Προς το περιεχόμενο

Για τη δεξιά στήλη στο VST Audio Chanel Setting του Nuendo


lock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες θα ήθελα τα φώτα σας. Πως ΑΚΡΙΒΩΣ χρησιμοποιείται; Θέλω να ρίξω το level του cpu μου...

 

(Δεν ξέρω αν έχει καμία σημασία αλλά το nuendo που χρησιμοποιώ είναι το 2.1).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To cpu σου ειναι συναρτηση των αριθμων των καναλιων, της αναλυσης του audio, τον αριθμο των plug ins και το ειδος και το συμαντικοτερο το latency... οσο μεγαλυτερο το latency (αρα τοσο μεγαλυτερο και το buffer) τοσο μικροτερη και η χρηση του cpu...

 

αυτα ειναι τα βασικα... παρολα αυτα δεν εχω καταλαβει πληρως την περιγραφη "Για τη δεξιά στήλη στο VST Audio Chanel Setting του Nuendo"...

 

σε ποιο μενου, που? ειναι λιγο αφηρημενο...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν βρίσκομαι τωρα στον υπολογιστή μου για να στείλω και εικόνα γιατί η περιγραφή μου θα είναι λίγο χάλια.

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να ανοίξω μια φορά διάφορα plug-ins (reverb, compressor etc) και να τα χρησιμοποιήσω σε περισσότερα απο ένα audio tracks. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να πέσει -έστω και λίγο- η στάθμη του cpu. Ο υπολογιστής είναι λίγο παλιός και δεν χρειάζονται πολλά για να αρχίσει να σέρνεται. Για αυτό προσπαθώ να κάνω όσο περισσότερο μπορώ οικονομία στο cpu γιατί... εκτός των άλλων όταν ανεβοκατεβαίνει κάνει και ένα θόρυβο την ώρα της ηχογράφησης.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να βοήθησα να με βοηθήσετε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα τι εννοείς.ανοίγεις καταρχήν ενα fx κανάλι και βάζεις το pluq-in που θέλεις (πχ reverb),μετά σε όποιο κανάλι θέλεις να βάλεις το reverb αυτό,στη φωνή για παράδειγμα ή και στα τύμπανα ή όπου αλλού,τότε πας στη δεξιά στήλη που λες απο το κάθε κανάλι και το ανοίγεις και με το ποντίκι ακριβώς απο κάτω ρυθμίζεις πόσο θέλεις να ακούγεται.χωρίς εικόνα τώρα βέβαια δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε tzelkos σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω. Τώρα μένει να το δοκιμάσω στην πράξη και ενδεχομένως να επανέλθω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε lock!

Για να μην παιδεύεσαι άδικα, κάνε αν θες τον κόπο και διάβασε τα παρακάτω θέματα, και πιστέυω πως θα βρεις αρκετές πληροφορίες, και θα ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=161079.msg248799#msg248799

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162409.msg260923#msg260923

 

 

Φιλικά

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Holystone όντως τα λίνκς στα οποία παραπέμπεις είναι και αυτά πολύ βοηθητικά... Θα τους ρίξω μια πιο λεπτομερή ματιά. Βασικά γενικά στο σάιτ υπάρχουν οι άπειρες πληροφορίες απλά, όπως και τώρα, κάποιος πρέπει να τις υποδείξει γιατί μια μικρή έρευνα μπορεί να μην είναι αρκετή. Θένκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου