Προς το περιεχόμενο

δειξτε τα εφφε σας...


brain_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα και τα δικα μου εφφεδακια που χρησιμοποιω αυτη τη περιοδο.. εχω αφησει εξω GT-6, EX big muff, Boss GE-7.. 1ον γιατι δεν χωρανε  ;D και 2ον γιατι δεν μου χρειαζονται  :P

 

εχουμε και λεμε.. 

 

JAM Dynassor - JAM custom Wah - JAM TubeDreamer /w Highgain - VOX Dual Overdrive - Proco RAT - JAM Boomster - EX Pulsar XO - JAM custom Waterfall chorus & Ripple phaser - TC Electronics Nova Delay  (george l's cables)

 

pedalsnk2.th.jpg

 

(θα αρχισω να ψαχνομαι και για καποιο πιο κλασσικο distortion.. καμια ιδεα?)

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

(θα αρχισω να ψαχνομαι και για καποιο πιο κλασσικο distortion.. καμια ιδεα?)

 

Aυτό http://www.rothwellaudioproducts.co.uk/html/switchblade.html

ή αυτό http://zvex.com/boxofrock.html

 

αν έχεις τα χρήματα για κάτι boutique

 

αλλιώς στις cheapo-λύσεις

αυτό http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=246

ή αυτό http://www.bossus.com/gear/productdetails.php?ProductId=127

 

Αυτά... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx! φαινεται καλη περιπτωση το switchblade, μονο που πρεπει να βρω να το ακουσω καπου.. anyway, θα γινει εκτενης ερευνα οταν ερθει η ωρα.

"Everything should be made as simple as possible, but no simpler" (except my pedalboard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

pedtrjr2611_2.jpg

 

η καινουργια ενσαρκωση που εξυπηρετει ακουστικη (και κλασσικη), και ηλεκτρικη κιθαρα στα live. η ακουστικη και η nylon πανε μ ενα μικρο ab switch του jam (που δεν το πηρα ακομα) σε sonic research turbo tuner, keeley compressor, hardwire reverb & lr bagggs para di ---> κονσολα.. η ηλεκτρικη παει: analog.man sunface fuzz, mojo hand 442 analogue filter, xotic tc booster, mxr 74 phase 90, zendrive, lovepedal 8823, analog.man mini chorus deep, mad professor tremolo & delay..... καμμια φορα παιρνω και ενα dunlop volume wah που εχω, η ενα mo faux vibe που αγορασα στο noiz προσφατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεικό το ρολογάκι κάτω δεξιά!!!! το έχω σκεφτεί πολλές φορές να βάλω ένα!!!!!

επίσης μου αρέσουν τα πεταλάκια που τα περισσότερα τα έχεις βάλει στο πλάι!!!

αρχηγός  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οχι και ασχημα απο εργονομια ε  ;) 13  πεταλια σε ενα pedaltrain jr!! και επειδη μερικα ειναι παντα on (delay, booster), ετσι πλαγια ειναι αρκετα ευκολη η χρηση για τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και ασχημα απο εργονομια ε  ;) 13  πεταλια σε ενα pedaltrain jr!! και επειδη μερικα ειναι παντα on (delay, booster), ετσι πλαγια ειναι αρκετα ευκολη η χρηση για τα υπολοιπα

 

Τέλεια, τέλεια! έχεις εκμεταλευτεί κάθε χιλιοστό! και πολύ καλά πετάλια, από τα καλύτερα pedalboard που έχω δει  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alter το board σου είναι εκλεπτυσμένο! Σαν υψηλή ραπτική ένα πράγμα, γαλλική κουζίνα και πάει λέγοντας! ;D ;D Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

να κ το δικο μου!

DSC02353.jpg

 

κιθαρα --> Whammy --> Oct --> TS9 --> Big Muff --> Flanger --> Delay

κ μετα με το ΑΒ ΒΟΧ η παω κατευθειαν στον ενισχυτη η τα στελνω στην λουπα κ αυτην σε αλλον ενισχυτη για να μην γινετε χαμος με τις Λουπες

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω και καιρο αναλογα τη δουλεια χρησιμοποιω ενα απο τα παρακατω board, στερεο πανω σε ενα 7ender Pro Junior Tweed και σε ενα MatAmp με celestion v30.

-Το πρωτο ειναι πολυ απλο ευελικτο παναλαφρο και πολλες φορες παιζει κατευθειαν στη κονσολα.

Το σημα περναει πρωτα απο το ΤcBooster οπου φτιαχνω το βασικο καθαρο καναλι και μετα πηγαινει στο FatFoot οπου παιρνω το Drive. Σε lead ηχο παταω απλα το Solo Switch. To volume πεταλι το εχω στο τελος σαν Μaster Volume οπου ελενχω το output καθε στιγμη.

-Το δευτερο ειναι για πιο πολλες ηχητικες απαιτησεις. Δεν εχει και αυτο βαρος ειναι με μια εξοδο ρευματος και τo χρησιμοποιω μονο πανω σε ενισχυτη. ΗΘελα 3 επιπεδα clean και 3 crunchy drives.To Mayer το χρησιμοποιω με κλειστο gain και τερματισμενο level εχοντας το ενα, ενω το αλλο ερχεται απο το Rc.Το ιδιο και με τα drive ,2 απο το stamps και ενα απο το shred.

 

 

1o Board

1.Telegun Fat Foot

2.Tc Electronic booster line driver distortion

3.Line6 DL-4

4.Volume Fv-100

 

 

2o Board

1.Rc booster

2.Roger Mayer Voodoo-1

3.Tc Electronic sustainer parametric eq

4.Stamps DriveOmatic

5.Marshall Shredmaster-1

6.Boss Super Phaser

7.Catalibread Semaphone tremolo

8.Visual Sound H20

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου