Προς το περιεχόμενο

Kαλύτερος all around tube amp;


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως να λαβουμε υπ'οψιν και τον παραγοντα ευκολης μεταφορας εεε??

 

Γιατι και εχω Super Reverb εχω αλλα τι σκ@τα all round μου λετε ,που για να τον κουβαλησω πεφτει πολυ SEX αλλα και παντοφλα απο τη γυναικα που  (εσκισα τα πισω καθισματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...αλλά έχω ακούσει και πολυ καλά λόγια για κάποιους Victoria Amps.

 

Αυτοι ειναι βασισμενοι στους φεντερ, οποτε ειναι σαν να περνεις hot-rodded fender, απο οσα εχω διαβασει και ακουσει τουλαχιστον, απο κοντα δεν εχω δει. Πιθανως να εχουν οση σχεση εχουν οι Μatchless me VOX.

 

Οσο αφορα τον Twin Reverb, η χροια του ηχου του δεν μου αρεσει καθολου, και το κακο ειναι οτι ακομα και POD να βαλεις πανω την χροια αυτη δεν τη γλυτωνεις!  ;D

 

μα δεν τιθεται καν θεμα για αυτο,αλλωστε οπου και να πας να παιξεις αν ζητησεις "εναν ενισχυτη" για backline η περιπτωση να σου φερουν twin ειναι πανω απο 80%  ;D ;D

 

Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι θα εφερναν εναν JCM?  ???

 

Θα προτιμουσα εναν JC120 η καποιον συγχρονο που να κανει απο τζαζ μεχρι... τα παντα (με πεταλακια εστω), παρα εναν μαρσαλ, και ειδικα, εναν φεντερ. (γουστα ειναι αυτα, τι να κανουμε).

 

 

Τους ξερω εδω και χρονια, αλλα ποτε δεν ασχοληθηκα αρκετα μαζι τους... και δεν ξερω αν φταιει ο ηχος του βιντεο, αλλα ο ηχος σε αυτο το βιντεο δεν μου αρεσε καθολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μήπως θα έπρεπε η συζήτηση να είναι σε ενισχυτές χωρίς τη βοήθεια πεταλιών για να έχει ενδιαφέρον;;Γιατί τώρα ωραίος o twin δε λέω αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν αντιπροσωπεύει όλο το φάσμα παρα μόνο με πετάλια το οποίο πιστεύω μπορουν να το κάνουν αρκετοί άλλοι ενισχυτές

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=08fhwdIXZwQ

 

Kαλύτερος all around tube  :)

 

Κατι εχουν παθει τα αυτια μου σημερα μαλλον γιατι ουτε αυτα τα βιντεο μου αρεσουν  :P

Δεν ξερω αν φταινε οι καμερες ή πως το καταφεραν οι τυποι, αλλα ο ηχος ειναι πολυ ψευτικος και χωρις χαρακτηρα.  :-\

Ισως φταινε και ολα αυτα τα ψηφιακα στη λουπα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα.

Εγώ πιστεύω ότι ο πιο all around ενισχυτής είναι το ζεύγος Triaxis και 2/90 της Μesa Boogie.Τα μονα πετάλια που χρησιμοποιώ μπροστά(πέρα από ta effe) είναι ένας κομπρεσσορας κι ένα muff(του Jam).Απλά δεν χρειάζεσαι άλλο πετάλι κατά τη

γνώμη μου.

Αρκεί βεβαια να σου αρέσει ο ήχος MESA BOOGIE. ;)

Όσοι βεβαια επιμένουν σε fuzz πετάλια επειδή εγώ δεν έχω μεγάλη πείρα σε fuzz πέρα από το muff,το fuzz factory και το fuzz face(όλα του Jam)θα τολμήσω να πω ότι τα παίζει κι αυτά.Το καθαρό του κανάλι (το ένα απ τα δυο)είναι από το Mark 1 σύμφωνα με την Boogie.Οποτε σε συνδυασμό με τα λεγόμενα του Superfunk που θεωρεί τον Mark 1  ως πεταλομηχανη,λογικά το ίδιο θα ισχύει και για τον Triaxis με το 2/90. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου