Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για κομμάτια με εύκολα φωνητικά...?


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

The passenger, R.E.M (οτι ναναι, αφωνος ειναι αυτος)[...]:)

Σαν τον Bono...; (χεχεχε)

I am a firestarter...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τον Bono...; (χεχεχε)

I am a firestarter...

Οχι, αυτος ειναι λιιιγο ζορικουλης σε κανα 2-3 ο αλλος ομως ειναι εντελως αναπηρος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν τραγουδια με ευκολα φωνητικα,καθε τραγουδι εχει τη δικη του οντοτητα και οσο καλυτερος ειναι ο τραγουδιστης (που δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει καλυτερη φωνη η φωνητικες δυνατοτητες) τοσο καλυτερα αποδιδεται.

 

Αρχιστε να ακουτε ΜΟΥΣΙΚΗ ολων των ειδων  & τα υπολοιπα θα ερθουν,το μεγαλυτερο προβλημα των περισσοτερων Ελληνων "καλλιτεχνων" σε ολα τα πεδια (μουσικη,κινηματογραφος,λογοτεχνια,ζωγραφικη) ειναι οτι δεν καθονται να ασχοληθουν και να εντρυφήσουν με τους "αλλους" καλλιτεχνες (δηλ. δεν ακουνε πολυ μουσικη ολων των ειδων,δεν βλεπουν ταινιες,δεν διαβαζουν βιβλια κτλ).

 

Οτι ακους παιζεις,τοσο απλο ειναι.

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω κ συμφωνώ γιατί το έχω ζήσει με το συγγρότημα ενός γνωστού μου που "παίζουν" μόνο για τα χρήματα κ "καθε 15 το διαλύουν"  >:( >:( >:(

Προτείνω αν δεν ξεφεύγουν από το ρεπερτόριο σας να κοιτάξετε κ την ελληνική ροκ σκηνη. Πιστεύω ότι κάποιος που έχει ζήσει στην Ελλάδα μπορεί να αποδώσει καλύτερα τα ελληνικά τραγούδια από την άποψη της έκφρασης και του συναισθήματος.

Κ αυτό γιατί (έτσι σαν ένα ωμό παράδειγμα) μου λέει περισσότερα η λέξη "μαζι" από την λέξη together.Η η λέξη "αγάπη" σε σχέση με τη λέξη "love".

Το καταθέτω σαν ιδέα. ;)

(Τροποποιώ το μηνυμα μου λέγοντας ότι δεν είχα διαβάσει ένα παρόμοιο θέμα στο φόρουμ. thanks)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.E.M (οτι ναναι, αφωνος ειναι αυτος)

ειναι εντελως αναπηρος

Αν κάνεις πλάκα, οκ.. Αν όχι, τότε φίλε ίσως πρέπει να ψαχτείς λίγο παραπάνω γιατί τέτοια μαργαριτάρια βγάζουν μάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανω ΚΑΘΟΛΟΥ πλακα.

25 χρονια που τραγουδαω αυτο μου εχουν δειξει.

Αν σου αρεσουν οι REM και δεν σου αρεσει αυτο που διαβαζεις λυπαμαι αλλα δεν φταιω εγω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου