Προς το περιεχόμενο

Τελικά τι θα γίνει με το karma μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά βλέπω ότι μερικά πράγματα(περί κάρματος) εδώ στο noiz μπαίνουν χωρίς σωστή κριτική.Π.χ.Εγώ είχα μηδέν ξαφνικά βλέπω +1 και -1 με τι κριτήρια μπήκαν και τα δύο άγνωστο(γνωρίζω ότι είναι 0 αλλά η τεκμηρίωση λείπει).Μήπως πρέπει να σοβαρευτούμε λίγο και στο θέμα του κάρματος να μπαίνει και μία αξιολόγηση γιατί παίρνει κάποιος -/+ στο κάρμα του.Επίσης γιατί να μην αξιολογούν και τα μέλη του noiz την ομάδα του noiz?Sorry αν γίνομαι καυστικός αλλά έτσι έχουν τα πράγματα. 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ευχαριστούμε για την επισήμανση ruffneck. Πρέπει να γνωρίζεις ότι υπάρχει διαρκής διαβούλευση για τη βελτιστοποίηση της διαδικασίας. Πίστεψέ με, κανείς δεν ξύπνησε μια μέρα και σκέφτηκε "Ας αδικήσω σήμερα το ruffneck". :)

Παρεπιπτόντως, το -1 δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή ποιός από τους 20 (+) που το ελέγχουν το έβαλε, αλλά αν ψάξεις στα παλιότερα post σου μπορείς να βρεις κάμποσες αφορμές. Το ίδιο και για το +1.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για την επισήμανση ruffneck. Πρέπει να γνωρίζεις ότι υπάρχει διαρκής διαβούλευση για τη βελτιστοποίηση της διαδικασίας. Πίστεψέ με, κανείς δεν ξύπνησε μια μέρα και σκέφτηκε "Ας αδικήσω σήμερα το ruffneck". :)

Παρεπιπτόντως, το -1 δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή ποιός από τους 20 (+) που το ελέγχουν το έβαλε, αλλά αν ψάξεις στα παλιότερα post σου μπορείς να βρεις κάμποσες αφορμές. Το ίδιο και για το +1.  :)

 

Παρακαλώ.Πάντως επιμένω ότι δεν μπορεί ένα κάρμα που ήταν στο 0 να γίνει με την αλλαγή του νέου κάρματος ξαφνικά να είναι +1/-1 και όχι +0/-0.Και αν το ψάξεις θα δεις ότι έγινε τελείως αυθαίρετα.Πάντα φιλικά :)

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κι ο trigga, δηλαδή... Κι αυτός μηδέν είχε κάποτε... ;D

 

Κι εγώ... ::)

 

 

Φίλε kultura  δεν ξέρω τι έχει γίνει με το trigga.Στην δικιά μου περίπτωση δεν ήταν κάποτε αλλά μόνιμα στο 0.Στις 2 εβδομάδες που έχει μπει το νέο Karma με -/+ αντί να γίνει +0/-0 έγινε +1/-1 χωρίς καν να δώσω αφορμή.Ρωτάω πως έγινε και απάντηση δεν έχει δοθεί ακόμα πες μου είναι να τρελαίνεσαι ή  όχι.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να μπει στο προφίλ των μελών γραφική παράσταση του κάρμα συναρτήσει του χρόνου. Ο χρήστης κάνοντας κλικ στα σημεία που αλλάζει το κάρμα θα έχει τη δυνατότητα να δει πού οφείλεται η αλλαγή. Π.χ.

 

-1 από τον Wow! επειδή τον έβρισε στο thread "Mac vs PC 6: Η εκδίκηση"

+1 από τον yameth επειδή ανέβασε καλό κλιπ στο thread "Τζατζικοφάνκ θκομ ναούμ"

 

και πάει λέγοντας. Μπορούν να γίνουν και στατιστικές κάρμα, π.χ. μέση τιμή (λαμβάνοντας υπόψη και το χρόνο), τυπική απόκλιση κλπ. :) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ.

 

-1 από τον Wow! επειδή τον έβρισε στο thread "Mac vs PC 6: Η εκδίκηση"

+1 από τον yameth επειδή ανέβασε καλό κλιπ στο thread "Τζατζικοφάνκ θκομ ναούμ"

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ;)

 

Ο χρήστης κάνοντας κλικ στα σημεία που αλλάζει το κάρμα θα έχει τη δυνατότητα να δει πού οφείλεται η αλλαγή. Π.χ.

 

-1 από τον Wow! επειδή τον έβρισε στο thread "Mac vs PC 6: Η εκδίκηση"

+1 από τον yameth επειδή ανέβασε καλό κλιπ στο thread "Τζατζικοφάνκ θκομ ναούμ"

 

Μπορεί να είναι ακόμη πιο απλό:

απλά να σε παραπέμπει στο επίμαχο thread (με βάση τον αριθμό του), αλλά να φαίνεται ποιος σου έριξε το + ή το -

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε kultura  δεν ξέρω τι έχει γίνει με το trigga.Στην δικιά μου περίπτωση δεν ήταν κάποτε αλλά μόνιμα στο 0.Στις 2 εβδομάδες που έχει μπει το νέο Karma με -/+ αντί να γίνει +0/-0 έγινε +1/-1 χωρίς καν να δώσω αφορμή.Ρωτάω πως έγινε και απάντηση δεν έχει δοθεί ακόμα πες μου είναι να τρελαίνεσαι ή  όχι.

 

Τι να σου πω, έχεις ένα δίκιο, αλλά μην το παίρνεις και κατάκαρδα...

 

Πάντως, πολύ ωραίες οι ιδέες του spy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......................αλλά να φαίνεται ποιος σου έριξε το + ή το -

 

Το ποιος τα ριχνει (τα - επι το πλειστον) ειναι γνωστο. :P :P :P

 

Το γιατι θα ηταν πολυ ενδιαφερον.Και μιλαω παντα προσωπικα.

 

Αλλα οπως και τοτε, ουτε και τωρα θα παρω απαντηση.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου