Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για metal (Dean)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγόρασω μια κιθάρα για μεταλ.

Τι λένε για αυτήν:

 

http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dimebag_razorback_explosion.htm

 

Οι μαγνήτες Seymour Duncan Dimebucker είναι καλοί?

 

Made in Korea είναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τη θες για γκαζια παλαβα και μεταλλοκαταστάσεις ΜΟΝΟ είσαι στο σωστό δρόμο. Ο Dimebucker θερίζει!

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα, όλα τα τρέμολα που δεν είναι της εταιρίας floyd rose, είναι υποχρεωτικό να γράφουνε licenced μιας και οι μάγκες κατοχυρωσανε την πατέντα.

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι αμα γράφει licenced είναι και μούφα...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως λεω εγω τωρα μηπως η κιθαρα ειναι λιγο του κιτς η μανα καθοτανε......βεβαια περι ορεξεω κολοκυθοπιττα αλλα..... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrass, OK μαζί σου, εξάλλου κι εγώ lo-pro edge παίζω, μιας κι έχω Ibanez και είναι τζετ.(Μη σου πω ότι το ορίτζιναλ που έχει τύχει να παίξω σε μια Schecter δε με βόλεψε καθόλου).Καλό δε θα ήταν όμως να έλεγε και ποιάς εταιρίας είναι;

 

Μηπως λεω εγω τωρα μηπως η κιθαρα ειναι λιγο του κιτς η μανα καθοτανε......βεβαια περι ορεξεω κολοκυθοπιττα αλλα..... Grin

E αφού το παιδί γουστάρει metal, μη του τη χαλάς! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

E αφού το παιδί γουστάρει metal, μη του τη χαλάς! ;D

δεν του τη χαλαω απλα υπαρχουν πολυ καλυτερες κιθαρες για αυτο το σκοπο και πολυ πιο κυριλε....αυτη μολις την παρεις την παντρευτηκες σε ηλικιες απο 12 και πανω αντε 15 με το ζορι.....ειναι για πιτσιρικια πως να το κανουμε.

p.sρε μπας και γερασα και τα λεω αυτα....?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ενσταση μου ειναι η εξης,το τσεκουρακι αυτο δεν παιζει καθιστο στον καναπε..δεν βολευει..

 

Το θεμα licenced floyd rose τρεμολο δεν ειναι εαν θα 'μενει" στον τονο,αυτο ειναι 99% θεμα σετ απ (κ δεν δεχομαι κουβεντα)

Το θεμα ειναι τα μεταλλα,τα βιδακια και το σωστο υψος των sandles.Εκει διαφερουν τα ακριβα με τα φθηνα.

Ισως ενα upgrade με original Floyd bridge η Ping (λιγο φθηνοτερο αλλα εξισου ποιοτηκο) μακροπροθεσμα να σου φανει "φθηνοτερη" λυση απο το να κρατησεις το αμφιβολου ποιοτητας που ηδη εχει.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrass, OK μαζί σου, εξάλλου κι εγώ lo-pro edge παίζω, μιας κι έχω Ibanez και είναι τζετ.(Μη σου πω ότι το ορίτζιναλ που έχει τύχει να παίξω σε μια Schecter δε με βόλεψε καθόλου).Καλό δε θα ήταν όμως να έλεγε και ποιάς εταιρίας είναι;

original floyd rose με licenced η μερα με την νυχτα και οχι την νυχτα με φεγγαρι αλλα την πισσα σκοτεινη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παραπάνω απο ΧΑΛΙΑ κιθάρα... Οχι μόνο αυτό αλλά θα φοβάσαι να την ακουμπήσεις κάπου αφού οι άκρες είναι τόσο ποντερές που με ένα πολύ μικρό χτύπημα θα φύγει το χρώμα... Εγώ ψηφίζω σαν σχήμα την Cadillac η κάτι πιο κλασικό V!

 

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου