Προς το περιεχόμενο

Επηρεάστηκα και βιάστηκα (Blues Bossa by τυριγκα)


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ ομορφο κ γκρουβι! ;)

αλητικα σολακια! εσκαψες καμια αυλη η εφαγες χυλοπιτα? :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριγγόπουλο ναούμ πολύ το δουλεύεις το δαχτυλέρο οκτάβα (h oxi??).

 

Τα μπακιντράκια είναι απ'την μπάντα μες την κούτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρίγκαρ ωραίο το κομματάκι-ωραίο και το πεντατονικό και τα χρωματικούλια-μάρεσαν πολύ οι φράσεις 2.20-2.30 περίπου -μπόσα νόβα και ξερό ψωμί  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ελκαβλις ειναι απειρα διαβασμενο παλεκάρι ναπουμ.Που σε βρηκαμε ρε συ λιακο στα τερογαριδάκια ή στα ντραγκουλίνια?

Εχω κανα μηνα που ακουω τον green καθε μερα, πως κ την ειχα προσπερασει αυτη την ποιοτητα ρε.Ο ανθρωπας θεριζει με μια πεντατονικη κ μια minor blues πεντατονικη.Πως θα γινει να συνδιασομεν τη γνωση αυτων των κυριων ειναι το θεμα.Οι παλιοι αυτοι ειναι πολυ γεια σας ρε.Το συγχρονο δεν το παω μια.

 

Μπλουζολικιαρη με επιασε η μεση κ ψαχνω κ για αμαξι οποτε εμπλουτιστηκα απο εμπειρια.Τα λεω κ πιο πανω, auto trith ψωμι κ σπόνδυλας ναπούμ.

 

Λονγκ εχω γινει καλυτερος απο σενα.Επιτελους σε ξεπερασα.Διαβασα πολυ band in a box και εμαθα.Τωρα σειρα εχει ο michael jackson, λεω να το συνδιασω τζαζ με moonwalk.Θα το κανω εμπορικο ρε :P

Οκταβα ειχα να προπονησω καιρο κ το θυμηθηκα χτε.Απο τοτε που συζητησαμε με τα παιδια εδω κ ειπαμε για βιωματα εχω αφησει την κιθαρα κ κυνηγαω εμπειρια.Τα πρωινα κανω ημιαπασχοληση εξω απ τις φυλακες αν θελετε να με βρείτε :P :P

 

Χαρης χαιρομαι που γουσταρς.Αλλες 5 φορες κ οταν βγαλω σιντι θα στο στειλω τσαμπα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ελκαβλις ειναι απειρα διαβασμενο παλεκάρι ναπουμ.Που σε βρηκαμε ρε συ λιακο στα τερογαριδάκια ή στα ντραγκουλίνια?

Εχω κανα μηνα που ακουω τον green καθε μερα, πως κ την ειχα προσπερασει αυτη την ποιοτητα ρε.Ο ανθρωπας θεριζει με μια πεντατονικη κ μια minor blues πεντατονικη.Πως θα γινει να συνδιασομεν τη γνωση αυτων των κυριων ειναι το θεμα.Οι παλιοι αυτοι ειναι πολυ για σας ρε.Το συγχρονο δεν το παω μια.

 

 

 

 

o peter green είναι μεγάλη αξία.τσέκαρε τις ηχογραφήσεις με fleetwood mac αλλά και μόνο του..και μην είσαι τόσο απόλυτος για το σύγχρονο  :P

κατέβασε  ή αγόρασε (για να μαστε νομικά οκ) το άλμπουμ 10 days out από kenny wayne shepherd..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιρνεις σιντι αλλαζω αποψη για σενα.

http://www.youtube.com/watch?v=AKW40qCeql8

 

Δε λεω για τον πετρακο που λες κατι γινεται για τους συγχρονους μπλουζολικιδες κ τεξανοσπιρουναίους.Εμενα δεν με αγγιζει ουτε στις τριχες απο το μαξιλαρι αυτη η μουσικη προς το παρον.Δεν ξερω αν ξαφνικα αλλαξει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα μιλάς για grant green και σια... οκ μαζί σου με χίλια...απλώς καπου στηρίχτηκαν όλοι αυτοί  :P

 

πάντως οι πρώτοι συνδυασμοί πεντατονικού και διατονικού έχω την εντύπωση πως γίναν στα πρώιμα folk blues  που είναι επηρεασμένα απο country...(μπαμπακοφυτείες,μαστίγια,βιώματα και έτσι )  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και delta να ακουσω κ μπαμπακοφυτεια ναι αλλα τα επομενα/συγχρονα του πετρου κ του στηβι ρεί στο αυτι μου δεν πολυρέει.Εδω ειχαμε κανει ολοκληρο θεμα πριν λιγο καιρο για αυτα αλλα κ παλι εγω παραμενω σταθερος στην σκαφαρα μου.

 

Για το οτι στηριχθηκαν δε σε πιανω.Απο τον peter green k από kenny wayne shepherd πηραν ιδεες κ παιξιμο?Αυτοι δεν ειναι μεταγενέστεροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου