Προς το περιεχόμενο

Ροκάς = Μεταλάς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κωστας / μπασσιστας απο ζακυνθο - κουμπαρος μου = η απολυτη χημεια

νικος απο γλυφαδα / μπασσιστας = παλιοσ μου δασκαλος = εχει πολυ ψυχη και δαχτυλο και τον τροπο του "ζειν" που προανεφερα

;D ;D ;D

 

μικροσκοπική όαση μέσα σε μία έρημο... :)

 

 

ζητω τα 80s!!!

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να επανέλθουμε στο topic

Ροκάς<>Μεταλάς.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θέλω να χαλάσω τις απόψεις σας, αλλά αυτά που προαναφέθηκαν ήταν χαρακτηριστικά ανθρώπου, και όχι χαρακτηριστικά μουσικής... Το να έχεις μοιραστεί την μπύρα σου π.χ με τον φίλο σου δεν σημαίνει πως ακούς ροκ αλλά πως είσαι καλός φίλος... Το να μη μιζεριάζεις δεν σημαίνει ότι ακούς ροκ αλλά πως δεν είσαι πεσιμιστής... Γιατί ένας μεταλάς ή ένας ράπερ, ή ένας σκυλάς, ή ένας τζαζας ή ή ή ή να μην τα έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά? Ρατσιστικό δεν είναι? Τα γούστα στη μουσική είναι τελειώς διαφορετικά στον καθένα αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρη , αυτη ειναι μια μικρουλα οαση οντως.

επειδη πιστευω οτι τιποτα καλο δεν χανεται για παντα , ελπιζω πως καποια στιγμη θα ξαναγινει το "μπαμ" και θα δικαιωθει το rock , και παλι.

 

 

8)

Όχι ότι θέλω να χαλάσω τις απόψεις σας, αλλά αυτά που προαναφέθηκαν ήταν χαρακτηριστικά ανθρώπου, και όχι χαρακτηριστικά μουσικής... Το να έχεις μοιραστεί την μπύρα σου π.χ με τον φίλο σου δεν σημαίνει πως ακούς ροκ αλλά πως είσαι καλός φίλος... Το να μη μιζεριάζεις δεν σημαίνει ότι ακούς ροκ αλλά πως δεν είσαι πεσιμιστής... Γιατί ένας μεταλάς ή ένας ράπερ, ή ένας σκυλάς, ή ένας τζαζας ή ή ή ή να μην τα έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά? Ρατσιστικό δεν είναι? Τα γούστα στη μουσική είναι τελειώς διαφορετικά στον καθένα αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...

 

 

φιλε funky , πιστευω πως το rock δεν ειναι μονο μια εννοια γυρω απο τη μουσικη.

ειναι τροπος ζωης - φιλοσοφιας κλπ.

 

εξαλλου μιλησα ΜΟΝΟ για το ατομο μου.

δεν ειναι αναγκη καποιος να με συμμεριστει.

ισως να μην υπαρχει και κανενας...

 

το θεμα του τοπικ ειναι ο ανθρωπος "ροκας" , και οχι το rock.

γι αυτο μιλησα και για ανθρωπινα χαρακτηριστικα που κατα τη γνωμη μου εχουν οι ροκαδες.

 

φιλικα  ;)

 

υ.γ. μιλησα πουθενα για ρατσισμο??

αν ναι , ας με σβησουν οι modulators... :-X

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θέλω να χαλάσω τις απόψεις σας, αλλά αυτά που προαναφέθηκαν ήταν χαρακτηριστικά ανθρώπου, και όχι χαρακτηριστικά μουσικής... Το να έχεις μοιραστεί την μπύρα σου π.χ με τον φίλο σου δεν σημαίνει πως ακούς ροκ αλλά πως είσαι καλός φίλος... Το να μη μιζεριάζεις δεν σημαίνει ότι ακούς ροκ αλλά πως δεν είσαι πεσιμιστής... Γιατί ένας μεταλάς ή ένας ράπερ, ή ένας σκυλάς, ή ένας τζαζας ή ή ή ή να μην τα έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά? Ρατσιστικό δεν είναι? Τα γούστα στη μουσική είναι τελειώς διαφορετικά στον καθένα αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...

 

 

etsi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spimav_z  συμφωνω εν μερη και διαβασα ομορφα λογια αλλα οσο για το μεταλ, μην το υποτιμας τοσο,ουτε οιωνος κακων καταστασεων ειναι και ουτε μουσικα εχει να ζηλεψει κατι απο τη ροκ, ουτε στιχουργικα...

 

Απλα ξερεις τι γινετε?

 

Οταν δουλευεις στην οικοδομη για 30€ τη μερα και τα εξοδα τρεχουν...τοτε η μουσικη ειναι ενα απο τα στηριγματα σου...για τον καθενα η ροκ ή η μεταλ ή και οι 2...

Αλλα ωραιο το να ξεχνιεσαι ακουγοντας νοτες η ακομα και σφυριγματα οπως λες, και τελειως διαφορετικο να ακους κατι που σου φωναζει ΑΛΛΑΞΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ Γ@Μ#Μ€Ν0 ΚΟΣΜΟ!!!

Πιστευω σε κανει πιο δραστηριο...να ψαχνεις να δεις τι κρυβετε πισο απο αυτο που σου πλασαρουν...

 

Εγω προσωπικα ακουω απο ροκ μεχρι ελληνικο εντεχνο...αλλα το μεταλ ειναι το μυαλο μου,ειναι αυτο που με κανει να ανατριχιαζω...

Τη φλογα που εχει το μεταλ τη νιωθουν λιγοι ανθρωποι που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο κανενα αλλο ειδος μουσικης μιας και η  πολυποικιλότητα αυτης της μουσικης εχει φροντισει γι'αυτο...

 

φιλικα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θέλω να χαλάσω τις απόψεις σας, αλλά αυτά που προαναφέθηκαν ήταν χαρακτηριστικά ανθρώπου, και όχι χαρακτηριστικά μουσικής... Το να έχεις μοιραστεί την μπύρα σου π.χ με τον φίλο σου δεν σημαίνει πως ακούς ροκ αλλά πως είσαι καλός φίλος... Το να μη μιζεριάζεις δεν σημαίνει ότι ακούς ροκ αλλά πως δεν είσαι πεσιμιστής... Γιατί ένας μεταλάς ή ένας ράπερ, ή ένας σκυλάς, ή ένας τζαζας ή ή ή ή να μην τα έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά? Ρατσιστικό δεν είναι? Τα γούστα στη μουσική είναι τελειώς διαφορετικά στον καθένα αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...

 

Η ποιότητα του ανθρώπου είναι ανεξάρτητη της μουσικής που επιλέγει. Δυστυχώς δεν ισχύει το ίδιο για την ευφυία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθουμε στο topic

Ροκάς<>Μεταλάς.

 

Όχι βέβαια....είναι πολλοί αυτοί που ακούνε ροκ (ιδίως μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι) και απεχθάνονται το μέταλ...το αντίστροφο δε ξέρω αν και κατά πόσο συμβαίνει.

 

Αν και τα όρια μεταξύ ροκ και μεταλ είναι πολλές φορές ασαφή...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δουλευεις στην οικοδομη για 30€ τη μερα και τα εξοδα τρεχουν...τοτε η μουσικη ειναι ενα απο τα στηριγματα σου...για τον καθενα η ροκ ή η μεταλ ή και οι 2...

Αλλα ωραιο το να ξεχνιεσαι ακουγοντας νοτες η ακομα και σφυριγματα οπως λες, και τελειως διαφορετικο να ακους κατι που σου φωναζει ΑΛΛΑΞΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ Γ@Μ#Μ€Ν0 ΚΟΣΜΟ!!!

Πιστευω σε κανει πιο δραστηριο...να ψαχνεις να δεις τι κρυβετε πισο απο αυτο που σου πλασαρουν...

 

Εγω προσωπικα ακουω απο ροκ μεχρι ελληνικο εντεχνο...αλλα το μεταλ ειναι το μυαλο μου,ειναι αυτο που με κανει να ανατριχιαζω...

Τη φλογα που εχει το μεταλ τη νιωθουν λιγοι ανθρωποι που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο κανενα αλλο ειδος μουσικης μιας και η  πολυποικιλότητα αυτης της μουσικης εχει φροντισει γι'αυτο...

 

φιλικα...  

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wargasm , εχεις δικιο ισως ειμαι λιγο απολυτος -και κακως- για αυτο το στυλ μουσικης , αλλα δεν με κανει να ανατριχιαζω οπως το rock.

το death metal ας πουμε , τι θετικες σκεψεις και συναισθηματα να μου δημιουργησει....

 

Όχι βέβαια....είναι πολλοί αυτοί που ακούνε ροκ (ιδίως μεγαλύτερης ηλικίας άνθρωποι) και απεχθάνονται το μέταλ...το αντίστροφο δε ξέρω αν και κατά πόσο συμβαίνει.

 

Αν και τα όρια μεταξύ ροκ και μεταλ είναι πολλές φορές ασαφή...

 

 

 

+ 2009  ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου