Προς το περιεχόμενο

Πως θα φτιάξω τον ήχο μου?


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ..λετε "Βάλτα στην άκρη".

Για τι ποσο μιλάμε..και για ποιον ενισχυτή μιλάμε?

Αν επερνα τώρα ενα Pod..δεν θα μπορουσα να το χρησιμοποιήσω και με τον μελλοντικο μου ενισχυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παρε το pod να σου φύγει η κάψα και σε κανα-δυο χρονάκια που θα ψηθείς για καλό ενισχυτή και θα έχεις μαζέψει και αρκετά φραγκάκια θα βγεις στη γύρα να ψαχτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100

Να κατασταλλάξεις σε γενικές γραμμές και στον ήχο που θα θες, και πας και αγοράζεις τότε. Τώρα το pod θα σε υπερκαλύψει με τα λευτά που ζητά. Θα σου έλεγα να μάζευες λευτά, μόνο και μόνο για να πάρες το x3 που παίζει κάπου στα 350€

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι η πιο κουλή ερώτηση ever κατα την γνώμη μου αλλα δεν έβγαζα άκρη αν δεν την κάνω.. ::)

Έστω οτι παίρνω το pod..πως θα το ακουω?στα ηχεία του PC είναι Ok?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καλά ηχεία παραπάνω από οκ. Μπορείς όμως να δοκιμάσεις αυτό που κάνω εγώ: τα περνάω μέσα από ένα ηχοσύστημα από ένα παλιό στερεοφωνικό (για την ακρίβεια το δικό μου ήταν Πικ - Απ). Τα ηχεία είναι αρκετά δυνατά συνήθως και αν είσαι τυχερός και έχει και Equalizer (π.χ. εμένα έχει 5 -band) τότε μιλάμε πως βγάζει απίστευτο ήχο... ακόμα και με ένα απλό πεταλάκι... πολύ καλύτερο από οποιονδήποτε ενισχυτή έχω δοκιμάσει κάτω από 200 ευρώ, και με πετάλια πάνω... φρόντισε όμως να πάρεις καλά καλώδια γιατί είναι κρίμα να χαλάει ο ήχος εξαιτίας τους...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι η πιο κουλή ερώτηση ever κατα την γνώμη μου αλλα δεν έβγαζα άκρη αν δεν την κάνω.. ::)

Έστω οτι παίρνω το pod..πως θα το ακουω?στα ηχεία του PC είναι Ok?

 

Δεν θα ακούς καλά στα ηχεία του pc. Αν θες πραγματικά καλό ήχο για να τον ευχαριστιέσαι θα πρέπει να πάρεις πρώτα ένα καλό ενισχυτή για να ακούς την κιθάρα σου μέσα από αυτόν . Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ακριβό ενισχυτή, μπορείς να βρεις κάτι πολύ καλό, σε καινούργιο, μέχρι τα 300 ευρώ.

Μετά μπορείς να προσθέσεις εφέ από πεταλάκια ή πολυεφε ( μικρό ή μεγάλο ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα παιζεις μεσα απο στερεοφωνικο, το τελευταιο πραγμα που θα χαλασει τον ηχο σου ειναι τα καλωδια

 

Μην το λες, δεν το είπα στην τύχη, την είχαμε πατήσει έτσι... δεν είχαμε ελέγξει αν τα καλώδια κάνανε τη δουλειά και έβγαινε ένα απίστευτο βουητό με την κιθάρα να μην ακούγεται σχεδόν καθόλου... αλλά τώρα δουλεύει μια χαρά και βγάζει μαμώ τους ήχους...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου