Προς το περιεχόμενο

Epiphone EJ-200,Πρόβλημα Στην...Ονοματολογία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδέρφια μου αλήτες πουλιά (σκληρά & εργατικά),ακούστε τί πρόβλημα έχω:

 

Από καιρό η αναζήτηση της κατάλληλης ακουστικής για τα τεράστια χέρια μου τελείωσε στην J-200,ή αυτή που εγώ λέω J-200...

 

Ως J-200 εγώ ήξερα την κλασσικότατη Jumbo της Epiphone,και ως EJ-200 το καρμπόν ηλ/ακουστικό μοντέλο.Με την εντύπωση μου συμφωνεί και ο κατάλογος του Bonstudio.

 

Στον Thomann η κιθάρα που εννοώ παρουσιάζεται ως...EJ-300.Η ακουστική όμως!Όχι η ηλ/ακουστική!

 

Έχει κανείς ιδέα που οφείλεται αυτό το (φαινομενικό τουλάχιστον) μπέρδεμα;Είναι λογικό να μην έχει ο Thomann την Jumbo ηλ/ακουστική;΄Η μήπως πρέπει να πάρω σταγόνες για τα μάτια...;

 

Βρε τί έχω πάθει ο Epiphonόπληκτος... :?

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως παίζει κανένα τυπογραφικό λάθος στο Bon Studio;Εχω βρει αρκετά στο εν λόγω κατάστημα στους καταλόγους του.Λέω ψάξε το net και το site της epiphone και δεν ποια είναι ποιά τελικά.Λογικά τα περιοσσότερα θα έχουν το σωστό :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι.Ο Θωμάς και η επίσημη σελίδα της Epiphone συμφωνούν στα ονόματα των μοντέλων.Αλλά κανένα από τα δύο δεν παρουσιάζει την Jumbo ηλ/ακουστική!Μιλάω για το μοντέλο που είναι στην ουσία η EJ-300 αλλά cutaway...Από τον ουρανό το στείλανε στο Bonstudio?Δεν είναι αφύσικο να μην την βρίσκω ούτε στο musicstore ούτε στου Θωμά;

 

...Η κιθάρα που περιγράφω υπάρχει!Δεν είμαι (πολύ) πειραγμένος (ακόμα)...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου