Προς το περιεχόμενο

προς του admin ....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι αυτος που θα μπει στον κοπο να σου απαντησει δεν ειναι υποχρεωμενος να ξεστραβωθει για να διαβασει την ερωτηση σου

 

Γιατι ειναι θεμα σεβασμου τοσο προς τον αλλο οσο και προς τον εαυτο σου.

 

Γιατι ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια για οσους απο τη νεα γενια τα θελουν ολα μασημενη τροφη, στο πιατο, και ευκολα να ξεκοψουν απο τη διαδεδομενη συνηθεια του "οτι να’ ναι".

 

Για να εξασκηθεις στο να γραφεις και να μιλας σωστα.

 

Οι ως ανω διαταξεις του νομου αιρονται στη περιπτωση δυσλεκτικων. Στην περιπτωση αυτη η δυνατοτητα αναρτησης θεματος θα δινεται κατοπιν προσκομισεως βεβαιωσης απο υγειονομικη επιτροπη

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ που θυμήθηκα τώρα κάποτε που συζητάγαμε με φίλους για το όνομα του γκρουπ και  είχα προτείνει το Dyslectic UnderGods, είμαι τελείως off topic ?  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από την όποια πλάκα μπορεί να γίνεται με το συγκεκριμένο ζήτημα, νομίζω πως αν καποιος δει την εξέλιξη του φαινομένου σε βάθος χρόνου, μάλλον θα τρομοκρατηθεί. Παρακάμπτω όλα τα σχετικά με την εξαφάνιση της γλώσσας, όχι γιατι δεν τα θεωρώ σημαντικά, αλλά γιατί πολύ περισσότερο με ανησυχεί η καταβαράθρωση της ανθρώπινης ευφυΐας... Η σύνταξη μιας ορθής πρότασης, κατ'αρχήν και ο σωστός τρόπος γραφής της, συμπεριλαμβανομένων και των σημείων στίξης, αποτελούν αμφότερες διεργασίες που "εξασκούν" το κεφάλι μας... Αναλογιστείτε, λοιπόν, τί έχει να γίνει σε κάποιες γενιές απο τώρα...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'όλο που θυμάμαι πολύ καλά τα ευτράπελα με τις ελληνικές γραμματοσειρές (80s - 90s) που επικρατούσαν στους Η/Υ, τους εκτυπωτές (dot matrix) και αργότερα το internet, δε θυμάμαι πότε πρωτοσυνάντησα τα greeklish. Πάντα θεωρούσα δεδομένο ότι γράφεις στη γλώσσα της γραμματοσειράς που χρησιμοποιείς for maximum effect.

 

Par'olo pou 8umamai poli kala ta eftrapela me tis ellinikes grammatoseires (80 - 90s) pou epikratousan stous H/Y, tous ektipotes (dot matrix) kai argotera to internet, de thimame pote prwtosinadisa ta greeklish. Panta 8eorusa dedomeno oti grafis sti glosa tis gramatosiras pu hrisimopiis for maximum effect.

 

 

Πιο βολεύει περισσότερο στο διάβασμα και στην κατανόηση του κειμένου; Άραγε; Άντε τώρα να διαβάσεις το thread για την Tonelab σε greeklish!  :o :o :o ::) ::) :-X :-X :-X :-X

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'όλο που θυμάμαι πολύ καλά τα ευτράπελα με τις ελληνικές γραμματοσειρές (80s - 90s) που επικρατούσαν στους Η/Υ, τους εκτυπωτές (dot matrix) και αργότερα το internet, δε θυμάμαι πότε πρωτοσυνάντησα τα greeklish. Πάντα θεωρούσα δεδομένο ότι γράφεις στη γλώσσα της γραμματοσειράς που χρησιμοποιείς for maximum effect.

 

Par'olo pou 8umamai poli kala ta eftrapela me tis ellinikes grammatoseires (80 - 90s) pou epikratousan stous H/Y, tous ektipotes (dot matrix) kai argotera to internet, de thimame pote prwtosinadisa ta greeklish. Panta 8eorusa dedomeno oti grafis sti glosa tis gramatosiras pu hrisimopiis for maximum effect.

 

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι θεμα συνηθειας και τιποτα αλλο... Και τα δυο τα διαβαζω ανετα, με τα ελληνικα να εχουν ενα προβαδισμα. Πιο πολυ με ενοχλει η ασχημια των γραμματων μιας γραμματοσειρας στην οθονη, παρα το αν ειναι ατονα, greeklish η ελληνικα. Οι κραυγαλεες ανορθογραφιες ομως με σκοτωνουν... Σα να αρνειται το ματι μου να παει στην επομενη λεξη και να κολλαει στην ανορθογραφη λες και αν την κοιταξω πολυ ωρα θα αυτο-διορθωθει ως δια μαγειας...

 

Τω ποιανυς?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι λοιπον να ειμαστε ολη την ςρα με alt shift?μηπωσ πρεπει να ξανακοιταξετε αυτη την παραμετρο?...

 

γιατί εμείς που έχουμε mac γουστάρουμε το command space :) :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τω ποιανυς?

 

Μπλα ΜΠΛΑ μπλαμπλαμπλαΜΠΛΑΜΠΛΑ.

 

 

δεν έχει σημασία τι θα έγραφα στο ποστ εδώ γιατί κάνοντας παράθεση με τα ορθογραφικά σε καταδίκασα να μην μπορείς να ξεκολλήσεις απ'αυτά  ;D ;D ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........Οι κραυγαλεες ανορθογραφιες ομως με σκοτωνουν... Σα να αρνειται το ματι μου να παει στην επομενη λεξη και να κολλαει στην ανορθογραφη λες και αν την κοιταξω πολυ ωρα θα αυτο-διορθωθει ως δια μαγειας...

 

Απόλυτη ταύτιση.

 

Δεν θα μπορούσε να υπάρχει κάποιος spell checker στον editor του forum βρε παιδί μου;

Νισάφι πια με αυτές τις ασχήμιες. Και να μην ακούσω πάλι "ναι αλλά το νόημα παραμένει κλπ κλπ". Aρέσει δεν αρέσει είμαστε σε forum που επικοινωνεί εγγράφως. Γιατί ένα ελάχιστα "στραβό" bend σας ξεσηκώνει αλλά μια χάλια πρόταση είναι "εντάξει μωρέ αφού την καταλάβαμε" ;

 

Τέλος πάντων, σόρρυ, νοιώθω να επαναλαμβάνω άλλα thread και δεν θέλω. Απλό ξέσπασμα  

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'την άλλη, η εξοικείωση που έχουν αποκτήσει τα πιτσιρίκια με την τεχνολογία και την "γλώσσα" της, είναι ζηλευτή φαντάζομαι από τους περισσότερους "μεγάλους" νέους...  :)

 

Νέοι καιροί, νέα ήθη.

 

http://www.google.com/intl/xx-hacker/

Μου αρέσει επίσης όταν κάποιος που γράφει greeklish, χρησιμοποιεί και τα νούμερα...

  "8elw mia LP VOS, alla 3erw pws h baja einai kaluterh"  πχ...  :)

 

Τα 15χρονα τώρα δεν είναι χειρότερα από τα 15χρονα του τότε μας...

Γιατί αν είναι έτσι, θα πρέπει να επιβληθεί η χρήση πολυτονικού άμεσα...  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου