Προς το περιεχόμενο

Ανταπόκριση από την επαρχία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θλιβερο , απ'όποια πλευρα και να το πιασεις. (του κοινου, του ..καλλιτεχνη, αυτουνου που τραβηξε το βιντεο , την δικια μας)

 

Θλιβερότατο φίλε μου boody

Τον συγκεκριμένο κύριο (όπως και άλλους) τους καλούν γιά να τους γιαουρτώσουν,να τους πετάξουν καρέκλες,τραπέζια και γενικά να κανιβαλίσουν πάνω σ'αυτά τα (δεν ξέρω ποιά λέξη να χρησιμποποιήσω) πλάσματα.

Κάτι σαν ρωμαική αρένα της "τέχνης"."Φιλόμουσοι" που τιμωρούν τους ατάλαντους.Κύριοι με χρυσή καδένα που θα ζήλευαν και τα τάματα στην Παναγία της Τήνου και κυρίες μοδάτες και χάι που πληρώνουν ένα κάρο λεφτά για την φιάλη το Τσίβας γιά να τα βάλουν με άτομα που άφησαν τους πάγκους της λαικής ή την πώληση λαχείων γιά το ψώνιο τους ή γιά ένα καλλίτερο μεροκάματο.

Το θλιβερότερο είναι οτι αυτο γίνεται εν γνώσει των ιδίων αλλά η ανάγκη τους κάνει να εξευτελίζοντε σε αυτό το βαθμό.

Το συγκεκριμένο "διασκεδαστήριο" βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας.Στην οδό Πανεπιστημίου (έτσι τουλάχιστον είπε ο συγκεκριμένος κύριος στην τηλεόραση)

Επίσης τους καλούν και σε ιδιωτικά πάρτυ της υψηλής κοινωνίας για να κανιβαλίσουν με την ησυχία τους.

Δεν ξέρω ποιόν απ'όλους λυπάμαι πιό πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα. Η μ@λακία έχει και τα όριά της.

 

Διαφωνώ. Η μαλακία σε αυτήν την χώρα τείνει στο άπειρο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λυπάμαι εμάς που ζούμε σε μια κοινωνία που έχει ως αστέρες και πρότυπα τον Καρβέλα και την Πάνια... Τα υπόλοιπα θλιβερά είναι παράγωγα...

Πραγματικά το βίντεο είναι αντιπροσωπευτικότατο του ναδίρ του πολιτισμού της κοινωνίας μας...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θλιβερο , απ'όποια πλευρα και να το πιασεις. (του κοινου, του ..καλλιτεχνη, αυτουνου που τραβηξε το βιντεο , την δικια μας)

+1

 

μαλιστα δεν βρισκω τοσο θλιβερο το να υπαρχουν μειωμενης αντιληψης ανθρωποι,πολυ πιο θλιβερο ειναι οτι διασκεδαζουν εις βαρος αυτων,ανθρωποι που ειναι ικανοι για κατι παραπανω.Οσο νουμερο και να ειμαι ο ιδιος,ποτε δεν βρηκα διασκεδαστικη την υπαρξη "ηλιθίων" (ιδιωτών ειναι η καταλληλη λεξη αλλα φοβαμαι το communication breakdown)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, αν σκεφτείς απλώς πόσοι κάθονται και παρακολουθούν τις εκπομπές που τους βγάζει η Πάνια.... νομίζω γίνεται εμφανές το σημείο που βρισκόμαστε. Ξεφτίλα βασικά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασικά... συγνώμη αν κάνω ξενερουά-ματ αλλά το πνευματικό λυντσαρισμα λαμβάνει χώρα και στις καλύτερες οικογένεις.

 

Πολύ δύσκολα κάποιος ξεφεύγει από την παγίδα του να επιδείξει/επιβεβαιώσει την ανωτερότητά του χλευάζοντας (εκ του ασφαλούς) κάποιον με προβληματική παρουσία. Κι εγώ έχω πεσει σ' αυτήν την παγίδα. 

 

Είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ίχνος κακίας (παρά μόνο διάθεση για χαβαλέ :) ) στο λινκ που παρέθεσα. Απέχει πολύ από αυτό που κάνουν οι τύποι στο video όμως? :)

 

Επαναλαμβάνω... ΔΕΝ βγάζω τον εαυτό μου "στην απ' έξω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxa, tromero. krima na min eimaste s'ayto to magazi k meis re paidia!!

 

 

Για να βοηθησεις και εσυ στον εξευτελισμο, για να γελασεις σε βαρος κάποιου ή για να ψυχαγωγηθείς θα ηθελες να πας?

 

 

 

Δυστυχως αυτο το βιντεο ειναι απολυτα ενδεικτικο του πολιτισμικου και κοινωνικου επιπεδου που έχει, η πλειοψηφια τολμω να πω, των Ελληνων.Και δεν αναφερομαι τοσο στο επιπεδο ''μουσικης'' που παρουσιαζεται σε τετοια μαγαζια οσο στη συμπεριφορα του ακροατηριου.

 

Θλιβερο μεν οτι τετοια δημιουργηματα του τυπου πριονι εχουνε απηχηση στον κοσμο, αλλα πολυ μα πολυ πιο θλιβερη η συμπεριφορα του ακροατηριου που εκμεταλευονται ανθρωπους με αυτο τον τροπο, ποσο μαλλον οταν τα θυματα αυτου του εξευτελισμου ειναι ανθρωποι που πιθανον να εχουν καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου