαίνεται με λίγα λόγια ότι ως ντραμμερ δεν φλυαρεί αλλά έχει ΝΟΗΜΑ.

Γνώμες πάντα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή, ακολουθεί ποστ μεγάλου μεγέθους και πιθανόν ασυνάρτητο.

 

There is no such thing as bad publicity

 

Καινούργιο άλμπουμ, θα 'ναι καλό, θα ναι μάπα, θα γυρίσουν στην εποχή του μάστερ (λες και κάτι τέτοιο είναι δυνατό), βγήκε το άλμπουμ, καλό είναι, θυμίζει τζάστις, ΔΕΝ θυμίζει τζάστις, ρε σεις γιατί κλιπάρει η παραγωγή, είναι δυνατόν να έκαναν λάθος;;; μπα, επίτηδες το κάνουν, ο ούλριχ δηλώνει με περίσσειο θράσος ότι κακώς παραπονιέται ο κόσμος, έτσι πρέπει να ακούει ο κόσμος τη μουσική το 2008 (μυστική συνομωσία με τους ωρυλάδες για κατεστραμμένα τύμπανα=αυξημένα έσοδα), είναι καλός ή κουλός ντράμερ, ο χάμετ θα μάθει κανένα καινούργιο σόλο, ο χέτφηλντ τραγουδάει σα τσοπάνης, τι φλώροι είναι αυτοί οι μετάλλικα ακούστε θρας/μπλακ/ντεθ/ηπειρώτικα, πωπω τι είναι αυτά τα μετάλλικα που ακούτε και μας παίρνετε τα αυτιά κτλ κτλ κτλ

 

Σκοπός αυτού του συνονθυλεύματος απόψεων είναι να δείξω ότι άθελα και μη παίζουμε όλοι το εμπορικό παιχνιδάκι των μετάλλικα  (είτε αρέσουν σε κάποιον, είτε όχι, είτε ακόμα και να 'ναι ψιλοάσχετος με το θέμα -όχι εδωμέσα- θα εκφέρει άποψη) 10+ σελίδες τόπικ ενώ εν έτει 2008 κυκλοφορούν τριγύρω πιο ενδιαφέροντα πράγματα τα οποία μπορεί και να περνούν απαρατήρητα (άποψη μου, πάντα σχετικά). Οι μετάλλικα ΔΕΝ μπορούν να βγάλουν ξανά δίσκο όπως τα kill/ride/master. Είναι θέμα κινήτρου. Πως μπορείς να περιμένεις από 40ρηδες ροκ σταρ που ζουν μες τη χλιδή να σκέφτονται σαν τρελαμένοι και πορωμένοι 20ρηδες;

 

Οι μετάλλικα εξαργυρώνουν (και θα εξαργυρώνουν εσαεί) το γεγονός ότι έβγαλαν τους σωστούς (και θεϊκούς) δίσκους τη σωστή στιγμή και διάλεξαν το πιο κουλ όνομα που θα μπορούσε να έχει μπάντα που βαράει. Ειδικά το όνομα είναι μεγαλοφυές, κανονικά θα πρέπει να διδάσκεται σε μαθήματα μάρκετινγκ.

 

Συμπαθητικό το καινούργιο

ΑΛΛΑ.

Unforgiven III???? ΞΕΦΤΙΛΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν περιμένω από κανέναν να αναπαράγει το παρελθόν του.

 

Οι Metallica εξαργυρώνουν το γεγονός ότι ειναι ΓΑΜΑΤΗ μπάντα, είτε παίζουν thrash είτε παίζουν nu-metal, μέσα στο στούντιο και ζωντανά  8)

 

To δίσκο τον αγόρασα και με κάθε ακρόαση μου αρέσει όλο και περισσότερο, plain+simple  ;)

 

Από κει και πέρα όποιος έχει όρεξη για παιχνίδια, πρόβλημά του εγώ είμαι πολύ απασχολημένος αυτές τις μέρες απολαμβάνοντας μουσική που μ'αρέσει  8) 8) 8)

 

headbang.gif

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου