Προς το περιεχόμενο

Περί πεταλιερών και ακουστικών.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι πεταλιέρα

 

Με πρόλαβες roger

Βασικά με την πεταλιέρα του κι έναν υπολογιστή υποτίθεται ότι θα βγαίνεις, αλλά άντε μάζευε λευτά. Κάντην για podx3 καλύτερα

 

Edit: Την έκανα, αντί για επεξεργασία πάτησα παράθεση

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι θεωρητικά γίνεται αλλά είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά. :)

Για Pod x3 live με κόβω,έχει και τις προενισχύσεις για φωνή,τις εξόδους xlr που πιστεύω είναι αυτό που έψαχνα. :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλη η X3

 

αλλα για να μην λεμε και οτι θελουμε

 

|

|

|

V

 

Μην το σκεφτεσαι ΚΑΝ για zoom...Ειναι επιεικως ΑΠΑΙΣΙΑ και ΑΙΣΧΡΑ...

 

Μην ακουσεις τον φιλο parabol και δοκιμασε ολες τις πεταλιερες πρωτα πριν καταληξεις σε καποια (οσες τουλαχιστον μπορεσεις να βρεις και ακουσεις).Μην ακους ολα αυτα που λεγονται για τις Ζoom,το 90% των ατομων που λενε οτι τα προιοντα της Zoom ειναι "ΑΠΑΙΣΙΑ και ΑΙΣΧΡΑ" απλα επαναδιαδινουν φημες ειτε επειδη δεν τα εχουν δοκιμασει ποτε ειτε επειδη δεν μπορεσαν ποτε να τα ρυθμισουν σωστα,ειδικα δεν θα εχουν δοκιμασει τα πιο προσφατα προιοντα της (η Zoom ειχε βγαλει πριν καποια χρονια κι ενα φοβερο metal distortion πεταλι,το TM-01 Tri Metal το οποιο εχει παψει να κυκλοφορει και ειναι δυσκολο να το βρεις).Δεν σου λεω πως ειναι κορυφαια εταιρια γιατι καμια πραγματικα δεν μπορει να ειναι κορυφαια γιατι μπαινουν και τα γουστα του καθενος στη μεση αλλα εστω αν δεχτω πως πριν καποια χρονια δεν εβγαζε καλα και ποιοτικα προιοντα τωρα μπορω να σου πω πως ειναι κατι παραπανω απο αξιολογα.Τουλαχιστον αξιζουν μια δοκιμη,δεν συμφωνεις;

 

Την πεταλιερα τη Zoom G9.2tt δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχω προσωπικα το πιο μικρο μοντελο της σειρας αυτης,τη G2.1u και εχω βγαλει απο αυτην απιστευτο ηχο (φιλε parabol σε προκαλω να ερθεις να την ακουσεις...).Οπως και να το κανουμε ακομα και τη χειροτερη πεταλιερα της Zoom (ακομα και το V-amp της behringer που ολοι το θαβουν) να βαλεις σε εναν φοβερο ενισχυτη,μαζι με μια φοβερη κιθαρα και φοβερα δαχτυλα (για να μη σου πω πως ειναι και το κυριοτερο) ο ηχος σου θα ειναι φοβερος,παει και τελειωσε  :-X

 

Α και κατι τελευταιο...προσωπικα εχοντας για καποιο διαστημα τη Boss GT-8 μαζι με τη Zoom G2.1u κρατησα την 2η και πουλησα την 1η γιατι δεν με ικανοποιησε καθολου (ισως-και μαλλον αυτο ειναι-να μην καταφερα να τη ρυθμισω ποτε σωστα,αλλα επειδη δεν μπορεσα δεν σημαινει πως ειναι η χειροτερη πεταλιερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση απαίσια την zoom.

Και από το youtube και μόνο έχει φανεί πολύ ευέλικτη και αξιόλογη.

Θα προσπαθήσω να ακούσω ότι μπορώ,σε ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει τιποτα φιλε μου...καλη επιτυχια και στο Schoolwave (αληθεια ποτε θα γινει;).

 

Tέλη Ιουνίου είναι κάθε χρόνο αλλά ακόμα δεν έχουν βγάλει καλά καλά ημερομηνίες για ντεμο οπότε έχουμε καιρό!Ευχαριστώ εκ μέρος όλου του συγκροτήματος. :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το θεωρείται χαζό Tongue αλλά είναι το όνειρο κάθε συγκροτήματος παιδιών της ηλικίας μας.

μαλλον το ονειρο σας ειναι να κανετε το κομματι σας στα γκομενακια απο κατω... ;)

συγγνωμη για το off topic αλλα δεν αντεξα... ;D τι σκοπευετε να παιξετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω εκ πειρας..Περασε απ τα χερια μου καποτε ενα zoom gfx 707 2...Δοκιμασα ολες τις πιθανες ρυθμισεις σε αρκετους ενισχυτες και ηρθε το καλοκαιρι(τζιτζικια παντου!!!)...Εχω ακουσει και σε φιλο το μοντελο για το οποιο συζητατε,αλλα και παλι δεν με επεισε...Μια δοκιμη βεβαια ποτε δεν βλαπτει..Ισως σου αρεσει αρχικα οπως μου αρεσε και μενα τοτε...αλλα μετα απο 1 χρονο ΤΟ  ΠΟΛΥ θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο απο τον ακουστικοεγκεφαλικο κορεσμο-καταιγισμο αγνης-αρρωστημενης ΨΗΦΙΑΚΙΛΑΣ...Προς θεου δεν εχω προβλημα με την zoom σαν εταιρια ουτε ειμαι τοσο κολλημενος οσο φαινομαι..αλλα ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ZOOM!!!!Κριμα τα νιατα και τα γκαφρα...

 

metalmike δεχομαι την προκληση σου..Ανεβασε ενα κλιπακι preview με τις ρυθμισεις σου και θα ανεβασω και εγω απο Pod και..τα λεμε

(ετοιμασου να φας σκονη!! ;D)

 

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον το ονειρο σας ειναι να κανετε το κομματι σας στα γκομενακια απο κατω... ;)

συγγνωμη για το off topic αλλα δεν αντεξα... ;D τι σκοπευετε να παιξετε?

 

χαχαχαχαχαχαχ!!!

Κοίτα αυτό είναι μέσα στον στόχο κάθε συγκροτήματος. ;D

Δεν πάντως για αυτό όνειρο μου να παίξω εκεί,ένας από τους λόγου είναι ότι θα παίζω σε μία **μάτη σκηνή με 7000 κόσμο από κάτω. :)

 

Παίζουμε από peppers μέχρι και placebo(με μία λατρεία στους Peppers) και τα δικά μας που δεν ξέρω τι ακριβώς είδος είναι,όταν ηχογραφήσουμε το καινούργιο θα μπορώ να κρίνω. ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου