Προς το περιεχόμενο

Τελικά τι θα γίνει με το karma μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γλυκά μου μωρά...

 

Ο λόγος για τον οποίο αποδόθηκε θετικό ή αρνητικό κάρμα δεν είναι πάντοτε θεάσιμος. Προσωπικά, έχω ρίξει αρνητικό κάρμα σε άτομο που μου την έλεγε με προσωπικά μηνύματα, ενώ δημοσίως έκανε την παρθένα. Πρώτο αυτό...

 

Δεύτερο... Ο λόγος απόδοσης κάρμα δεν μπορεί να γίνει αντιληπτός όταν έχουν περάσει εβδομάδες (ή μέρες). Η θετική ή αρνητική εντύπωση που δίνει κάποιος, συναρτάται από τα συμφραζόμενα, το ύφος της συζήτησης, το αν επιτίθεται πρώτος, το αν κρατάει το χιούμορ του κλπ. Τι ψάχνετε να βρείτε (παραθέτοντας και αποσπάσματα) έναν αιώνα μετά;

 

Τρίτο... είπε κανείς ποτέ ότι θα ανοίγουμε συζήτηση (και μάλιστα δημόσια) με όποιον δεν εγκρίνει το κάρμα που του έχει αποδοθεί; Όλοι αξίζουμε το θετικό και (σίγουρα) το αρνητικό κάρμα μας.. απλά κάποιοι το έχουν ήδη τσιμπήσει λόγω συγκυριών... δεν είναι και κόλαση...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

boukas   Εγώ την έχω μεγαλύτερη πάντως! Ρε ΕΛΕΟΣ.....

 

  boukas  Ε τελικά είσαι όντως μπόζος του κερατά!

 

Καλά ruffneck πρόσεχε πως τα πετάς και μη τα βάζεις αποσπασματικά, γιατί έτσι φαίνεται ότι εσύ ήσουν το θύμα, ενώ είχες πετάξει πάρα πολλά πριν, μέχρι να τα ακούσεις αυτά. Χώρια που το πρώτο που πέταξα πήγαινε γενικότερα στο όλο κλίμα που είχε αναπτυχθεί από τους πάντες στο θέμα εκείνο. Κατά την άποψή μου πάντως, τότε και λίγα άκουσες.

 

Ξεκόλλα πλέον  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα boukas κατα την αποψη μου, το staff του forum δεν θα επρεπε να ιοθετει τετοιες συμπεριφορες οσο και αν τους προκαλουν οι υπολοιποι...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις μπερδευτει λιγακι...το....staff του noiz ...ΔΕΝ ειναι.....staff.. ;D  δεν πληρωνονται και προσφερουν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ εργασια (η οποια ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ χρονο πιστεψε με)...οποτε ως ...αμισθοι εργαζομενοι ;D εχουν και αυτοι τα ορια τους.

 

με αλλα λογια καποια στιγμη ,απο τη στιγμη που συχνα πυκνα αντιμετωπιζουν τη χολη και το μενος της καθε ψωναρας που μπαινει εδω μεσα και λεει της παπαριες της ::)  (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ) ειναι φυσικο να "σπασουν" και να ριξουν και κανενα μπινελικι...

 

ποσο μαλλον οταν η χολη αυτη σε καποια μελη "απειλει" και την προσωπικη τους ζωη & εργασια (π.χ. σε εμενα καποιοι καραγκιοζηδες οι οποιοι προφανως  στερουνται τα ανδρικα γεννητικα οργανα τους εχουν μπει στο youtube & στο myspace  και βριζουν χυδαια τη μπαντα μου....εστειλα σε καποιον promoter link με το βιντεο μας και επαθε εγκεφαλικο ο ...ανθρωπος.... :P)

 

αστειο "ανταλλαγμα" λοιπον ολιγο ...μπινελικιον... ;D μπροστα στον ΔΩΡΕΑΝ πλουτο των πληροφοριων περι παντος επιστητου (απο σετ απ κιθαρων και σεταρισμα υπολογιστων μεχρι ταξιδιωτικες οδηγιες,αντιμετωπιση προβληματων κακης οδικης συμπεριφορας,νομικες συμβουλες μεχρι και..αντιμετωπιση της ...τριχοπτωσης) που συνηθως δινουν απλοχερα...(και αυτοι και οι περισσοτεροι "μονιμοι" κατοικοι του φορουμ αυτου...)

 

 

my 2 cents...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά διάβασε αν έχεις όρεξη του τι υπόθηκαν τότε (που περισσότερο αρνητική εντύπωση έκανε το γεγονός ότι με το καλημέρα αράδιαζε "κατεβατά"), καθώς τώρα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τον ruffneck και τα ξαναλέμε  ;)

 

Εξάλλου αυτό με το περί stuff και άλλων τέτοιων, πέραν των όσων είπε και ο sf, δεν το καταλαβαίνω και πολύ. Ο καθένας έχει και τα όριά του και θα πρέπει όλοι να είναι λίγο προσεκτικοί μεταξύ τους και να μην τραβά κανένας το σχοινί  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω τι σημαινει εθελοντικη εργασια και γνωριζω οτι το κανετε εθελοντικα, οποτε η λεξη staff αποσκοπουσε στην ομαδοποιηση των mods, gatekeepers, admins κλπ...

 

Απο την στιγμη που εχετε εναν τετοιο τιτλο, επιμενω οτι η συμπεριφορα σας πρεπει να ειναι υποδειγματικη... δλδ αν εγω αρχισω και σας γαμωσταυριζω τωρα, διαγραψτε με, βαλτε μου το καρμα μου -666, καντε block το ip μου η δεν ξερω και εγω τι αλλο...

 

Σε καμια παντως περιπτωση δεν θα επρεπε να απαντησετε εχοντας μια ασχημη συμπεριφορα.. καταλαβαινω οτι καποια στιγμη σπανε τα νευρα σου, χανεις την ψυχραιμια σου, και τον παιρνει ο διαολος τον αλλο.. αλλα αυτο δινει αυτοματα και στον αλλο, τον νεο, τον newbie το δικαιομα να πει οτι

 

"Ε αφου σπασαρχ1δ1στικαν αυτοι και τα εχωσαν, τοτε θα το κανω και εγω"

 

Και αυτο οπως καταλαβαινεις οδηγει ξανα στα γνωστα φαινομενα του να την λεει καποιος σε καποιον, να ανοιγουν topics περι καρματος η για το ποσο κακος ειναι καποιος mod και αυτος ο κυκλος να κανει (στην γλωσα τον κιθαροδων) feedback... και φτου και απο την αρχη...

 

Καποιος πρεπει να σταματαει αυτο τον φαυλο κυκλο αλλιως θα γινονται ξανα και ξανα τα ιδια πραγματα...

 

αν οχι εσεις τοτε ποιος?

 

Εχετε στο νου σας οτι καταλαβαινω πολυ καλα την θεση σας και δεν τα λεω εξω απο τον χωρο..

 

btw boukas εχω διαβασει ολο το τοπικ και ειδα τι εχει γινει...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αν ανατρέξετε στα πολυάριθμα ποστ του yameth πέρι της φιλοσοφίας του ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΥ forum και του ΚΑΡΜΑ-ΤΟΣΤ θα βρείτε τις απαντήσεις που ζητάτε και θα αρχίσετε να απολαμβάνετε καλύτερα την χαριτωμένη και ενημερωτική μας διαδικτυακή κοινότητα  ;)

 

 

 

Καλά διάβασε αν έχεις όρεξη του τι υπόθηκαν τότε

Boukas κάτι ετοιμάζεις εσύ και σου βγήκε στο υποσυνείδητο, θα βάλεις κάτι υποθήκη λόγω GAS? Για λέγε, για λέγε  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου