Προς το περιεχόμενο

Φορητοί Vaio καλούνται για έλεγχο λόγω πιθανής υπερθέρμανσης


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναδημοσίευση από το in.gr:

 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Sony στην Ιαπωνία, το πιθανό πρόβλημα αφορά τις σειρές VGN-TZ100, VGN-TZ200, VGN-TZ300 και VGN-TZ2000.

 

Ο όμιλος έχει ενημερωθεί για περισσότερα από 200 κρούσματα υπερθέρμανσης, από τα οποία τα 83 στην Ιαπωνία και τα 15 στις ΗΠΑ, όπου ένας αγοραστής υπέστη και ελαφρά εγκαύματα.

 

Το πρόβλημα οφείλεται σε ελαττωματική καλωδίωση και «αφορά ένα μικρό αριθμό μονάδων οι οποίες είναι δυνατόν να υπερθερμανθούν και θα μπορούσαν να προκαλέσουν παραμόρφωση στο σημείο εισόδου του μετασχηματιστή ρεύματος και σε κάποια σημεία της LCD οθόνης», αναφέρει η ανακοίνωση στον ελληνικό δικτυακό τόπο της εταιρείας.

 

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=934702&lngDtrID=252

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αλλο εδησεογραφικο Portal γραφει οτι αποσυρονται... και οχι οτι καλουνται για δωρεαν ελεγχο . αλλα το αποκλειω . μαλλον αυτο του In.gr ειναι το σωστο.

 

ρε παιδια τα καινουργια τα sony που εχουν φθηνηνει αρκετα , εχουν μεγαλη διαφορα απο τα παλιοτερα πανακριβα ?

ειχα παντα "φτηνα" λαπτοπ (innovator , hp, fujitsu siemens) και παντα προβληματακια. απο την μερα που απεκτησα ενα "ακριβο" sony δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα , κανενα κολημα , κανενα παραξενο. Ιδεα μου ειναι?

με το συγκεκριμενο μπαινω στο ιντερνετ λιγο σπανια (μπαινω ομως) .παντως εχω φορτωμενες διαφορες αηδιες αλλα η συντριπτικη πλειοψιφια του λογισμικου ειναι νομιμη. μηπως αυτο παιζει ρολο? στα αλλα ειχα και διαφορα προγραμματα "απο φιλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ giannis : Κάνουμε και πλακίτσα? Εγώ φταίω που σας κατεβάζω απο τα δέντρα να σας κάνω ανθρώπους..... ;D

 

@ boody: Φίλε Boody το σπασμένο έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει σωστά απο το νόμιμο, γιατί αυτοί που τα σπάνε , ξέρουν λίγα παραπάνω απο αυτούς που τα φτιάχνουν. Είναι ενας μύθος που προσπαθεί με αστείο τρόπο να αποθαρύνει κόσμο. Τα προβληματάκια που λές μπορούν να οφείλονται σε μερικά εκατομύρια άλλους λόγους.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η sony τα τελευταία χρονια γενικά στις ηλεκτρονικές συσκευές έχει χάσει την ποιότητα,εγώ ότι είχα πάθαινε πρόβλημα,μέχρι και τα mobile μου,

 

για laptop με ms windows καλές είναι οι,ibm (thinkpad),dell,και η toshiba που έχω και εγω  :D

 

 

(για τα fujitsu,απο γνωστό μου που δουλεύει στο service της ακούω οτι είναι βραστήρες,για hp δεν ξέρω)

αν και κάθε μάρκα βγάζει τις πατάτες της,αλλα και τα φτασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιεργάζομαι ρε,άνθρωπε αγάπα(από τουρνά κωστή ;D ;D)

 

και εδώ θα βρείς ωραία θεματάκια

 

http://www.skai.gr/master_category.php?id=1015

 

είσαι θεός , Thanks, το ΣΚΑΙ ειναι το αγαπημένο μου κανάλι. Ευτυχώς έχει και ένα σοι κανάλι σε αυτήν την χώρα. Οχι ψέμματα , βλέπω και ντοκυμαντέρ στην ΕΡΤ1+2+3 που και που.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σπασμένο έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει σωστά απο το νόμιμο, γιατί αυτοί που τα σπάνε , ξέρουν λίγα παραπάνω απο αυτούς που τα φτιάχνουν. Είναι ενας μύθος που προσπαθεί με αστείο τρόπο να αποθαρύνει κόσμο.

 

δε μπορω να σου το εξηγησω  γιατι , αλλα αυτο που λες βρε συ kilon , ειναι ντιπ για ντιπ παραλογο.

Γιατι τα σπανε αυτοι που τα σπανε? μηπως συχνα βαζουν μεσα spy πραματακια?

μηπως οταν τα σπανε οι ιδιες οι εταιριες βαζουν επιτηδες μπαγκς .

Γιατι πχ τα σπασμενα virtual dj μετα απο καποιες ωρες συνεχους λειτουργιας βγαζουν στα ηχεια λευκο θορυβο και πρεπει να επανεκινησεις το προγραμμα για να ξαναπαιξει?

Δηλαδη τι εννοεις , οτι αφου τα σπασουν τα "επιδιορθωνουν " και λιγο?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να σου το εξηγησω γιατι , αλλα αυτο που λες βρε συ kilon , ειναι ντιπ για ντιπ παραλογο.

Γιατι τα σπανε αυτοι που τα σπανε? μηπως συχνα βαζουν μεσα spy πραματακια?

μηπως οταν τα σπανε οι ιδιες οι εταιριες βαζουν επιτηδες μπαγκς .

Γιατι πχ τα σπασμενα virtual dj μετα απο καποιες ωρες συνεχους λειτουργιας βγαζουν στα ηχεια λευκο θορυβο και πρεπει να επανεκινησεις το προγραμμα για να ξαναπαιξει?

Δηλαδη τι εννοεις , οτι αφου τα σπασουν τα "επιδιορθωνουν " και λιγο? ;D

 

 

To να σπάσεις ένα πρόγραμμα είναι τρομερά δύσκολο , απαιτεί γνώση Assembly και αρχιτεκτονική μηχανής. ΌΤαν ξέρει assembly και μπορείς να διαβάσεις εκατομύρια σελίδες κώδικας χώρις να λιποθυμήσεις και να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, τότε μπορείς να κάνεις τα πάντα. Τα παιδία που κάνουν αυτά τα πράματα δεν κάνουν απλώς σπασίματα , πολύ απο αυτούς ασχολούνται και με άλλα όπως reverse engineering ,construction of Polymorphic Virus, low level coding 3d graphics κτλ. κτλ. και μόνο απλοί προγραμματιστές δεν είναι .

 

Πολυ απο αυτούς έχουν σχεδιάσει κώδικα σε γλώσσα μηχανής και low level c/c++ που διανύμουν δωρεάν και μετά χρησημοποιούν οι εταιρείες σε 3d graphics , AI, audio processing. Είχα την τιμή να κάνω το μεταπτυχικό μου ("Computer Viruses and law protection in UK and European Union") πάνω τους και να δώ με τα ίδια μου τα μάτια με τις ελάχιστες γνώσεις Assembly που έχω ότι οι άνθρωποι είναι απλώς θεοί .

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου