Προς το περιεχόμενο

Direct Recording Gear Question


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί άμα δεις και παραπάνω το θέλω που και που για live οπότε εκεί είναι πολύ χρήσιμο :D

 

και για pod που λες δεν το νομίζω...ξέρω τι ήχο θέλω και νομίζω οτι αυτός είναι του ENGL  :)

Επίσης, δεν είναι tube που είναι πολύ μείον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί άμα δεις και παραπάνω το θέλω που και που για live οπότε εκεί είναι πολύ χρήσιμο :D

 

και για pod που λες δεν το νομίζω...ξέρω τι ήχο θέλω και νομίζω οτι αυτός είναι του ENGL  :)

Επίσης, δεν είναι tube που είναι πολύ μείον...

 

τοτε καντην για engl διχως δευτερη σκεψη  ;)

μη σε απασχολει αυτο...ανετα βγαινεις κ για live χωρις να εχει Midi ο engl  ;) (η πλειοψηφια των ενισχυτων δεν εχουν Midi)

 

κατα δευτερον ας μην θεοποιουμε την λαμπα

κρινε με τα αυτια σου και οχι με τα ματια σου

η συμβουλη μου ειναι ακουσε οσα περισσοτερα μηχανηματα μπορεις κ κρινε  ;)

 

 

 

 

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν τον Voodoo Lab που μπορώ να τον ακούσω? Έχει κανείς να πει τίποτα γιυατον? καμιά κρητική?

Τους άλλους τους έχω ακούσει-εκτός του JMP-1 που έχω δει video και demos και κρητικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την προσφορά αλλά ίσως θα έπρεπε να τον ακούσω λίγο, όπως και διάφορες γνώμες...τι μουσική παίζεις κατ' αρχας? Μπορείς να περιγράψεις τον ήχο του? και με τι rig τον χρησιμοποιείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα καθώς με ενδιαφέρει και εμένα το Direct Recording. Έχω DI box (Hughes & Kettner Red Box) αλλά ο ήχος που φτάνει στο DAW είναι αρκετά χαμηλός. Έχετε να προτείνετε κάποια σχετικά φτηνή κάρτα ήχου που να δένει καλά με αυτό τον τρόπο ηχογράφησης? Προς στιγμή ΄χρησιμοποιώ μια SoundBlaster αλλά στα Windows 7 δεν μπορώ να αλλάξω τη στάθμη του line in >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου