Προς το περιεχόμενο

02:09


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πολύ καλό gregg! Mr southern Bluesman!

Ισως οι 9-ρες δεν σου δίνουν αρκετή αντίσταση σε κάποια bends για να "κάτσουν" εκεί που θες. Συμβαίνει συνήθως όταν έχεις συνηθίσει σε μικρές κλίμακες 24" και 3/4 με 10-ρες και μετά στην κλίμακα 25" 1/2 της Fender, η 10-ρες φαίνονται σκληρές και οι 9-ρες μαλακές. Εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα... γι αυτό παίζω με PRS 25" και 10-ρες. ;)

 

delta66 το συγκεκριμμένο bend είναι πολύ μέσα στα δικά μου γούστα και το έχω κάνει πολλές φορές κι εγώ επί τούτου. Μου αρέσει και δίνει την υπέρβαση στο σόλο. Περι ορέξεως...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ομοίως θα πω και γω ότι δεν ενοχλεί καθόλου από την στιγμή που δεν είναι φάλτσο... άλλωστε το σήκωμα και το βιμπράτο, είναι που χαρακτηρίζουν το παίξιμο κάποιου κατά την αποψή μου. Υπάρχουν ιδιόμορφα σηκώματα σε πολλούς παίκτες που ενώ φαίνεται να μην στέκουν, αντίθετα στιγματίζουν το προσωπικό τους στύλ παιξίματος.

 

Το τράκ ακούγεται ευχάριστα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν τα εκτός τόνου μπεντς. Κάνουν το κομμάτι πιο ζωντανό. Ιδίως όταν είναι προς τα πανω ala John Sykes...

 

Edit: Thanks για το bt Gregg. Νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι το 3o Online jam

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'στε καλα παιδια. Σας ευχαριστω πολυ, εναν προς εναν. :) :)(sorry που δε γινομαι πιο συγκεκριμενος αλλα ειμαι μακρυα απο τον υπολογιστη μου, θα επανελθω συντομα) 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακου το παλι, μηπως λεμε για διαφορετικα.  ::)

Αλλα λεπτομερειες τωρα για να'χουμε να συζηταμε...

Αν ηταν να κυκλοφορησει επισημα δλδ εγω θα το διορθωνα (αυτο εννοω)

μια χαρα παιξιμο ηταν  ;)

 

Ναι για το ίδιο bend μιλάμε....

Μάλλον σε πειράζει το ότι το bend περίμενες να φτάσει ακριβώς μέχρι την τέταρτη της τονικής (σολ) αλλά ο φίλος ίσως σηκώνει κάποια μόρια πιο ψηλά...

Επαναλαμβάνω όμως ότι πρόκειται για blues..(τι θα λέγαμε δηλαδή για τον Albert King?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα "εχω" τα μορια (και τα βυζαντινα και τα αράβικα και τα μπλουζ), απλα δεν μου'κατσε καλα στο αυτι στη συγκεκριμενη στιγμη.

Σημασια εχει οτι μου εφτιαξε τη μερα χθες ο Γρηγορης (?) αν καταλαβα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν άκουσα κανένα ενοχλητικό "ξεκούρδισμα". Είναι ολοφάνερο ότι παίζεις πολύ ωραία :)

 

(Δεν μου άρεσε και πολύ σαν κομμάτι όμως)

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου. :)

 

Πολύ καλό gregg! Mr southern Bluesman!

Ισως οι 9-ρες δεν σου δίνουν αρκετή αντίσταση σε κάποια bends για να "κάτσουν" εκεί που θες. Συμβαίνει συνήθως όταν έχεις συνηθίσει σε μικρές κλίμακες 24" και 3/4 με 10-ρες και μετά στην κλίμακα 25" 1/2 της Fender, η 10-ρες φαίνονται σκληρές και οι 9-ρες μαλακές. Εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα... γι αυτό παίζω με PRS 25" και 10-ρες. ;)

 

delta66 το συγκεκριμμένο bend είναι πολύ μέσα στα δικά μου γούστα και το έχω κάνει πολλές φορές κι εγώ επί τούτου. Μου αρέσει και δίνει την υπέρβαση στο σόλο. Περι ορέξεως...

 

Τhanks φιλε yameth, για το σχολιασμο και τις παρατηρησεις.

 

 

μπραβο γρηγορη.αυτα τα μπλουζ σου ειναι τελεια  ;)

 

Σ'ευχαριστω caba-x-...τα λεμε απο κοντα με την πρωτη ευκαιρια. ;)

 

Edit: Thanks για το bt Gregg. Νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι το 3o Online jam

 

Κανενας κοπος,φιλε mscmkr

 

Tα "εχω" τα μορια (και τα βυζαντινα και τα αράβικα και τα μπλουζ), απλα δεν μου'κατσε καλα στο αυτι στη συγκεκριμενη στιγμη.

Σημασια εχει οτι μου εφτιαξε τη μερα χθες ο Γρηγορης (?) αν καταλαβα καλα.

 

Σ'ευχαριστω φιλε delta66. ;)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο και κεφατο παιξιμο! ωραιος ηχος επισης! στα αυτια μου τουλαχιστον, ακουγόταν professional!

 

νομιζω επίσης 'οτι βρηκαμε το Β-Τ για το Νοιζ-τζαμ 3 , οπως αναφέρθηκε προηγουμένως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου