Προς το περιεχόμενο

Περί πεταλιερών και ακουστικών.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλα λεφτα για το τιποτα τελικα??

 

καλα..εχω δωσει εγω...τετοια λεφτα....περιουσιες ολοκληρες.. ;D (μονο τα...εκατομμυρια που εχω ξοδεψει στη ζωη μου για πεταλακια να υπολογισω με πιανει καταθλιψη ;D),αλλα αν δεν ΠΑΘΕΙΣ πως θα ΜΑΘΕΙΣ? ;)

 

Η συνταγη παντως για καλο ηχο ειναι απλη...βρισκεις ΕΝΑ σετ απ που σε βολευει & ακουγεται καλα και ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ποτε  ;) το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αλλαζεις συνεχεια πεταλια ,κιθαρες και ενισχυτες ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενδιαφέρουσα εξέλιξη πήρε το τοπικ. :) :D

 

Λοιπόν, καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και για τις ευχές σας για το Schoolwave. ;) :) :)

 

Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι με το μοντελινγκ του jcm 800 θα πετύχω τον ήχο του jcm 800 ,αν ήταν έτσι θα είχαν όλοι μία πεταλιέρα και θα ξεμπέρδευαν, αλλά πιστεύω πως μπορώ να πετύχω πολύ καλό ήχο που προσεγγίζει στο ηχόχρωμα πχ τον jcm800.Nα μπορώ λοιπόν να προσεγγίσω τον ήχο 78 ενισχυτών 22 καμπίνων και 90 εφε από τα οποία ζήτημα να είχα το 1/2000 μου φαίνεται απίστευτη ευκαιρία για να δημιουργήσω δικό μου ήχο,να πειραματιστώ αλλά και να μπορώ με το πάτημα ενός κουμπιού να μεταφέρομαι σε κάτι τελείως διαφορετικό.

 

Θα μου λείψει ο λαμπάτος μου,αφού θα τον πουλήσω, αλλά αυτός μου προσέφερε ένα υπέροχο καθαρό κανάλι ενω εγώ δεν θέλω μόνο αυτο ,σε αυτή την φάση της ζωής μου τουλάχιστον.

Εξάλλου το καλοκαίρι ή του χρόνου τελως πάντων έχω σκοπό να πάρω έναν λαμπάτο αλλά με περισσότερες δυνατότητες στο βρωμικο κανάλι του(πχ ENGL κλπ).

 

Κάτι τελευταίο ως προς τα ακουστικά.Ο φίλος geomor μίλησε για κάποιες συγκεκριμένες συχνότητες κλπ.Εμένα με ενδιαφέρει αυτό??(θα συνδέω τα ακουστικά στον προενισχυτή που έχουμε που παίρνει σήμα από ολοκληρη την"μίξη"της κονσόλας)??????

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εγραψε ο φιλος bloody sunday  για την πεταλιερα το επαθα κ εγω αρκετο καιρο πριν, ξεθαβοντας κατι φθηνοπεταλακια SANOX ( οποιος τα θυμαται μαρτυραει την ηλικια του!!) αγορασμενα την 10ετια του 80 απο Αρμαο!! Το distortion k to flanger ζωγραφιζαν στον Koch κ απο την αλλη κοιτουσα το pedalboard μου με τα ''boutique'' καλουδια κ ...αναστεναξα!!!!!! Κιθαρα εμαθα τοτε παντως  , τωρα απλα δοκιμαζω ηχους , συνδιασμους κλπ κ που κ που μελεταω!!!  Πολλα λεφτα για το τιποτα τελικα?? Η αποτι την αλλη εχοντας καλυτερο ηχο γινεσαι πιο ολοκληρωμενος μουσικος? Δεν ξερω  , ακομα το ψαχνω....

 

Άσχετο αλλά έχω και εγώ ένα distortion SANOX.Από τον θείο μου βέβαια που το ξέθαψε και αυτός σαν και εσένα μιας και εγώ όταν κυκλοφορούσε αυτό δεν υπήρχα ούτε σαν ιδέα... ;D ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου