Προς το περιεχόμενο

προβλημα με το μπασο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας,

εκανα export ενα κομματι και το πιγα σε ενα στουντιο για να γραψω φωνες...το μπασο μας επερνε τα αυτια ηταν  υπερβολικα δυνατα!!!!στο home στουντιο μου ομως δεν ακουγετε καν η μαλλον το ακους διακρητικα...το δοκιμασα το ιδιο export σε ηχοσηστιμα αυτοκηνιτου και ειναι νορμαλ εκει με αποτελεσμα να μην ξερω που να κανω την μηξη...εχει συμβει σε κανεναν αυτο???ξερει κανεις να μου πει που πιθανων ειναι το προβλημα???τα monitor ειναι της Event ta 20/20p    και  του στουντιου ειναι καποια της m-audio

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα σίγουρα δεν το έχει το μπάσσο

ο τρόπος που ακούτε το έχει

πρέπει να ξεκινήσεις με κάτι δεδομένο

πρέπει να ξέρεις ότι κάτι από όλα είναι ΣΩΣΤΟ

ή τουλάχιστο ότι κάτι από όλα έχει το ελάχιστο σφάλμα

το "στούντιο" δεν υποτείθεται ότι στο εξασφαλίζει αυτό;

 

όταν έχεις ένα ρολόι ξέρεις την ώρα

όταν έχεις δύο ρολόγια δεν ξέρεις τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οπως λέει κι ο mediumswing είναι καθαρά θέμα αναφοράς.

Προφανώς κάποιο σύστημα ηχείων δεν είναι πιστό.

Εχει συμβεί και θα συμβαίνει σε όσους γραφουν και μειξάρουν δική τους μουσική. Τρελαίνεσαι όταν σε άλλο χώρο δεν ακούς αυτό που άκουγες στο στούντιο! Και έτσι ξεκινάει το ταξίδι για την αναζήτηση του Αγιου Δισκοπότηρου. Το σωστό μόνιτορ.

 

Πρόσεξε τι ηχείο έχει το στούντιο. Τα MAudio είναι πολύ καλά για την τιμή τους συνήθως. Ποιό μοντέλο όμως; Οσο για τα Event έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική γνώμη, αν ακόμα και αυτά είναι στην ίδια κατηγορία με τα MAudio.

 

Δοκίμασε να ακούσεις και σε κάτι ακριβότερο. Focal, Genelec, Klein & Hummel, ATC, κλπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου