Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, εκανα μια παραγγελια στις 12.9 η οποια πληρωθηκε απευθειας με καρτα. Τελικα ενα πεταλι δεν ηταν αμεσως διαθεσιμο και περιμενα μεχρι τις 24.9 να ερθει, τελικα ουτε τοτε το ειχαν και ετσι εφυγε το πρωτο πακετο με ολα τα υπολοιπα, λογω μεγαλης καθυστερησης και το αλλο πεταλι θα ηταν με δικα τους εξοδα αποστολης. Ολα καλα μεχρι εδω.

Σημερα εχουμε 13.10, και δεν μου εχει ερθει καν η ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ. Εχω παρει απειρα τηλεφωνα στο ταχυδρομειο της περιοχης μου και δεν εχουν κατι. Το θεμα ειναι πως δεν εχω το tracking number για να βοηθησουν. Μετα απο 3(!) mails στα οποια δεν πηρα ουτε μια απαντηση(!) πηρα τρεις φορες Γερμανια τηλεφωνο για να δω τι εχει γινει. Μου ειπαν πως το πρωτο εχει φτασει στις 2.10 ενω το δευτερο στις 10.10. Για να βρω μια ακρη στο ταχυδρομειο πρεπει να εχω το tracking number το οποιο ο υπαλληλος στο thomann υποστηριζει οτι δεν το εχει ακομα (?). Μου φαινεται τουλαχιστον ψεμα το να στελνεις τοσα δεματα σε αλλο κρατος και να μη σου εχει στειλει η μεταφορικη σου το tracking!

Τι μπορω να κανω? Δεν θα επρεπε να μου ειχε ερθει τουλαχιστον το πρωτο? Μπορει να εχουν κολλησει πχ σε καποιο τελωνειο?

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορω να κανω?

Υπομονή. Μετά από τόσα χρόνια αγορών όλων μας, ο Thomann έχει αποδείξει ότι δεν κολλάει σε ένα πεταλάκι (ούτε σε 2, ούτε σε 3!!!).

Είναι σίγουρα πρόβλημα των ελληνικών ταχυδρομείων.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως δεν εχω το tracking number

To tracking number μπορεις να το δεις στις αναλυτικές πληροφορίες της παραγγελίας στο site του thomman (είναι το parcel number). Με αυτό εγώ ρωτάω στα elta - courier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτα να μιλήσεις με τον Γιώργο Αγγελόπουλο στο Θωμά να τα πείτε in the greek language να βγάλετε μια άκρη. Όπως είπε και ο Μαραθώνας, μη φοβάσαι ο Θωμάς θα φροντίσει να λύσει ότι μπέρδεμα μπορεί να έχει γίνει  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως κι εγω ειχα προβληματα σε αρκετες παραγγελιες απο thomann. (μου χει τυχει ας πουμε να ερθει μιση παραγγελια μια κιθαρα κι ενας ενισχυτης λιγοτερο). τα οποια βεβαια παντα λυνοταν, αλλα ειχε περασει ενας μηνας αναμονη, μετα ξαναπεριμενε κ.τ.λ. ετσι προτιμω αλλα ευρωπαικα sites πλεον (π.χ. playback europe η music schmidt) που εχουν τα πραγματα σπιτι σου σε δυο τρεις μερες αντι για τρεις εβδομαδες.. μεχρι και απο αμερικη ερχονται πιο γρηγορα οι παραγγελιες απο οτι του thomann

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To tracking number μπορεις να το δεις στις αναλυτικές πληροφορίες της παραγγελίας στο site του thomman (είναι το parcel number). Με αυτό εγώ ρωτάω στα elta - courier

 

Εχω πει αυτους τους αριθμους στα ΕΛΤΑ και δεν ειναι σωστοι λενε, δεν ειναι tracking numbers.

Το θεμα ειναι, φαινεται οτι εγω δεν εχω λαβει ακομα τιποτα σε περιπτωση λαθους θα παρω τα χρηματα μου?

Μετα απο αυτο και εγω δεν προκειται να ξαναπαρω κατι απο εκει, μονο αν θελω Gibson που εχει καποια διαφορα στις τιμες. Θα ειχαν φτασει χαλαρα στην Αμερικη μεχρι τωρα...

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πει αυτους τους αριθμους στα ΕΛΤΑ και δεν ειναι σωστοι λενε, δεν ειναι tracking numbers.

 

ασε τα ΕΛΤΑ ησυχα...ΕΔΩ θα τους βρεις

 

www.dhl.de

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα μου ηρθε το δευτερο πακετο!!! Μιλησα με τον τυπο της μεταφορικης και μου ειπε οτι αυτος ηταν απο Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ και υποστηριζει πως το πρωτο σιγουρα δεν το εχουν αυτοι επειδη αν κανουν πανω απο 3 μερες να το στειλουν εχουν προστιμο! (Οντως το δευτερο πακετο ηξερα οτι ειχε φτασει 10/10 και το εφερε σημερα 13/10) και πως για να εχει αργησει το εξωφρενικα πολυ μαλλον θα το εχει το κανονικο ΕΛΤΑ και μπορει να το εχουν χασει! Οπως και να εχει πρεπει να εχω το tracking γιατι ουτε αυτοι μπορουν να με βοηθησουν χωρις αυτο.

Superfunk τι ακριβως να κανω με την DHL? Πως ακριβως θα τους πω ποιο ειναι το πακετο μου?

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα μια παραγγελία απο thomann και μου ήρθε ένα mail, μέρος του οποιου σας κάνω copy paste, hope it helps

 

 

...............................................................

 

The average shipping time for EU countries is normally

four to eight working days via Post.

In most countries we are unable to offer a tracking facility,

as the order is handed

over to a local courier.

 

If you need to be able to track your shipment or need the

products before a certain date, please call our international

hotlines immediately to check if an express delivery is

required.

 

Please note that the parcel number shown on your Thomann

account is a German

"Deutsche Post" Number. This is then changed once the parcel

has reached its

destination country. (Should there be a problem with your

parcel / delivery,

this number can be obtained.)

 

......................................................

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου