Προς το περιεχόμενο

R.E.M. / Kaiser Chiefs / Gabriela Cilmi / C-Real


DaveMurrayJr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και πιο πολύ τον Michael Stipe.

 

ασε, αυτον ΚΑΝΕΙΣ δεν τον γνωρισε απο κοντα, μια και δεν βγηκε καν απο το καμαρινι του και οταν βγηκε (2 φορες ολες κι ολες μια για ενα ..10λεπτο soundcheck & αλλη μια για να βγει στο live) συνοδευονταν απο....5 ηρεμους μεν αποφασιστικους δε αμερικανους  φουσκωτους (και εναν...μανιασμενο κομπλεξαρα Ελληνα ::) ο οποιος ηταν και η μονη παραφωνια μεσα σε ενα εξαιρετικο κλιμα και κοντεψαμε να παιξουμε μπουνιες μαζι του στο τελος....) που δεν σε αφηναν ουτε να τον......κοιταξεις... :o

(πολυ περιεργο γιατι στο live κατεβηκε παρα πολλες φορες μεσα στον κοσμο :o)

 

 

Μου εκανε ομως πολυ εντυπωση η ευγενεια του και ο εξαιρετικος τροπος του προς τους τεχνικους και τους υπολοιπους session μουσικους επι σκηνης οπως και το γεγονος οτι...κατεβηκε κατω και επιθεωρησε μια μια τις μπαριερες ασφαλειας για να δει αν ενεχουν κινδυνο για την πρωτη γραμμη.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Superfunk είχες πάσο εσύ;

Καλά δεν το ξέρεις το ανέκδοτο που τελειώνει με τη φράση "...καλά αυτός είναι ο Superfunk, ο άλλος δίπλα του ποιος είναι...;";  :) ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν το ξέρεις το ανέκδοτο που τελειώνει με τη φράση "...καλά αυτός είναι ο Superfunk, ο άλλος δίπλα του ποιος είναι...;";  :) ;)

τώρα το έμαθα  :) τυχερός ο Superfunk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk για τον Buck και τον Mills ποιες οι απόψεις σου; Αναφέρθηκε καθόλου το όνομα του Bill Berry από τα υπόλοιπα μέλη ή από τους διαλόγους μεταξύ όλων όσων βρίσκονταν στη σκηνή ή στα παρασκήνια; Του πρώην drummer των R.E.M..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ,αλλα μη νομιζεις οτι παιζαμε και σφαλιαρες...μαζι τους.. ;D 4-5 λεπτα να μιλησαμε ολα κι ολα...ειχαν και...δουλειες οι ανθρωποι... ;D,εξαλλου με την αρρωστια για το gear που μας ....κατατρωει ;D οτι και να μας ελεγαν  εμεις για πεταλακια και ενισχυτες θα ακουγαμε.. ;D ;D (παντως κακα τα ψεμματα μετα την αποχωρηση του ...κουλου πρωην ντραμμερ τους η μπαντα ακουγεται πολυ καλυτερα κατα την ταπεινη μου γνωμη,ειδικα  με αυτο το τερας που ειχαν για ντραμμερ...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 26αρα κασα του ακομα πιο τερας!! ;D

 

(ενω η...28αρα του ντραμμερ των Kaiser Chiefs κατεδαφιζε οικοδομικο τετραγωνο για πλακα ;D ;D ;D)

 

 

και οι δυο ειχαν τα ομορφοτερα drum sets που εχω δει ποτε μου...ντρεποσουν να τα αγγιξεις... :)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα τωρα, υπηρχε περιπτωση να δουμε τετοιο event τσαμπε αμα δεν ερχοταν το MTV στο greece?...αμφιβαααλω...

 

κι εγω αισθανομαι πιο ευροπεος με το MTV gr ...αντε κι εις ανωτερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου