Προς το περιεχόμενο

Electronic Drums and EZdrummer..Help.!!


Mikko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια...θελω να αγορασω ενα σετ ηλεκτρικα τυμπανα για καποιες εγγραφες που κανω στο σπιτι μου..και εχω μια ερωτηση..γινεται με τις υποδοχες midi in\out απο τα ηλεκτρονικα τυμπανα να ελεγχω το ezdrummer..δηλαδι να εχω συνδεμενο το σετ με το midi στη καρτα ηχου και να παιζω και να ακουγεται ο ηχος απο το ezdrummer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο προβληματακι με τις καρτες ηχου usb,fireware,οταν θελεις να παιζεις με VSTI οπως ειναι το  EZdrummer και αρκετα αλλα.

Οταν κατεβαζεις χαμηλα το latency της καρτας ηχου υπαρχει προβλημα.

Γενικα θελει ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα σου ειναι μια χαρα και δεν εχει κανενα προβλημα με latency.

Αν τα συνδεσεις ολα καλα και κανεις και τις αναλογες ρυθμισεις ολα θα πανε ρολοι.

good luck 8)

 

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιλαω για καποια Millenium της πλακας αλλα σκεφτομαι οτι απο τιν στιγμη που δεν θα χειαζομαι τον ηχο τους η οτι δεν προκειται να παιξω πουθενα με αυτα..?..εγω κιθαριστας ειμαι απλα θελω να γραξω καποια πραγματα που θελω να παιζει ανθρωπος τα τυμπανα και οχι ο υπεροχος-αλανθαστος ντραμερ ο γλυκος μου υπολογιστης... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει και πολυ βαση αυτο που λες. Αν θες αλληθινο ηχο απο drummer πρεπει να εχεις και αληθινα τυμπανα, τωρα οσο για τον ρυθμο αν δεν τον θες να  ειναι σαν ρομποτ τον γραφεις και στα πληκτρα και πειραματιζεσε με το quantize. Στα λεω αυτα γιατι δεν το βρισκω να εχει τοση μεγαλη αξια να παρεις ηλεκτρονικα τυμπανα μονο και μονο για να πεζεις απο το ΕΖdrummer και που στην τελικη μπορεις να το κανεις και με ενα midi κλαβιε.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου