Προς το περιεχόμενο

Direct Recording Gear Question


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Έχεις να προτείνεις κάμια άλλη λύση σε αυτά τα χρήματα?(μέχρι 100 Ε)

 

Από ότι έχω ακούσει υπάρχουν και κάποια DI boxes με cabinet simulation,αλλά εκτός από ένα H&K που είχα ακούσει αρκετά παλιά  και μου άρεσε πολύ...δεν έχω κάτι παραπάνω να σου πω!Το V-amp το έχω από μια ανταλλαγή και από τότε υπάρχει μονίμως πάνω στην κάρτα ήχου,να γράφω τα demo μου κτλ!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!!!

Επίσης προς bluesbreaker ή όποιον ενδιαφέρεται μάλλον θα το δώσω το V-amp οπότε άμα το θέλει κανεις να μου το πει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το έψαξα καιρό κατέληξα να βρίσκομαι ανάμεσα στους εξης προενισχυτές για αγορά, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?

 

Marshall JMP-1

Engl E530

Rocktron Voodu Valve

Line 6 Pod Xt --->μάλλον όχι...δεν έχει tube, οι άλλοι κάτι έχουν...

 

όλοι τους είναι στην ίδια οικονομική κατηγορία μόνο που ο engl έχει το μείον ότι δεν έχει midi... :(

και ο rocktron έχει σαν συν τα εφφέ αν και κυρίως με ενδιαφέρει η απόδωση του ενισχυτή στα καθαρά και στα βρώμικα με ήχο dry...χωρίς παρεμβολή άλλων εφφε...

 

επίσης σκέφτομαι και τον ENGL E570 που θεωρώ ως την καλύτερη λύση...αλλά είναι ακριβός >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απ αυτα που γραφεις σου προτεινω χαλαρα τον engl e530. τον ειχα ψαξει λιγο καιρο πριν και παραλιγο να τον παρω, ειναι πραγματικα πολυ καλο μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αλήθεια και γω από ότι έχω ψάξει ο Engl E530 και ο Rocktron Voodu Valve αξίζουν.

 

Επίσης βρήκα και έναν Engl 520 που μάλλον είναι το προηγούμενο μοντέλο, αλλά νομίζω ότι έχει midi κάτι που με καιει αρκετά ;D γνωρίζει κανείς τίποτα?

 

Τέλος, για τον Engl E570 τι γνώμη έχετε? Αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω και να τον πάρω μεταχειρισμένο ή τσάμπα θα πάει?

 

Να τονίσω οτι κύρια χρήση του θα είναι plug-in PC, record 'n' Play :) μήπως αυτά τα μηχανήματα παρά τον καλό "live" ήχο τους (με τελικο & καμπίνα) δεν αξίζουν για αυτό που θέλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βρήκα και έναν Engl 520 που μάλλον είναι το προηγούμενο μοντέλο, αλλά νομίζω ότι έχει midi κάτι που με καιει αρκετά

 

Να τονίσω οτι κύρια χρήση του θα είναι plug-in PC, record 'n' Play

απο την στιγμη που το θες για plug n rec το Midi γιατι ειναι must?  ??? ???

 

καταδευτερον ολα ειναι εξισου καλα μηχανηματα και ειναι καθαρα προσωπικου γουστου για το πιο σου κανει

αν θες κατι versatile pod x3 (και αυτο θα σου προτινα μεχρι να κατασταλαξεις τι ηχους θες και οχι μονο...)

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου