Προς το περιεχόμενο

ΦΠΑ 21%??!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγω των επαφών που διατηρεί η αδερφή μου με την διοίκηση του καταραμένου υπουργείου οικονομικών είναι σε θέση να ενημερώνεται για πολλά νομοσχέδια πριν την κατάθεση τους στη Βουλή.

Το νέο συγκλονιστικό φρούτο είναι η επικείμενη (εντός 50 ημερών) αύξηση του ΦΠΑ σε 21% !!

Η κυβέρνηση σκοπεύει να προχωρήσει σε κατάθεση του νομοσχεδίου μέσα στον Ιούλιο, και τα πολύ άσχημα νέα (ναι, έχει κι άλλο) είναι πως ο ΦΠΑ μέχρι τον ερχόμενο Γενάρη θα είναι πλέον ενιαίος στο 21% ακόμη και για τα είδη που τώρα τιμολογούνται με 9%, δηλαδή τα είδη πρώτης ανάγκης, όπως τρόφιμα, καύσιμα κτλ.

Αδέρφια, αν ισχύσει κάτι τέτοιο, τον ήπιαμε big time !

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίδες προτείνω την ηρεμία. Το καλοκαίρι παύουν οι εργασίες της Βουλής (τα γνωστά "μπάνια του λαού"). Ακόμη και αν ένα νομοσχέδιο κατατεθεί τον Ιούλιο (κάτι που νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει), δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύσει πριν τον Σεπτέμβριο. ¶ρα αυτή η πληροφορία δεν μπορεί να είναι έγκυρη. Προσωπικά πιστεύω ότι και το δεύτερο ενδεχόμενο αποκλείεται, καθώς ένα τόσο αντιλαϊκό μέτρο θα είχε τεράστιες συνέπειες για την κυβέρνηση.

 

Επειδή παρακολουθώ ειδήσεις κάθε μέρα (πάντα τα κανάλια της όποιας αντιπολίτευσης), πιστεύω ότι αν είχε ακουστεί έστω και το παραμικρό για τέτοια πράγματα, θα είχε γίνει το σώσε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται...είπαμε...μπανανία αλλά όχι κι έτσι...αν γίνει και αυτό μάγκες τα παρατάμε όλα και πάμε να κάνουμε παρέα στον ¶κη_d28 στα Netherlands 8) αν και σκεφτόμουν να ανοίξω καντίνα με βρώμικο στην πέτρου ράλλη... για ένα πιο σίγουρο μέλλον... :lol: :lol:

 

ρε Τάκη δεν έχεις το Θεό σου.. :lol: :lol: προσπαθώ να σοβαρευτώ και δεν μπορώ όταν βλέπω αυτή τη φάτσα... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάρουμε την κιθάρίτσα μας να παίζουμε στο δρόμο ποιός ξέρει κάτι μπορεί να γίνει :D

 

Τάκη έχει δίκιο!!Θα πληκτρολογώ απάντηση η θα γελάω με το avatar σου τι λέει; :wink: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προτείνω την ηρεμία. Το καλοκαίρι παύουν οι εργασίες της Βουλής (τα γνωστά "μπάνια του λαού"). Ακόμη και αν ένα νομοσχέδιο κατατεθεί τον Ιούλιο (κάτι που νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει)' date=' δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύσει πριν τον Σεπτέμβριο. ¶ρα αυτή η πληροφορία δεν μπορεί να είναι έγκυρη. Προσωπικά πιστεύω ότι και το δεύτερο ενδεχόμενο αποκλείεται, καθώς ένα τόσο αντιλαϊκό μέτρο θα είχε τεράστιες συνέπειες για την κυβέρνηση.

 

Επειδή παρακολουθώ ειδήσεις κάθε μέρα (πάντα τα κανάλια της όποιας αντιπολίτευσης), πιστεύω ότι αν είχε ακουστεί έστω και το παραμικρό για τέτοια πράγματα, θα είχε γίνει το σώσε.[/quote']

 

Μακάρι να ήταν έτσι.

5 στα 10 νομοσχέδια περνάνε μέσα στον "νεκρό" κατα τα άλλα Αύγουστο, κάθε χρόνο, κι έπειτα σου θυμίζω πως η προηγούμενη αύξηση απο 18 σε 19% ανακοινώθηκε 7 μόλις μέρες πρίν τεθεί σε ισχύ !!

Η λογική για το 21% είναι στην στροφή προς το Ισπανικό μοντέλο τιμολόγησης οπου το 21% ισχύει εδώ και 6 μήνες χωρίς προβλήματα - αν και ο βασικός μισθός του Ισπανού είναι 1040 Ευρώ βέβαια...

Και πάλι εύχομαι να μην ισχύσει, μακάρι ο Eyeprotocol να έχει δίκιο.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

8O θα επηρεαστουν και οι τιμές του Thomann???

 

ΥΓ. Επειδή προβλέπω πως οι τύποι (ΝΔ), "θα φύγουν νύχτα" όπως το 93, ξέρετε αν έχει σύντομα.. έκλειψη ηλίου???

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου