Προς το περιεχόμενο

Νεο κομμάτι - προσπάθεια για pop


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αστο το δικο μου το κομματι.Εδω δεν καταλαβα γιατι δεν σ'αρεσε κ απλα διαπιστωνω την ρόκ νοοτροπια κομματιων.

 

Οτι αλλο δεν εχει intro-verse-chorus(θεμα,ριφφακι,λογια πλανόδιου) απορρίπτεται κατευθείαν απο σας τους rock lovers.Απορρίπτεται απευθειας ολα τα ηδη μουσικης που στηρίζονται στο σολο κ το background.Ηθελα να ακουσω την αποψη σου, με κάλυψες πλήρως κ το σέβομαι.

 

Μαραθώνι αυτο το ξερω.Δεν πιστευω να εισαι απ τους παπουροκαδες με αυτα τα διαβολικα intro-verse-chorus κι εσυ??Δεν θα σε ξαναμιλήσω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απ οτι ξερω τοσο καιρο που γραφεις εδω φαινεται πως ακους ροκ και παιζεις κ ροκ, απο κει το αναφερω.Οτι παιζεις,ακους και οτι ακους γουσταρεις να ακους.Εσυ εισαι εσυ εγω ειμαι εγω, ποιος ειναι ο άλλος?Απο κει πηγάζει ολη η αλήθεια.Ενα ειναι το φως μια ειναι η λαμπα ηλιακου φωτος κτλ κτλ κτλ αλυσιδες ατελείωτες.

 

Μι πιάντς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ ολα αυτα αλλα δεν ακουω ΜΟΝΟ ροκ και δεν εχω την ιδια οπτικη σε ολα τα ειδη μουσικης που ακουω. Κοιτα, ακουω (και παιζω) πολλα χρονια και ξερω τι ΘΕΛΩ να ακουσω απο το καθε ειδος. Δεν τα βαζω ολα στο ιδιο σακουλι, αλλωστε δεν θα ειχε και ενδιαφερον. Το καθε ενα με την αντιμετωπιση του και με αυτο τον γνωμονα κινουμαι.

Αδιαμφισβητητα εσυ εισαι εσυ, εγω εγω κι ο μπακλαβας γωνια, αλλα οχι κολλησαμε στη λεξη ροκ και αυτοματα ΟΛΑ τα αλλα ειδη (που μερικα αγαπω ΕΞΙΣΟΥ) γινονται αμελητεα και κρινω με γνωμονα το ροκ. Κρινω με γνωμονα τα αυτια μου και αυτα που μου λεει το ΚΑΘΕ κομματι χωρις να εξεταζω (και να με νοιαζει) το ειδος του

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό μου φάνηκε εμένα!! well done stavrilian!!

 

Ο ήχος στη ρυθμική και στα slides μ άρεσε κ ας λένε οι άλλοι πως είναι 90's, δεν κατάλαβαινω για ποιο λόγο θα πρέπει να ακούγονται όλα "σύγχρονα" και "σύμφωνα με την εκάστοτε μόδα", αν κάτι είναι καλόγουστο είναι καλοδεχούμενο..

 

Επίσης κατα την ταπεινή μου γνώμη το τραγούδι έχει μια δομή και δεν είναι "αχταρμάς"..

 

 

να κάνω και κάποιες παρατηρήσεις

 

Τα drums θα μπορούσαν να είναι κάλυτερα, δεν "πατάνε" πολύ καλά στα κουπλε και ο ήχος είναι λίγο ξεκάρφωτος σε σχέση με τα υπόλοιπα.. στο "ρεφρεν" τα τύμπανα πατάνε σωστά btw..

 

το σολο τις κιθάρας ηταν κ αυτό λιγο εκτός τόπου κυρίως σαν ήχος, πιστέυω ήθελε λιγότερο gain και γενικα πιο ζεστό ήχο, αλλά και σαν δομή κ στυλ θέλει δουλειά για να δέσει με το τραγούδι σου..

 

 

αυτά τα λίγα απο εμένα, προσωπική μου άποψη είναι όποτε ριξε αλάτι, πιπέρι ή ότι άλλο θες εσυ...

 

τέλος, άλλο ένα μπράβο που φτιάχνεις την μουσική σου, ότι ήχο κ προσανατολισμό κ αν εχει αυτή, έχω βαρεθεί (σιχαθεί?) να ακούω (στα περισσότερα μουσικά φορουμ) σολος πανω σε χιλιοπαιγμένα μπακιν τρακς ή "κοιταχτε με παίζω αυτό ή το άλλο του εκείνου"..

 

Κ.

www.soundclick.com/konstantine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟλύ ωραίο κομμάτι, ο ήχος και τα ντραμς που ειναι πίσω εξυπηρετούν στο συναίσθημα και στο να βγάλουν αυτό που βγαίνει, τα ντραμς δεν χρειάζεται να ειναι μπροστά σε κάθε παραγωγή, εμένα μου αρέσαν έτσι απλά να υπάρχουν back..

Απο κει και πέρα τα slides μια χαρά, μεχρι και τα φαλτσαρίσματα ακουγονται μελαγχολικά και σε αυτο επαυξάνω ότι δεν εχει νόημα να ακουλουθείς κάθε κανόνα, καλά κάνεις και φαλτσάρεις αφου δεν βγαίνει μείον αλλά συν στο συναίσθημα.

Το μόνο που κουράζει ειναι το ότι συνεχίζουν τα slides και στην αλλαγή, κάπου πρέπει να τα μοιράσεις ,να δοκιμάσει και φωνή ίσως και να φεύγουν όπου μπαίνει η φωνή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου άρεσε :)

 

Πράγματι σε κάποια το slide είναι λίγο ξεκούρδιστο ή "ψάχει". Μου άρεσε πάντως που έχει "θέμα". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις το άκουσα :P

Πάντα τέτοιες εμπνεύσεις εύχομαι,θα μπορούσε να ντύσει πολλές εικόνες,βιντεοεικόνες,κινηματογραφικές η ότι νάναι.Όπως κ να χει μου φαίνεται αεράτο κομμάτι,ταξιδιάρικο,νυχτερινό,φεγγαράτο,ερωτικό...

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Man μόλις γυρισα απο τσιπουρα και έχω ακουσει το κομματι τουλαχιστον τρεις φορες... Ειναι απιστευτο για την φαση μου τωρα.. καραγουσταρω απιστευτα... βεβαια δεν νιωθω και πολυ για να κρινω το οτιδηποτε αλλα ειναι ακριβως οτι πρεπει! δεν το λες και ποπ παντως. Keep it up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου