Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό πονεμένο κλιπ


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Ανθρωπος νυχτερινού πονεμένου εδώ  :)

Νικόλα έχεις ένα δίκιο ως προς το ημιτελές, το είπα άλλωστε και στην αρχή του θέματος (μια πρόχειρη σύνθεση κλπ κλπ)

 

Αυτό βέβαια δεν αναιρεί τα οσα έγραψαν ο υπερφανκ και ο μακροσκίωτος, μπορούν να υπάρξουν υπέροχα τραγούδια με 2-3 ακόρντα, απλά το συγκεκριμένο δεν είναι ένα απο αυτά, και εγώ δεν είμαι ούτε ο Nick Cave αλλά ούτε ο Bob Dylan!

 

Το σχόλιο σου όμως δεν θα μπορούσε να είναι πιο επίκαιρο, μιας και χθες ξεκίνησα να γράφω καποιες νέες ιδέες για να το συνεχίσω ;)

 

Stay tuned!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ στο παραπανω τραγουδι (δεν το ακουσα καν) απλα στη φραση σου "ειναι μονο δυο ακκορντα" ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να ξεκαθαρίσω κι εγώ ότι είμαι φαν το Nick Cave, και ότι δεν πιστεύω ότι η μουσική είναι 2 μαρούλια, 1 λάχανο, λίγο αλάτι και άλλα 2 συστατικά (μετάφραση: 2 ακόρντα, μια αλλαγή, 3 chorus κλπ...), ειναι πολλά άλλα πράγματα.

 

Απλά έπιασα εκείνο το σημείο και είπα να το αναφέρω, μιας και το κομμάτι ακούγεται κάπως ημι-τελές. :)

 

άνθρωπε, συνέχισέ το και βάλε να ακούσουμε!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσω κι εγώ ότι είμαι φαν το Nick Cave, και ότι δεν πιστεύω ότι η μουσική είναι 2 μαρούλια, 1 λάχανο, λίγο αλάτι και άλλα 2 συστατικά (μετάφραση: 2 ακόρντα, μια αλλαγή, 3 chorus κλπ...), ειναι πολλά άλλα πράγματα.

 

μαζι σου ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μια πιο εξελιγμένη έκδοση του εν λόγο κλιπακίου!

Έχει κανα δυο λαθάκια, αλλα δεν έχω μάθει ακόμα να κάνω κόψε-ράψε, που θα μου πάει όμως...  ;D

 

http://soundclick.com/share?songid=6931673

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου μια αλλαγή σε ματζόρε από orchestral έγχορδα και πνευστά... Εκεί που δεν το περιμένεις. Και κατόπιν ένα σόλο το οποίο από ματζόρε θα γυρίσει σε μινόρε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες φίλε mscmkr, προσπάθησα η αλλαγή να είναι οσο πιο ήπια γινόταν.

Προσωπικά δεν με χαλάει, αλλά απο την άλλη εγω το έγραψα οπότε σιγά μην με χαλούσε  ;D

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο και το σχόλιο σου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου