Προς το περιεχόμενο

Γαργαλήματος συνέχεια...


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιο production και εξυπνο παιξιμο..και η μουσικη πολυ ομορφη...το μονο που θα πω ειναι δουλεψε την προφορα σου λιγο γιατι σε μερικα σημεια ακουγεται πολυ "greek"....τιποτα αλλο...ολα τα αλλα εγιναν σχεδον τελεια αν οχι τελεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο ρε φίλε. Πραγματικά μπράβο. Από πουθενά δεν μπορεί να σε πιάσει κανείς (αν και προσπάθησα ;) ). Άψογος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks again! Λοιπόν...προφορά?νομίζω καταλαβαίνω τι λέτε...πρόκειτε περί των spoken words πριν τις κλασσικές? Ναι είχαν γραφτεί με τη μια και τελείως improv και μάλλον με την πάροδο του χρόνου και το λιώσιμο δε μου κάναν εντύπωση..i'll look into it ;)

Φίλτατε animae απ'όσο ξέρω δεν κάνει κατευθείαν εξπορτ το ριγκ..Εννοώ με το ριγκ ενεργοποιημένο solo κανάλι της κιθάρας και εξπορτ ως μονοφωνικό wave αρχείο! Το οποίο μετά το κάνεις import σε μονοφωνικό κανάλι! Με αυτό τον τρόπο διώχνεις το ριγκ και αναπνέει και λίγο και το μηχάνημα μου το οποίο είναι επιεικώς αντίκα για τέτοιες δουλειές... :(

Φίλε noizy από εξοπλισμό δεν έχουμε και πολλά πράματα...Fast Track Pro κάρτα ήχου, C3000B πυκνωτικό καρδιοειδές μικρόφωνο, ΒΧ5a monitors, ένα μιντι κλαβιε (το keystation της M-Audio με τα 61 keys), cubase SX2.2, παλαιολιθικός υπολογιστής που σου βγάζει το λάδι, μπάσσο, κιθάρα...και τα υπόλοιπα είναι VST's  ;D

 

Σας δίνω άλλο ένα δωράκι για τα ευχαριστώ!

 

Σπύρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοούσα αυτό το export! Eννοώ να κάνεις export το bank. Δηλαδή έτσι όπως έχεις τον ήχο για τις ρυθμικές, πας πάνω στο guitar rig, στο file-->export bank. Eτσι στην ουσία έχεις δημιουργήσει ένα preset,όπου είναι ο ήχος που βγάζουν οι ρυθμικές σου(αφού για αυτές μιλάμε).Ή τουλάχιστον ένα screenshot που να φαίνονται οι ρυθμίσεις και τα στοιχεία που έχεις στο guitar rig :)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπραβο κι απο μενα!!Εκπληκτικη μουσικη,φοβερες εικονες,πανεξυπνες μελωδιες,ευρηματικο παιξιμο,πολυ καλο programming,φοβερες ενορχηστρωσεις-arrangements!!Ειλικρινα ψαρωσα!!! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Σπυράρα..ο,τι και αν πω θα είναι λίγο...

Έχω εκφράσει επανειλημένως  τον θαυμασμό μου για το στυλ της μουσικής σου. ήχος απίστευτος, συνθέσεις προσεγμένες και προπάντων όρεξη, ΠΟΛΥ όρεξη!

Μπράβο σου....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το είδος μου, ούτε διαθέτω τις γνώσεις για να αποπειραθώ να κρίνω λεπτομέρειες της επεξεργασίας του ήχου και τα σχετικά. Όμως είναι προφανές ότι έχουμε να κάνουμε με μία άκρως επαγγελματική προσπάθεια, που προέρχεται από συνδυασμό ταλέντου, δουλειάς και άρτιας τεχνογνωσίας. Μπράβο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D :D :D :D

 

Yπεροχη δουλειά,

 

Mετά την μέση ενθουσιάστηκα αρκετά...

Πάντα άυπνος,πάντα κέφια!!!

 

 

 

edit:το πρώτο κομμάτι στο myspace σου είναι αστεράτο...

 

Τπτ να βγεί προς τα έξω είναι στα υπόψιν??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'στε καλά!

Εμ βασικά υπάρχει σχέδιο για κάτι ολοκληρωμένο, γιαυτό πόσταρα και εδώ...αυτά τα κομμάτια αποτελούν κατά την ταπεινή μου γνώμη pre-master, κοινώς τελειωμένα από μένα! χώρια που απο τό μιξαρε-μίξαρε τα έχω σιχαθεί!κλασσικό φαινόμενο..μόλις τα τελειώσω όλα και τελειώσει και το artwork που το έχω αναθέσει σε 2 φίλους κοιτάμε παραέξω..τουλάχιστον αυτό σκοπεύουμε να κάνουμε! Τώρα, το παραέξω..σκεφτόμουν το cdbaby, αλλά ψαρώνω που είναι αμερική γιατί πολλά έχω ακούσει για τα τελωνεία.. :( Κοιτάω και κανα μικρό δισκάδικο εδώ στην πάτρα μπας και τα διαθέσουμε από'κει..ξέρω γω, θα δούμε :)

Animae σόρρυ δεν κατάλαβα καλά :) τώρα σε κανα πεντάλεπτο σου στέλνω πμ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου