Προς το περιεχόμενο

Ροκάς = Μεταλάς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το death metal ειδικά αν είναι σουηδικό μελωδικό death και παίζεται από τους in flames ή από τους dark tranquility νομίζω πως θα σ δημιουργήσει τα καλύτερα συναισθήματα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το death metal ειδικά αν είναι σουηδικό μελωδικό death και παίζεται από τους in flames ή από τους dark tranquility νομίζω πως θα σ δημιουργήσει τα καλύτερα συναισθήματα...

 

νομιζω οτι θα πρεπει να τους ακουσω για να εχω αποψη....

:-X :-X

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wargasm , εχεις δικιο ισως ειμαι λιγο απολυτος -και κακως- για αυτο το στυλ μουσικης , αλλα δεν με κανει να ανατριχιαζω οπως το rock.

το death metal ας πουμε , τι θετικες σκεψεις και συναισθηματα να μου δημιουργησει....

 

ΑΛΛΑΓΗ   ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μετά το Ροκάς = Μεταλάς?

μπορεί να συζητηθεί και το

 

Τζαμάς=Αλουμινάς?

 

 

ΑΛΛΑΓΗ  ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 

Πάρτε ένα χαρτάκι και περιμένετε στην ουρά παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι θα πρεπει να τους ακουσω για να εχω αποψη....

:-X :-X

 

Χαχαχα, αυτο ηθελε να πετυχει, σε παγιδεψε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οk , υποσχομαι να προσπαθησω να ακουσω καμποσο metal , και ελπιζω να διαμορφωσω καλυτερη αποψη...

 

Μετά το Ροκάς = Μεταλάς?

μπορεί να συζητηθεί και το

 

Τζαμάς=Αλουμινάς?

 

 

 

;D ;D ;D

δε παιζεσαι!!! αααχαχαχαχα!!

 

Χαχαχα, αυτο ηθελε να πετυχει, σε παγιδεψε ;D

 

δεν παγιδευομαι αν δεν ανατριχιασω.!!

 

(να ανοιξω τοπικ με διαφορες rock-heavy rock-metal , να καουμε?? ?? ??)

;D ;D ;D

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To death metal?

Το Thrash metal...

Ειναι πολυ γενικα.....υπαρχουν χιλιαδες μπαντες που παιζουν death...και thrash κτλ...

Σημασια εχει τι βρισκεις σε καθε μια και την ακους...

 

Kακα τα ψεματα...αυτο που σε τραβαει σε ενα ειδος μουσικης ειναι ΠΡΩΤΑ η μουσικη, και μετα εμβαθυνεις σε μπαντες και στιχουργια του καθε ειδους...

Oποτε αν δεν μπορουν τα αυτια σου να κατανοησουν τη ΜΟΥΣΙΚΗ υποσταση του death για παραδειγμα, δεν θα μπορεσεις ποτε να δεις αυτο που βλεπει καποιος που ακουει death.

 

Ειναι παλι θεμα γουστου...

 

Και πληροφοριακα το death στιχουργικα ειναι μια απολυτως κοινωνικη μουσικη.

Παντα υπαρχουν ομως και μπαντες που γραφουν για λαγους και πετραχιλια,δρεπανια,δεμονες και αλλα τετοια που δεν τα υποστηριζω...

αλλα σε μια μουσικη χωρις συνορα και με απολυτη ελευθερια λογου ολα χωρανε...

 

Και αυτο ειναι το χαρισμα και της ροκ και της μεταλ φυσικα...το να πηγαινεις σε ενα δισκαδικο και να εχεις τοση ποικιλια που να μπορεις να ανακαλυπτεις πραγματα που να σου αρεσουν μεχρι να γερασεις και οχι να περιμενεις το mad να σου δειξει τι να ακουσεις αυτη την εποχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wargasm, τα λες μια χαρά! Πιστεύω ότι έχεις καλύψει τους περισσότερους μεταλλάδες και ροκάδες που διαβάζουν το topic!

 

Θέλω μόνο να προσθέσω κάτι που έχει ειπωθεί άπειρες φορές σε παρόμοιες on-offline συζητήσεις:

Ας ακούει ο καθένας τη μουσική που τον εκφράζει είτε μουσικά είτε στιχουργικά είτε ακόμα και εμφανισιακά! Το παν για κάποιον που λέει ότι αγαπά τη ΜΟΥΣΙΚΗ, είναι να αρχίσει να σχολείται ενεργά με αυτήν και να βάλει ένα λιθαράκι στη μουσική σκηνή που τον εκφράζει (metal, rock, rave, jungle, rap, jazz, δημοτικά).

Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο γίνετε δημιουργικοί και μην αναλωνόσαστε  σε διλήμματα του στυλ: ''Ροκ ή Μεταλ''!

 

Προσωπικά, λατρεύω το death-thrash, αλλά όποτε πιάνω την κιθάρα γράφω από rock μέχρι power metal και όχι μόνο!

 

Αυτά από μένα! Και φυσικά, μπορεί να είμαι τελειως λάθος, μπορεί και όχι! Όλα είναι σχετικά σε αυτό τον μάταιο κόσμο! Ας τον κάνουμε ομορφότερο με την προσωπική μας πινελιά!

 

;)

 

 

Ααα και να τονίσω πως η δουλειά που κάνω, καθώς και το ντύσιμό μου δεν συνάδουν με τη μουσική  που με κάνει και ανατριχιάζω!!!    :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου