Προς το περιεχόμενο

Thinking of You (jam in F# Aeolian)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Νιώθω λίγη ανασφάλεια ακόμα και τώρα που σας το ποστάρω αν και το έχω ηχογραφήσει εδώ και πολύ καιρό,πρόκειται για τον πρώτο μου ολοκληρωμένο αυτοσχεδιασμό.Κάντε όσα σχόλια και παρατηρήσεις μπορείτε!Thank you!

Thinking_of_You-Bill_Trantos_jam_in_F_Aeolian.mp3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε. Είχε ωραίες μελωδίες και αρκετά καλό ήχο. Σε κάποια σημεία φαινόταν μια μικρή ανασφάλεια στο παίξιμο (ένα μικρό κόμπιασμα) αλλά δεν πειράζει, αυτά διορθώνονται. Επίσης θα προτιμούσα να έχει ένα κρεσέντο σε κάποιο σημείο και να μην είναι όλο ήρεμο. Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα μου άρεσε. Είχε ωραίες μελωδίες και αρκετά καλό ήχο. Σε κάποια σημεία φαινόταν μια μικρή ανασφάλεια στο παίξιμο (ένα μικρό κόμπιασμα) αλλά δεν πειράζει, αυτά διορθώνονται. Επίσης θα προτιμούσα να έχει ένα κρεσέντο σε κάποιο σημείο και να μην είναι όλο ήρεμο. Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη.  :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,όντως υπήρχε μια ανασφάλεια και υπάρχει ακόμα δηλαδή αλλά σε μικρότερο βαθμό.Αυτό συμβαίνει διότι μου αρέσει το γρήγορο παίξιμο,αλλά ακόμα δεν το έχω φτάσει και ταυτόχρονα μου λείπει και η φρασεολογία του ''αργού'' παιξίματος.Γι'αυτό και δεν έχει αυτό το κρεσέντο που κι εγώ θα ήθελα να υπάρχει.Ελπίζω με την εξάσκηση να έρθει και η ταχύτητα και η φρασεολογία!Σ'ευχαριστώ και πάλι!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα της φρασεολογίας (phrasing) που θίγεις είναι όντως πάρα πολύ σημαντικό. Κι εγώ το παλεύω πάρα πολύ και με δυσκολεύει. Πιάνω πολλές φορές τον εαυτό μου να ανεβοκατεβαίνει την πεντατονική χωρίς απολύτως κανένα νόημα. Πόσο μάλλον όταν θέλουμε να παίξουμε και ένα γρήγορο πέρασμα το οποίο δυσκολεύει κι άλλο τα πράματα. Αλλά γι' αυτό είναι ωραία η κιθάρα! Υπάρχει πάντα περιθώριο για βελτίωση. Γι' αυτό keep practicing!!!  ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άσε τώρα μου ξεκίνησε η πρώτη μου τενοντίτιδα,πάω 3η Λυκείου και το γράψιμο+κιθάρα φέρνει ολέθρια αποτελέσματα!Οπότε θα αρχίσω να ξεκουράζομαι λίγο...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται φίλε Bill. Η τενοντίτιδα είναι πολύ κακό και άτιμο πράγμα. Άσε το χέρι να ξεκουραστεί, για να μην έχεις άλλα τρεχάματα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου