Προς το περιεχόμενο

Η γέννηση ενός κανέι


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εάν έχει την καλοσύνη κάποιος ας απαντήσει.

 

Ήσυχο, ήσυχο το κανέϊ

καθότανε στη ποταμιά να κλαίει

και ήρθε η καρδούλα του η χρυσή

να πάρει τις συγχορίες στην ακτή.

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να πάω κόντρα στον φίλτατο εγωκεντρικό eye..είτε είναι χλευασμός είτε ειρωνεία το δέχομαι καλοπροαίρετα,,σε διαφορετική περίπτωση όταν στα χρονικά μας βρεθούμε/συναντηθούμε από κοντά...μπορεί και να του σπάσω κάνα αντίχειρα έτσι για να σκέφτεται περισσότερο// :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να πάω κόντρα στον φίλτατο εγωκεντρικό eye..είτε είναι χλευασμός είτε ειρωνεία το δέχομαι καλοπροαίρετα,,σε διαφορετική περίπτωση όταν στα χρονικά μας βρεθούμε/συναντηθούμε από κοντά...μπορεί και να του σπάσω κάνα αντίχειρα έτσι για να σκέφτεται περισσότερο// :D :D :D :D :D

 

Μα... με τον αντίχειρα (στο στόμα) σκέπτομαι.

Άμα τον σπάσεις...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε συμφωνήσει άτυπα (νομίζω) πως όποιος "λέει τα δικά του" χωρίς να προσβάλλει τίποτα και κανέναν το χειρότερο που μπορούμε να κάνουμε (για να υπάρχει πολιτισμός στο φόρουμ) είναι να τον αγνοούμε ενδεχομένως αυτόν και τα γραφόμενά του για να μη δίνουμε συνέχεια σε κάτι που κατά τη γνώμη μας είναι πνευματικά αντιπαραγωγικό. δεν έχουμε πει όμως τίποτα για χλευασμό. και το χειρότερο ποιό είναι;;; δεν βγήκε να τον χλευάσει "κάποιος", αλλά  μοντουλάτορες. εσείς που ζητάτε πολιτισμό και ευγένεια από όλους εμάς.

και δεν έχει ένας τα κότσια ρε συ eye να σου ρίξει το κάρμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

τουλάχιστον ρίχ' το μόνος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

υ.γ περιμένω αντίδραση από Ιαμέθειο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το κανέϊ που τόλμησε

-------------------------

 

Είχα παλιά ένα κανέϊ

που έτρωε σποράκια

είχε αφτράτο τρίχωμα

κι ολόμαυρα ματάκια

 

Μια μέρα που εξύπνησα

πήγα να το ταϊσω

να του χαϊδέψω την κοιλιά

την πλάτη να του ξύσω

 

Μα το κανέϊ δεν ήθελε

πλέον να φάει σπόρια

ήθελε σκάφη, κότερα

καράβια και βαπόρια.

 

Ηθελε νά' βρει συντροφιά

στης θάλασσας το κύμα

και όλα αυτά χωρίς δουλειά

(ήθελε να΄ναι χύμα).

 

Να βλέπει τ' αλμπουρο ψηλό

το άγριο μετερίζι

εφτά σε παίρνει αριστερά

πάρτο, μην το ζορίζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... με τον αντίχειρα (στο στόμα) σκέπτομαι.

Άμα τον σπάσεις...

 

 

έλα ρε eye,αφου σου είπα..το πρωί θα σε χαιρετίσω φρεσκοξυρισμένος...

 

aback μην δίνεις σημασία,έτσι είναι δεν τον αλλάζουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

έχουμε συμφωνήσει άτυπα (νομίζω) πως όποιος "λέει τα δικά του" χωρίς να προσβάλλει τίποτα και κανέναν το χειρότερο που μπορούμε να κάνουμε (για να υπάρχει πολιτισμός στο φόρουμ) είναι να τον αγνοούμε ενδεχομένως αυτόν και τα γραφόμενά του

.....

 

1. aback, ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι το μόνο προσβλητικό σχόλιο για τον giannis είναι το δικό σου.

 

Η πλάκα γίνεται για ένα υποθετικό ον: Το κανέϊ. Όχι για το κείμενο του giannis. Θα μπορούσαμε να μιλάμε για άσπρα κοράκια και μαύρα κοράκια. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται και ο giannis (ορθώς) δεν φαίνεται να έχει καθόλου τη μύγα. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή την επίκριση του aback προς εμέ, επιτρέψτε μου μια τοποθέτηση (την οποία σύντομα θα ξεχωρίσω σε νέο thread).

 

Δεν θα κρύψω ότι, εξ' αιτίας όσον γίνονταν καθημερινά στο noiz, υπήρξε μία περίοδος που είχα αρχίσει να μασάω τη καραμέλα για το ότι είμαι στρυφνός, είρωνας, κακότροπος, ακοινώνητος κλπ κλπ. Έκανα λοιπόν (και συνεχίζω να κάνω) ένα μικρό τεστ: σταμάτησα να είμαι τόσο πρόθυμος να συμμετέχω σε threads όπου γράφονταν βλακείες, περιμένοντας να δω πως θα εξελιχθούν και τι πρόκειται να γίνει...

 

Παρατήρησα λοιπόν τα παρακάτω:

 

α) οι άνθρωποι που τσακώνονται στο φόρουμ είναι πολύ-πολύ συγκεκριμένοι, και οι πιθανότητες να γίνουν μπίλιες στη πορεία ενός θέματος δεν μειώθηκε καθόλου από τη μη-συμμετοχή μου.

 

β) όντως, η τυχόν συμμετοχή μου έφερνε πιο κοντά το χρονικό σημείο της αποσύνθεσης των απόψεών τους, προφανώς λόγω του ύφους μου.

 

γ) οι άνθρωποι που έχουν πρόβλημα με εμένα, έχουν κατά κανόνα πρόβλημα και με όλους τους άλλους, τους άσκόντες "εξουσία" (ούτως ειπείν) στο noiz.

 

δ) οι άνθρωποι που έχουν πρόβλημα με το noiz έχουν πρόβλημα και σε άλλα φόρουμ που συμμετέχουν (θα εκπλαγείτε αν ξέρατε ποιους γνωρίζω σε αυτή τη χώρα από το κόσμο του ίντερνετ).

 

ε) οι απόπειρές μου για χιούμορ δεν είναι πάντοτε επιτυχείς (και ποιανού είναι;) αλλά για κάποιο λόγο ορισμένοι πιστεύουν ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα να κάνω αυτές τις απόπειρες.

 

στ) η ικανότητα κάποιου να εκτιμήσει το χιούμορ (οποιουδήποτε) έχει να κάνει με την παιδεία του - υπάρχουν κάποιοι που αν δεν τους πες ανέκδοτο που να περιλαμβάνει σεξουαλικά υπονοούενα δεν σκάει το χειλάκι τους, υπάρχουν άλλοι που έχουν και λίγη παραπάνω φαντασία, αλλά εχμ.... δεν περιμένω να κάνω καριέρα στο χώρο της επιθεώρησης...

 

Αυτά

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου